Tour of the Alps 2019: etap 4. Geoghegan Hart po raz drugi, Majka znów trzeci

Tao Geoghegan Hart (Team Sky) wygrał w Cles czwarty etap Tour of the Alps.

Brytyjczyk po finiszu z czteroosobowej grupki pokonał Vincenzo Nibalego (Bahrain-Merida) i Rafała Majkę (Bora-hansgrohe).

Czwarty na kresce Pavel Sivakov (Team Sky) zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Majka przed ostatnim odcinkiem wyścigu utrzymał trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Przedostatni odcinek nie był długi (134 km) i prowadził przez dwa poważne podjazdy, tuż za półmetkiem wyrastała Forcella di Brez (73 km 5,9 km; 10,2%), a pod koniec trasy Passo Predaia (115 km; 10 km; 7,5%). Dodatkowo po zjeździe, 7 kilometrów przed kreską, wyrastała krótka ścianka.

Po szybkim początku odjazd uformował się około 30 kilometra, w składzie: Andrey Zeits (Astana), Alexis Vuillermoz (Ag2r La Mondiale), Aldemar Reyes (Manzana Postobon), Antonio Nibali (Bahrain-Merida), Elie Gesbert (Arkéa-Samsic), Sergio Samitier (Euskadi-Murias), Edoardo Zardini (Neri-Selle Italia-KTM) i Alex Aranburu (Caja Rural-RGA).

Uciekająca grupa stromą Forcella di Brez zmogła z zapasem niespełna minuty. Na więcej już ósemki nie było stać, peleton, prowadzony przez Team Sky, u podnóża Passo Predaia tracił zaledwie 30 sekund.

Na przełęczy to kolarze Bahrain-Merida zabrali się za narzucanie tempa, ale Zeits, Vuillermoz, Reyes, Samitier i Aranburu długo utrzymywali niewielki zapas. Atak Nibalego położył kres akcji, a do Włocha dołączyli bez zawahania Rafał Majka (Bora-hansgrohe) oraz Pavel Sivakov i Tao Geoghegan Hart (Team Sky). Polak wygrał górską premię, a na zjeździe próbował urwać Nibalego.

Czwórka na ostatnich kilometrach notowała 33 sekundy przewagi nad grupką Chrisa Froome'a (Team Sky) i zmierzała ku mecie z nadzieją rozegrania między sobą walki o zwycięstwo. Na 4 kilometry przed metą podjazd do ataku wykorzystał Nibali, ale rywale odpowiedzieli czujnie. Dwa kilometry dalej szczęścia próbował Majka, zyskując kilkanaście metrów, ale praca Sivakova i Geoghegana Harta sprawiła, że na metę wpadła cała grupka.

Najszybszy na ostatnich metrach okazał się Geoghegan Hart, odnosząc drugi etapowy triumf na trasie wyścigu.

Wyniki 4. etapu Tour of the Alps 2019 (2.HC), Baselga di Piné - Cles (134 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tao Geoghegan HartTeam Sky3:26:32
2.Vincenzo NibaliBahrain-Merida
3.Rafał MajkaBora-hansgrohe
4.Pavel SivakovTeam Sky
5.Chris FroomeTeam Sky00:40
6.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec
7.Aleksandr VlasovGazprom-RusVelo
8.Hubert DupontAG2R La Mondiale
9.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
10.Jan HirtAstana Pro Team
11.Dario CataldoAstana Pro Team00:43
12.Giovanni CarboniBardiani-CSF
13.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
14.Pello BilbaoAstana Pro Team
15.Andrey ZeitsAstana Pro Team
16.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec02:02
17.Simone VelascoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM02:47
18.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
19.Jérémy MaisonTeam Arkéa Samsic
20.Roland ThalmannTeam Vorarlberg Santic
21.Artem NychGazprom-RusVelo
22.Nikita StalnovAstana Pro Team
23.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale
24.Amaël MoinardTeam Arkéa Samsic
25.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale03:00
26.Alejandro OsorioNippo Vini Fantini Faizanè03:48
27.Kenny ElissondeTeam Sky03:51
28.Jhojan GarciaManzana Postobon03:58
29.Aldemar ReyesManzana Postobon
30.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
31.Luca CoviliBardiani-CSF
32.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè
33.Dayer QuintanaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
34.Davide GabburoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM04:59
35.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team05:44
36.Federico ZurloGiotti Victoria-Palomar05:47
37.Manuel Diaz JoséTeam Vorarlberg Santic
38.Manuel SenniBardiani-CSF
39.Jonas GregaardAstana Pro Team
40.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels
41.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA
42.Francesco RomanoBardiani-CSF
43.Carlos QuinteroManzana Postobon
44.François BidardAG2R La Mondiale
45.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec
46.Ben GastauerAG2R La Mondiale06:25
47.Paul DoubleTeam Colpack
48.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
49.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe07:03
50.Sergey ShilovGazprom-RusVelo
51.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
52.Francesco Manuel BongiornoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
53.Juan Felipe OsorioManzana Postobon09:00
54.Edoardo ZardiniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
55.Colin StussiTeam Vorarlberg Santic
56.Andrea GarosioBahrain-Merida
57.Ruben Dario AcostaNippo Vini Fantini Faizanè
58.Luca RaggioNeri Sottoli-Selle Italia-KTM11:18
59.Omar El GouziTirol KTM Cycling Team11:34
60.Georg ZimmermannTirol KTM Cycling Team
61.Manuele BoaroAstana Pro Team
62.Gordian BanzerTeam Vorarlberg Santic12:03
63.Valerio AgnoliBahrain-Merida
64.Nicola BagioliNippo Vini Fantini Faizanè
65.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo
66.Patrick SchellingTeam Vorarlberg Santic
67.Antonio NibaliBahrain-Merida
68.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias13:37
69.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic
70.Brice FeilluTeam Arkéa Samsic
71.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
72.Umberto OrsiniBardiani-CSF
73.Alessandro BisoltiAndroni Giocattoli-Sidermec
74.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels14:16
75.Salvatore PuccioTeam Sky
76.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
77.Tobias BayerTirol KTM Cycling Team
78.Bernardo SuazaManzana Postobon
79.Michele CorradiniItaly
80.Filippo RocchettiTeam Colpack
81.Jalel DurantiTeam Colpack
82.Marco TizzaItaly
83.Davide BottaTeam Colpack15:30
84.Daniel SaviniBardiani-CSF16:53
85.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA
86.Juan Antonio Lopez-cozarEuskadi Basque Country-Murias
87.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias
88.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA
89.Andrea ToniattiTeam Colpack18:40
90.Evgeny KobernyakGazprom-RusVelo
91.Matteo BusatoAndroni Giocattoli-Sidermec
92.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè
93.Juraj SaganBora-hansgrohe
94.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
95.Denis Marian VulcanGiotti Victoria-Palomar
96.Meiyin WangBahrain-Merida
97.Leonardo BassoTeam Sky
98.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels
99.Maximilian KuenTeam Vorarlberg Santic
100.Emil DimaGiotti Victoria-Palomar
101.Antonio SantoroItaly
102.Juan Castano
103.Giacomo GaravagliaTeam Colpack
104.Gotzon UdondoEuskadi Basque Country-Murias
105.Emanuele OnestiGiotti Victoria-Palomar
106.Nicolas Dalla ValleTirol KTM Cycling Team
107.Andrea CacciottiItaly
108.Simone SterbiniGiotti Victoria-Palomar
109.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team
110.Benjamin BrkicTeam Felbermayr-Simplon Wels
111.Samuele RiviTirol KTM Cycling Team
112.Manuele TarozziItaly

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Pavel SivakovTeam Sky14:53:40
2.Tao Geoghegan HartTeam Sky00:27
3.Rafał MajkaBora-hansgrohe00:31
4.Vincenzo NibaliBahrain-Merida00:33
5.Jan HirtAstana Pro Team00:48
6.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec01:03
7.Aleksandr VlasovGazprom-RusVelo02:04
8.Giovanni CarboniBardiani-CSF02:30
9.Chris FroomeTeam Sky02:34
10.Pello BilbaoAstana Pro Team02:39
11.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias03:20
12.Andrey ZeitsAstana Pro Team03:26
13.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec03:37
14.Dario CataldoAstana Pro Team03:41
15.Hermann PernsteinerBahrain-Merida03:48
16.Roland ThalmannTeam Vorarlberg Santic03:55
17.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale05:12
18.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec05:59
19.Nikita StalnovAstana Pro Team06:37
20.Jérémy MaisonTeam Arkéa Samsic06:40
21.Hubert DupontAG2R La Mondiale06:47
22.Artem NychGazprom-RusVelo07:13
23.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias07:20
24.Davide GabburoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM07:46
25.Aldemar ReyesManzana Postobon09:14
26.Alejandro OsorioNippo Vini Fantini Faizanè09:27
27.Dayer QuintanaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM09:55
28.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA10:23
29.Luca CoviliBardiani-CSF10:24
30.Simone VelascoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM13:20
31.Federico ZurloGiotti Victoria-Palomar14:17
32.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo16:08
33.Manuel Diaz JoséTeam Vorarlberg Santic16:10
34.Andrea GarosioBahrain-Merida17:10
35.Kenny ElissondeTeam Sky17:31
36.Manuele BoaroAstana Pro Team18:18
37.Carlos QuinteroManzana Postobon18:28
38.Georg ZimmermannTirol KTM Cycling Team19:05
39.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels20:14
40.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe20:27
41.Antonio NibaliBahrain-Merida21:54
42.Amaël MoinardTeam Arkéa Samsic22:16
43.Ben GastauerAG2R La Mondiale22:17
44.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec22:42
45.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA22:46
46.Patrick SchellingTeam Vorarlberg Santic23:40
47.Francesco RomanoBardiani-CSF24:26
48.Edoardo ZardiniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM26:07
49.François BidardAG2R La Mondiale26:25
50.Benjamin BrkicTeam Felbermayr-Simplon Wels26:53
51.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale27:05
52.Jhojan GarciaManzana Postobon27:32
53.Alessandro BisoltiAndroni Giocattoli-Sidermec29:48
54.Manuel SenniBardiani-CSF31:07
55.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team31:16
56.Valerio AgnoliBahrain-Merida31:27
57.Daniel SaviniBardiani-CSF32:22
58.Sergey ShilovGazprom-RusVelo33:19
59.Gordian BanzerTeam Vorarlberg Santic33:40
60.Paul DoubleTeam Colpack33:43
61.Jonas GregaardAstana Pro Team34:08
62.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè35:36
63.Luca RaggioNeri Sottoli-Selle Italia-KTM35:49
64.Colin StussiTeam Vorarlberg Santic35:52
65.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic36:04
66.Davide BottaTeam Colpack36:41
67.Ruben Dario AcostaNippo Vini Fantini Faizanè37:21
68.Francesco Manuel BongiornoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM37:44
69.Umberto OrsiniBardiani-CSF38:39
70.Juan Felipe OsorioManzana Postobon38:44
71.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias38:57
72.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias40:06
73.Nicola BagioliNippo Vini Fantini Faizanè40:49
74.Salvatore PuccioTeam Sky40:59
75.Michele CorradiniItaly44:22
76.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo45:09
77.Tobias BayerTirol KTM Cycling Team46:39
78.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA47:48
79.Bernardo SuazaManzana Postobon48:00
80.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels48:48
81.Antonio SantoroItaly49:14
82.Marco TizzaItaly49:41
83.Filippo RocchettiTeam Colpack50:21
84.Juan Antonio Lopez-cozarEuskadi Basque Country-Murias50:49
85.Matteo BusatoAndroni Giocattoli-Sidermec52:21
86.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels53:20
87.Nicolas Dalla ValleTirol KTM Cycling Team53:41
88.Denis Marian VulcanGiotti Victoria-Palomar55:32
89.Omar El GouziTirol KTM Cycling Team56:01
90.Maximilian KuenTeam Vorarlberg Santic56:14
91.Andrea CacciottiItaly
92.Brice FeilluTeam Arkéa Samsic56:19
93.Samuele RiviTirol KTM Cycling Team56:50
94.Andreas SchillingerBora-hansgrohe56:58
95.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias57:29
96.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA58:59
97.Jalel DurantiTeam Colpack59:13
98.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels59:27
99.Andrea ToniattiTeam Colpack59:38
100.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè1:01:07
101.Manuele TarozziItaly1:01:11
102.Meiyin WangBahrain-Merida1:01:34
103.Juan Castano1:01:47
104.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team1:01:52
105.Giacomo GaravagliaTeam Colpack1:02:01
106.Emil DimaGiotti Victoria-Palomar1:02:05
107.Evgeny KobernyakGazprom-RusVelo1:02:16
108.Simone SterbiniGiotti Victoria-Palomar1:04:32
109.Juraj SaganBora-hansgrohe1:05:00
110.Emanuele OnestiGiotti Victoria-Palomar1:07:45
111.Gotzon UdondoEuskadi Basque Country-Murias1:08:14
112.Leonardo BassoTeam Sky1:12:42

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Tomek86

    25 kwietnia 2019, 17:23 o 17:23

    Majka po tym etapie zdobył 3 miejsce w generalce a nie je utrzymał. Przed etapem był 4.

  2. Rafi 22

    25 kwietnia 2019, 17:54 o 17:54

    Ja takiego Rafała w barwach Bory jeszcze nie widziałem. Jest moc i bardzo agresywna jazda. Jest najmocniejszy ale przegra wyścig przez słabą taktykę bory na 2 etapie, po co Paweł pojechał w odjazd oraz przez słaby skład bory na tym wyścigu. Sky wygra wyścig szerokością składu.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: