Tour of Turkey 2019: etap 6. Caleb Ewan w Stanbule

Caleb Ewan

Felix Grosschartner (Bora-hasgrohe) wygrał 55. edycję wyścigu Tour of Turkey. Na ostatnim etapie w Stambule najszybciej finiszował Caleb Ewan.

Australijczyk z Lotto Soudal pokonał na w końcówce Fabio Jakobsena (Deceununck-Quick Step) i Sama Bennetta (bora-hansgrohe).

W ucieczce dnia już po 5 kilometrach zainstalowali się Mauricio Moreira (Caja Rural-Seguros RGA), Lorenzo Fortunato (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM), Hayato Yoshida (Nippo Vini Fantini Faizane), Emerson Oronte (Rally UHC), Thimo Willems (Sport Vlaanderen-Baloise) and Ahmet Akdilek (Reprezentacja Turcji), zdobywając pięć minut przewagi nad peletonem.

Grupka na delikatnie pofałdowanej trasie wzdłuż Morza Marmara podzieliła się punktami na dwóch górskich premiach i śmiało zmierzała do Stambułu. Peleton kontrolował sytuację - na 70 kilometrów przed metą jego strata wynosiła 3 minuty, a ekipy czekające na sprinterski finisz rozpoczęły pracę.

Zawodnicy Deceuninck-Quick Step i Lotto Soudal pracowali spokojnie, 25 kilometrów przed metą notując stratę tylko minuty do uciekających.

Akcja została zakończona niespełna 5 kilometrów przed znaną końcówką w Stanbule. Tak jak w zeszłym roku zaatakował tam Bennett, ale Irlandczykowi po przyspieszeniu na małym podjeździe zabrakło pary w nogach. Dojechał do niego Ewan i natychmiast zyskał kilkanaście metrów, odnosząc drugie w wyścigu zwycięstwo.

Wyniki 6. etapu Tour of Turkey 2019 (2.WT), Sakarya - Stambuł (172,4 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Caleb EwanLotto Soudal4:10:41
2.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step
3.Sam BennettBora-hansgrohe00:04
4.Simone ConsonniUAE Team Emirates
5.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA00:08
6.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias
7.Christophe NoppeSport Vlaanderen-Baloise
8.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe
9.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè
10.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence
11.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
12.Bryan GomezManzana Postobon
13.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias
14.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
15.Edgar PintoW52 / FC Porto
16.Jhonatan RestrepoManzana Postobon
17.Valerio ContiUAE Team Emirates
18.Merhawi KudusAstana Pro Team
19.Mark CavendishTeam Dimension Data
20.Luis Carlos ChiaManzana Postobon
21.Jan PolancUAE Team Emirates00:13
22.Aaron van PouckeSport Vlaanderen-Baloise
23.Daniel LopezBurgos-BH
24.Matthew GibsonBurgos-BH
25.Christoph PfingstenBora-hansgrohe
26.Luca PacioniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM00:16
27.Sebastian SchonbergerNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
28.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè
29.Lindsay de VylderSport Vlaanderen-Baloise
30.Ahmet OrkenTurkey
31.Etienne van EmpelNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
32.Delio FernandezDelko Marseille Provence
33.Pier-André CoteRally UHC Cycling00:20
34.Juan José LobatoNippo Vini Fantini Faizanè
35.Hideto NakaneNippo Vini Fantini Faizanè
36.Samuel José CaldeiraW52 / FC Porto
37.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
38.Mauro FinettoDelko Marseille Provence
39.Rasmus IversenLotto Soudal
40.Ryan GibbonsTeam Dimension Data
41.Rafael ReisW52 / FC Porto
42.Jaume SuredaBurgos-BH
43.Ricardo MestreW52 / FC Porto
44.Diego Antonio OchoaManzana Postobon
45.Halil İbrahim DoganTurkey
46.Ben O'connorTeam Dimension Data
47.Kyle MurphyRally UHC Cycling
48.Masakazu ItoNippo Vini Fantini Faizanè
49.Rob BrittonRally UHC Cycling
50.Umberto MarengoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
51.Ramūnas NavardauskasDelko Marseille Provence
52.Stefan de BodTeam Dimension Data
53.Mustafa SayarTurkey
54.Yecid SierraManzana Postobon
55.Daniil FominykhAstana Pro Team00:27
56.Lorenzo FortunatoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM00:28
57.Nuno BicoBurgos-BH
58.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise00:30
59.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
60.Lucas de RossiDelko Marseille Provence
61.Urko BerradeEuskadi Basque Country-Murias
62.Hiroki NishimuraNippo Vini Fantini Faizanè
63.Onur BalkanTurkey
64.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
65.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step
66.Gustavo CesarW52 / FC Porto
67.Raúl AlarconW52 / FC Porto
68.Liam BertazzoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
69.Artyom ZakharovAstana Pro Team
70.Alvaro RobredoBurgos-BH
71.Jordan ParraManzana Postobon
72.Omar MendozaManzana Postobon
73.Rémy RochasDelko Marseille Provence
74.Javier MorenoDelko Marseille Provence
75.Enzo WoutersLotto Soudal00:51
76.Hayato YoshidaNippo Vini Fantini Faizanè01:03
77.Muhammed AtalayTurkey01:04
78.Simone BevilacquaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM01:08
79.Ferit ŞamliTurkey
80.Jaco VenterTeam Dimension Data01:22
81.Victor LangellottiBurgos-BH
82.Cristian Camilo MunozUAE Team Emirates01:23
83.Ty MagnerRally UHC Cycling01:25
84.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step00:08
85.Roger KlugeLotto Soudal01:33
86.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
87.Julen IrizarEuskadi Basque Country-Murias01:38
88.Evan HuffmanRally UHC Cycling01:40
89.Moreno de PauwSport Vlaanderen-Baloise
90.Xavier CanellasCaja Rural-Seguros RGA01:55
91.José FerreiraW52 / FC Porto02:06
92.Erik BaskaBora-hansgrohe
93.John MurphyRally UHC Cycling
94.Ander BarrenetxeaEuskadi Basque Country-Murias
95.Beñat IntxaustiEuskadi Basque Country-Murias
96.Sebastián MoraCaja Rural-Seguros RGA
97.Nelson Andrés SotoCaja Rural-Seguros RGA00:08
98.Mauricio MoreiraCaja Rural-Seguros RGA02:11
99.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe02:31
100.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
101.Ahmet AkdilekTurkey
102.Robbe GhysSport Vlaanderen-Baloise02:51
103.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team03:01
104.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates03:16
105.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step
106.Daniel Viejo JoséEuskadi Basque Country-Murias
107.Shane ArchboldBora-hansgrohe04:02
108.Emerson OronteRally UHC Cycling04:37
109.Thimo WillemsSport Vlaanderen-Baloise
110.Harm VanhouckeLotto Soudal05:51

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe24:53:58
2.Valerio ContiUAE Team Emirates00:19
3.Merhawi KudusAstana Pro Team00:25
4.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step00:53
5.Edgar PintoW52 / FC Porto00:59
6.Jan PolancUAE Team Emirates01:12
7.Jhonatan RestrepoManzana Postobon01:26
8.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA01:29
9.Mauro FinettoDelko Marseille Provence01:31
10.Kyle MurphyRally UHC Cycling01:42
11.Etienne van EmpelNeri Sottoli-Selle Italia-KTM01:48
12.Rob BrittonRally UHC Cycling01:52
13.Yecid SierraManzana Postobon
14.Delio FernandezDelko Marseille Provence01:54
15.Sebastian SchonbergerNeri Sottoli-Selle Italia-KTM02:05
16.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step02:08
17.Raúl AlarconW52 / FC Porto02:38
18.Christoph PfingstenBora-hansgrohe02:41
19.Ben O'connorTeam Dimension Data02:46
20.Daniil FominykhAstana Pro Team03:10
21.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team03:43
22.Masakazu ItoNippo Vini Fantini Faizanè04:09
23.Lorenzo FortunatoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM04:21
24.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias04:41
25.Javier MorenoDelko Marseille Provence04:44
26.Jaume SuredaBurgos-BH05:01
27.Ricardo MestreW52 / FC Porto05:06
28.Umberto MarengoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
29.Mustafa SayarTurkey
30.Stefan de BodTeam Dimension Data05:46
31.Rafael ReisW52 / FC Porto06:06
32.Aaron van PouckeSport Vlaanderen-Baloise06:13
33.Omar MendozaManzana Postobon
34.Juan José LobatoNippo Vini Fantini Faizanè06:17
35.Hideto NakaneNippo Vini Fantini Faizanè06:35
36.Diego Antonio OchoaManzana Postobon06:46
37.Artyom ZakharovAstana Pro Team07:14
38.Halil İbrahim DoganTurkey07:30
39.Ahmet OrkenTurkey08:06
40.Rémy RochasDelko Marseille Provence08:18
41.Ryan GibbonsTeam Dimension Data08:43
42.Julen IrizarEuskadi Basque Country-Murias09:51
43.Yevgeniy GidichAstana Pro Team10:06
44.Onur BalkanTurkey10:08
45.Hayato YoshidaNippo Vini Fantini Faizanè10:14
46.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise10:19
47.Lindsay de VylderSport Vlaanderen-Baloise11:27
48.Samuel José CaldeiraW52 / FC Porto11:54
49.Harm VanhouckeLotto Soudal12:28
50.Hiroki NishimuraNippo Vini Fantini Faizanè12:50
51.Christophe NoppeSport Vlaanderen-Baloise13:01
52.Urko BerradeEuskadi Basque Country-Murias13:02
53.Beñat IntxaustiEuskadi Basque Country-Murias13:49
54.Sam BennettBora-hansgrohe15:47
55.Daniel LopezBurgos-BH15:55
56.Nuno BicoBurgos-BH16:00
57.Caleb EwanLotto Soudal16:27
58.Luis Carlos ChiaManzana Postobon16:34
59.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias16:47
60.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè17:11
61.Evan HuffmanRally UHC Cycling17:16
62.Cristian Camilo MunozUAE Team Emirates17:37
63.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step17:59
64.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA18:16
65.Ahmet AkdilekTurkey18:23
66.Bryan GomezManzana Postobon18:48
67.Simone ConsonniUAE Team Emirates18:51
68.José FerreiraW52 / FC Porto19:28
69.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team19:29
70.Luca PacioniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM19:38
71.Victor LangellottiBurgos-BH19:46
72.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step19:54
73.Nelson Andrés SotoCaja Rural-Seguros RGA20:05
74.Jordan ParraManzana Postobon20:11
75.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè20:49
76.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe21:10
77.Ferit ŞamliTurkey21:26
78.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence21:32
79.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step21:59
80.Alvaro RobredoBurgos-BH22:11
81.Lucas de RossiDelko Marseille Provence22:15
82.Matthew GibsonBurgos-BH22:24
83.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step22:29
84.Pier-André CoteRally UHC Cycling22:53
85.Ty MagnerRally UHC Cycling22:57
86.Emerson OronteRally UHC Cycling22:58
87.Mark CavendishTeam Dimension Data23:09
88.Sebastián MoraCaja Rural-Seguros RGA23:13
89.Ramūnas NavardauskasDelko Marseille Provence23:21
90.Muhammed AtalayTurkey23:22
91.Xavier CanellasCaja Rural-Seguros RGA23:41
92.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates24:14
93.Gustavo CesarW52 / FC Porto24:19
94.Enzo WoutersLotto Soudal24:23
95.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step24:35
96.Robbe GhysSport Vlaanderen-Baloise24:48
97.Simone BevilacquaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM24:51
98.John MurphyRally UHC Cycling24:58
99.Roger KlugeLotto Soudal25:26
100.Thimo WillemsSport Vlaanderen-Baloise25:58
101.Ander BarrenetxeaEuskadi Basque Country-Murias26:58
102.Moreno de PauwSport Vlaanderen-Baloise27:17
103.Rasmus IversenLotto Soudal28:27
104.Liam BertazzoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM28:39
105.Erik BaskaBora-hansgrohe28:46
106.Shane ArchboldBora-hansgrohe29:22
107.Mauricio MoreiraCaja Rural-Seguros RGA29:28
108.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA29:32
109.Jaco VenterTeam Dimension Data32:35
110.Daniel Viejo JoséEuskadi Basque Country-Murias34:31

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: