Daniel - odzież kolarska

Amstel Gold Race 2019. UAE Team Emirates bez Daniela Martina

Daniel Martin nie stanie na starcie niedzielnego Amstel Gold Race. Zamiast niego liderami UAE Team Emirates będą Rui Costa, Sergio Henao i Diego Ulissi.

Irlandczyk na tym etapie sezonu celuje przede wszystkim w sukcesy na Flèche Wallonne i Liège-Bastogne-Liège, które bardziej sprzyjają dynamicznym zawodnikom takich jak on. W 2014 i 2017 roku urodzony w brytyjskim Birmingham 32-latek przeciął kreskę na Mur de Huy jako drugi, a w 2013 triumfował na trasie "Staruszki". Z "Piwnym Wyścigiem" nie łączą go miłe wspomnienia z siedmiu dotychczasowych startów na metę dojechał ledwie dwa razy. W 2013 roku ukończył rywalizację dopiero na 75. miejscu, a w 2015 roku - na 15.

W związku z tym zapadła decyzja, że tym razem Martin nie stawi się w południowej Holandii i zaliczy nieco dłuższą przerwę po Itzulia Basque Country, który skończył na drugiej pozycji w generalce. Dwukrotny triumfator etapowy z Tour de France powróci do rywalizacji w środę, podczas Flèche Wallonne.

Zamiast niego na otwierający tryptyk ardeński klasyk liderami drużyny z Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą Costa, Henao i Ulissi. Mistrz świata z 2013 roku wciąż czeka na pierwszy sukces w tym sezonie. W 2015 roku ukończył "Piwny Wyścig" na czwartym miejscu, przegrywając w sprincie m.in. z Michałem Kwiatkowskim, który wówczas okazał się najlepszy. Kolumbijczyk z kolei ma w swoim palmarès dwa szóste miejsca w Amstel Gold Race (2013 i 2017), zaś Ulissi w 2016 roku w Berg en Terblijt zajął siódme miejsce.

Przychodzimy do startów w Ardenach ze składem dającym nam wiele możliwości, aby bić się o czołowe lokaty. O zwycięstwo będzie ciężko bo to są legendarne wyścigi, a konkurencja ma wysoki poziom, lecz mamy wyrównaną ekipę, która jest dobrze przygotowana

 podkreślił dyrektor sportowy UAE Team Emirates Joxean Matxin.

Skład na niedzielną rywalizację skompletują Manuele Mori, Simone Petilli, Tadej Pogačar i Edward Ravasi.

Dla Pogačara ten tydzień będzie ważnym doświadczeniem. Będzie jechał bez presji i dostanie szansę, aby się sprawdzić na tle rywali. Petilli i Ravasi dodadzą z kolei pewien błysk

 dodał Matxin.

Niedzielny wyścig Amstel Gold Race odbędzie się po raz 54. w historii. Obrońcą tytułu sprzed 12 miesięcy będzie Michael Valgren (Dimension Data).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: