Kategorie: DopingWiadomości

Jarlinson Pantano na EPO

Jarlinson Pantano (Trek-Segafredo) został przyłapany na stosowaniu zabronionego środka, erytropoetyny (EPO).

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) w specjalnym komunikacie poinformowała o tymczasowym zawieszeniu Kolumbijczyka. Pozytywny wynik dała kontrola przeprowadzona 26 lutego, zaplanowana poza testami prowadzonymi podczas wyścigów przez Kolarską Fundację Antydopingową (CADF), ciało odpowiedzialne za politykę antydopingową.

Ekipa Trek-Segafredo wydała oświadczenie, w którym wyraziła "głęboki zawód" postawą swojego kolarza i poinformowała o jego natychmiastowym zawieszeniu.

Pantano ma prawo do wystąpienia o przebadanie próbki B.

30-latek w amerykańskiej ekipie ściga się od 2018 roku. Zwycięzca etapów Tour de France i Tour de Suisse (2016) oraz Volta a Catalunya (2018) w tym sezonie nie zapisał na swoim koncie znaczących wyników.

To drugi przypadek dopingowy w zespole Luki Guercileny w ostatnich sezonach w 2017 roku na EPO wpadł Portugalczyk Andre Cardoso, którego UCI zawiesiła w 2018 roku na cztery lata.

Paweł Gadzała

Zobacz komentarze

  • Zespoły i dyrektorzy oczywiscie nic o tym nie wiedzą !
    moi mili" kolarze",-przybliże metaforą-,--gdy z konieczności na pikniku idziesz do toi toia, to też nie patrzysz w dziurę pod sobą I udajesz ze tam nic nie ma,jednak doskonale wiadomo co tam się znajduje...tak to wygląda w przyblizeniu w zespołach,w których nie wypada byc trzepakiem.

  • Bardzo mnie śmieszą, te wyrazy głębokiego zawodu zespołów w takich sytuacjach. Tak jakby kolarze koksowali na własną rękę, a zespoły nic o tym nie wiedziały. No chyba, że to jest zawód, że dał się złapać, a nie że brał :)

    • Zespoły nic o tym nie wiedzą. Myślę że większość osób będzie miała takie zdanie. Twierdzisz, że miał pecha, iż dał się złapać? Być może. Jedno jest pewne - miał świadomość tego co robi.

Share
Opublikowane przez
Paweł Gadzała

Recent Posts

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06

Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe". (więcej…)

4 grudnia 2019, 12:03

Dariusz Banaszek organizuje ekipę kontynentalną

Dariusz Banaszek w sezonie 2020 prowadził będzie grupę kolarską. Zespół występować ma na poziomie kontynentalnym, a w jego składzie znaleźć…

4 grudnia 2019, 10:36