Kategorie: DopingWiadomości

Jarlinson Pantano na EPO

Jarlinson Pantano (Trek-Segafredo) został przyłapany na stosowaniu zabronionego środka, erytropoetyny (EPO).

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) w specjalnym komunikacie poinformowała o tymczasowym zawieszeniu Kolumbijczyka. Pozytywny wynik dała kontrola przeprowadzona 26 lutego, zaplanowana poza testami prowadzonymi podczas wyścigów przez Kolarską Fundację Antydopingową (CADF), ciało odpowiedzialne za politykę antydopingową.

Ekipa Trek-Segafredo wydała oświadczenie, w którym wyraziła "głęboki zawód" postawą swojego kolarza i poinformowała o jego natychmiastowym zawieszeniu.

Pantano ma prawo do wystąpienia o przebadanie próbki B.

30-latek w amerykańskiej ekipie ściga się od 2018 roku. Zwycięzca etapów Tour de France i Tour de Suisse (2016) oraz Volta a Catalunya (2018) w tym sezonie nie zapisał na swoim koncie znaczących wyników.

To drugi przypadek dopingowy w zespole Luki Guercileny w ostatnich sezonach w 2017 roku na EPO wpadł Portugalczyk Andre Cardoso, którego UCI zawiesiła w 2018 roku na cztery lata.

Paweł Gadzała

Zobacz komentarze

  • Bardzo mnie śmieszą, te wyrazy głębokiego zawodu zespołów w takich sytuacjach. Tak jakby kolarze koksowali na własną rękę, a zespoły nic o tym nie wiedziały. No chyba, że to jest zawód, że dał się złapać, a nie że brał :)

    • Zespoły nic o tym nie wiedzą. Myślę że większość osób będzie miała takie zdanie. Twierdzisz, że miał pecha, iż dał się złapać? Być może. Jedno jest pewne - miał świadomość tego co robi.

  • Zespoły i dyrektorzy oczywiscie nic o tym nie wiedzą !
    moi mili" kolarze",-przybliże metaforą-,--gdy z konieczności na pikniku idziesz do toi toia, to też nie patrzysz w dziurę pod sobą I udajesz ze tam nic nie ma,jednak doskonale wiadomo co tam się znajduje...tak to wygląda w przyblizeniu w zespołach,w których nie wypada byc trzepakiem.

Recent Posts

Trzy lub cztery monumenty w kalendarzu Tadeja Pogacara

Tadej Pogacar ma już za sobą dwa starty po przerwie spowodowanej pandemią, ale tak jak cały peleton przygotowuje się do…

9 lipca 2020, 15:25

Chris Froome w Israel Start-Up Nation

Chris Froome w roku 2021 reprezentował będzie zespół Israel Start-Up Nation.

9 lipca 2020, 12:11

Chris Froome opuści Team Ineos

Chris Froome po 10 latach odejdzie z brytyjskiej ekipy Ineos. Zespół i jego gwiazda o rozstaniu poinformowali w wydanym dziś…

9 lipca 2020, 11:40

Cecilie Uttrup Ludwig na dłużej we Francji

Nie zaczęła jeszcze przygody z nowym zespołem, ale już podpisała prolongatę kontraktu. Cecilie Uttrup Ludwig do końca sezonu 2022 pozostanie…

8 lipca 2020, 21:06

Matthias Brändle zostanie w ekipie Israel Start-Up Nation

Austriak Matthias Brändle podpisał nowy kontrakt z zespołem Israel Start-Up Nation.

8 lipca 2020, 20:21

Richard Carapaz doleci z Ekwadoru

Richard Carapaz znalazł się w grupce pięciu kolarzy, którzy otrzymali pozwolenie na wylot do Europy z Ekwadoru. (więcej…)

8 lipca 2020, 19:38