Itzulia Basque Country 2019: etap 2. Julian Alaphilippe na szutrach

Julian Alaphilippe

Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step), po krótkim podjeździe w Gorraiz (600 m; 8,1%), wygrał finisz na metę drugiego etapu Itzulia Basque Country.

Francuz wyprzedził Bjorga Lambrechta (Lotto Soudal) i Michała Kwiatkowskiego (Team Sky).

Liderem wyścigu pozostał Niemiec Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe).

Małe Strade Bianche przygotował organizator na drugi dzień Wyścig dookoła Kraju Basków. W pierwszej części trasy (150 km) znajdowały się dwie premie trzeciej kategorii, druga była usiana krótkimi, stromymi fragmentami, po części na odcinkach szutrowych dróg o łącznej długości 4600 metrów.

Najcięższy z pięciu "sterrato" (1800 m) leżał 43 kilometrów przed metą, tuż po Muro Zaldua Bordazar (1400 m; 7,5%), ostatni (900 m), wsadzony pomiędzy Muro Zaldua (300 m; 11%), a Muro Ibiriku (550 m; 6%), pojawił się 17 kilometrów przed kreską.

Ucieczkę zawiązali krótko po starcie Julien Bernard (Trek-Segafredo), Darwin Atapuma (Cofidis) i Garikoitz Bravo (Euskadi-Murias), do których dołączył następnie Julen Amezqueta (Caja Rural). Czwórka zaliczyła Olaberria (23 km; 1,8 km; 7,4%) z przewagą ponad 2 minut, a po zjeździe z Lizarrusti (42 km; 6,1 km; 5,2%) różnica wynosiła 2:35.

Akcja przed szutrami została wchłonięta. Czoło peletonu opanowali kolarze Astany, wysoko trzymał się Kwiatkowski. Grupa naciągnęła się i pękła, ale na urozmaiconym terenie wciąż razem trzymało się kilkudziesięciu zawodników. Schachman złapał 4 sekundy bonifikaty na lotnych premiach.

Ostatni odcinek szutru był pechowy dla Adama Yatesa (Mitchelton-Scott), który po defekcie bezpowrotnie stracił kontakt z główną grupą.

Na sam koniec przygotowano ciężki finisz. Dość wcześnie zaatakował Lambrecht. 22-letni Belg zyskał kilka metrów i tylko Alaphilippe potrafił go wyprzedzić.

Wyniki 2. etapu Itzulia Basque Country 2019 (2.WT), Zumarraga - Gorraiz (149,5 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step3:29:37
2.Bjorg LambrechtLotto Soudal00:01
3.Michał KwiatkowskiTeam Sky
4.Omar FraileAstana Pro Team
5.Valentin MadouasGroupama-FDJ
6.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe
7.Patrick KonradBora-hansgrohe
8.Ion IzagirreAstana Pro Team
9.Tadej PogacarUAE Team Emirates
10.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
11.Enric MasDeceuninck-Quick Step
12.Jakob FuglsangAstana Pro Team
13.Dylan TeunsBahrain-Merida
14.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step
15.Dan MartinUAE Team Emirates
16.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
17.David GauduGroupama-FDJ00:06
18.Daniel Felipe MartinezEF Education First
19.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA00:09
20.Mikel NieveMitchelton-Scott
21.George BennettTeam Jumbo-Visma
22.Mikel LandaMovistar Team
23.Geraint ThomasTeam Sky
24.Peter StetinaTrek-Segafredo
25.Sam OomenTeam Sunweb
26.Sergio HenaoUAE Team Emirates
27.Carlos BetancurMovistar Team
28.Hugh CarthyEF Education First
29.Carlos VeronaMovistar Team
30.Lawson CraddockEF Education First
31.Diego UlissiUAE Team Emirates
32.Marc HirschiTeam Sunweb
33.Simon ClarkeEF Education First
34.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale
35.Pello BilbaoAstana Pro Team
36.Winner AnaconaMovistar Team
37.Alessandro De MarchiCCC Team
38.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits
39.Carlos QuinteroManzana Postobon00:16
40.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA00:18
41.Steff CrasTeam Katusha-Alpecin00:20
42.Víctor De La ParteCCC Team00:23
43.Nathan BrownEF Education First00:24
44.Patrick BevinCCC Team
45.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
46.Amanuel GhebreigzabhierTeam Dimension Data00:26
47.Rubén FernandezMovistar Team
48.Jai HindleyTeam Sunweb
49.Jonathan CastroviejoTeam Sky01:05
50.Jay MccarthyBora-hansgrohe01:10
51.Adam YatesMitchelton-Scott01:12
52.Rudy MolardGroupama-FDJ01:15
53.Jelle VanendertLotto Soudal
54.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin01:24
55.Nicola ConciTrek-Segafredo
56.Diego RosaTeam Sky01:26
57.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias01:28
58.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
59.David De La CruzTeam Sky01:31
60.Luis León SanchezAstana Pro Team
61.Gorka IzagirreAstana Pro Team
62.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits
63.Ruben GuerreiroTeam Katusha-Alpecin01:39
64.Aldemar ReyesManzana Postobon01:43
65.Danilo WyssTeam Dimension Data01:49
66.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale
67.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma01:53
68.Grega BoleBahrain-Merida
69.Antonio PedreroMovistar Team01:57
70.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma
71.Maxime MonfortLotto Soudal
72.Jonas KochCCC Team02:26
73.Petr VakocDeceuninck-Quick Step02:29
74.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal02:35
75.Lucas HamiltonMitchelton-Scott02:43
76.Léo VincentGroupama-FDJ02:45
77.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott03:09
78.Alexey LutsenkoAstana Pro Team03:54
79.Nick SchultzMitchelton-Scott07:32
80.Jacques Janse Van RensburgTeam Dimension Data08:15
81.Garikoitz BravoEuskadi Basque Country-Murias
82.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
83.Paweł PoljanskiBora-hansgrohe
84.Damien HowsonMitchelton-Scott
85.Nicolas RocheTeam Sunweb
86.Romain SeigleGroupama-FDJ08:58
87.Rohan DennisBahrain-Merida12:53
88.Adam HansenLotto Soudal
89.Nícolas SesslerBurgos-BH
90.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA
91.Willie SmitTeam Katusha-Alpecin
92.Chris HamiltonTeam Sunweb
93.Rory SutherlandUAE Team Emirates
94.Florian StorkTeam Sunweb
95.Ben KingTeam Dimension Data
96.Tom-Jelte SlagterTeam Dimension Data
97.Mickaël CherelAG2R La Mondiale
98.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
99.Nic DlaminiTeam Dimension Data
100.Tosh Van Der SandeLotto Soudal
101.Bruno ArmirailGroupama-FDJ
102.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits
103.Jon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA
104.Nicolas SaenzManzana Postobon
105.Michał GolasTeam Sky
106.Sean BennettEF Education First
107.Stephen WilliamsBahrain-Merida
108.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA
109.Amaro AntunesCCC Team
110.Edward RavasiUAE Team Emirates
111.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias
112.Kenny ElissondeTeam Sky
113.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
114.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
115.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
116.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma
117.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits
118.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
119.Daniel NavarroTeam Katusha-Alpecin
120.Serge PauwelsCCC Team
121.Markel IrizarTrek-Segafredo
122.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
123.Jhojan GarciaManzana Postobon
124.Ricardo VilelaBurgos-BH
125.Bernardo SuazaManzana Postobon
126.Jetse BolBurgos-BH
127.Enrico BattaglinTeam Katusha-Alpecin
128.Hubert DupontAG2R La Mondiale
129.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
130.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step
131.Mathias FrankAG2R La Mondiale
132.Fabio FellineTrek-Segafredo
133.José GonÇalvesTeam Katusha-Alpecin
134.Sepp KussTeam Jumbo-Visma
135.Riccardo ZoidlCCC Team
136.Jesper HansenCofidis, Solutions Crédits
137.Michael StorerTeam Sunweb
138.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
139.Sander ArmeeLotto Soudal
140.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
141.Julien BernardTrek-Segafredo
142.Tony MartinTeam Jumbo-Visma
143.Luka PibernikBahrain-Merida
144.Daan OlivierTeam Jumbo-Visma
145.Manuele MoriUAE Team Emirates
146.Alex HowesEF Education First
147.Toms SkujiŅsTrek-Segafredo
148.Cesare BenedettiBora-hansgrohe13:04
149.Bauke MollemaTrek-Segafredo13:07
150.Diego RubioBurgos-BH14:24
151.Angel MadrazoBurgos-BH
152.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
153.José FernandesBurgos-BH
154.Jesús EzquerraBurgos-BH
155.Meiyin WangBahrain-Merida
156.Daniel JaramilloManzana Postobon
157.Yecid SierraManzana Postobon
158.Steve CummingsTeam Dimension Data
159.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe
DNS.Mark PadunBahrain-Merida-
DNS.Anthony RouxGroupama-FDJ

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe3:46:44
2.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step00:05
3.Michał KwiatkowskiTeam Sky00:10
4.Daniel Felipe MartinezEF Education First00:18
5.Patrick KonradBora-hansgrohe00:23
6.Ion IzagirreAstana Pro Team
7.Enric MasDeceuninck-Quick Step00:28
8.Dylan TeunsBahrain-Merida00:36
9.Dan MartinUAE Team Emirates00:39
10.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe00:41
11.Jakob FuglsangAstana Pro Team00:42
12.Geraint ThomasTeam Sky
13.Hugh CarthyEF Education First00:43
14.Pello BilbaoAstana Pro Team00:44
15.Lawson CraddockEF Education First00:46
16.Tadej PogacarUAE Team Emirates00:47
17.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale00:54
18.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step01:00
19.Alessandro De MarchiCCC Team
20.Bjorg LambrechtLotto Soudal01:02
21.Winner AnaconaMovistar Team
22.Mikel LandaMovistar Team01:06
23.Sam OomenTeam Sunweb
24.Mikel NieveMitchelton-Scott01:09
25.George BennettTeam Jumbo-Visma01:10
26.Omar FraileAstana Pro Team01:11
27.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step01:12
28.Sergio HenaoUAE Team Emirates
29.Valentin MadouasGroupama-FDJ01:14
30.Amanuel GhebreigzabhierTeam Dimension Data01:15
31.Víctor De La ParteCCC Team01:20
32.Marc HirschiTeam Sunweb
33.David GauduGroupama-FDJ01:21
34.Patrick BevinCCC Team01:22
35.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits
36.Adam YatesMitchelton-Scott01:31
37.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA01:34
38.Carlos VeronaMovistar Team01:36
39.Diego UlissiUAE Team Emirates
40.Rubén FernandezMovistar Team01:37
41.Carlos QuinteroManzana Postobon01:39
42.Carlos BetancurMovistar Team01:51
43.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA01:52
44.Steff CrasTeam Katusha-Alpecin
45.Nathan BrownEF Education First01:54
46.Simon ClarkeEF Education First02:00
47.Jai HindleyTeam Sunweb02:01
48.Peter StetinaTrek-Segafredo02:06
49.Joaquín Rojas JoséMovistar Team02:07
50.Rudy MolardGroupama-FDJ02:09
51.Jonathan CastroviejoTeam Sky
52.Diego RosaTeam Sky02:22
53.Gorka IzagirreAstana Pro Team02:23
54.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias02:27
55.Jay MccarthyBora-hansgrohe02:31
56.David De La CruzTeam Sky02:37
57.Ruben GuerreiroTeam Katusha-Alpecin02:45
58.Aldemar ReyesManzana Postobon02:59
59.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin03:01
60.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma03:05
61.Luis León SanchezAstana Pro Team
62.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale03:07
63.Nicola ConciTrek-Segafredo03:10
64.Antonio PedreroMovistar Team03:20
65.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias03:23
66.Jelle VanendertLotto Soudal03:24
67.Lucas HamiltonMitchelton-Scott03:32
68.Danilo WyssTeam Dimension Data03:33
69.Maxime MonfortLotto Soudal03:36
70.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits03:40
71.Petr VakocDeceuninck-Quick Step04:05
72.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal04:10
73.Léo VincentGroupama-FDJ04:21
74.Grega BoleBahrain-Merida04:22
75.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma04:23
76.Alexey LutsenkoAstana Pro Team04:42
77.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott05:07
78.Jonas KochCCC Team05:09
79.Nick SchultzMitchelton-Scott08:46
80.Damien HowsonMitchelton-Scott09:33
81.Paweł PoljanskiBora-hansgrohe09:34
82.Nicolas RocheTeam Sunweb09:44
83.Garikoitz BravoEuskadi Basque Country-Murias09:50
84.Romain SeigleGroupama-FDJ10:15
85.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step10:20
86.Jacques Janse Van RensburgTeam Dimension Data11:13
87.Rohan DennisBahrain-Merida13:43
88.Chris HamiltonTeam Sunweb13:50
89.Fabio FellineTrek-Segafredo13:54
90.José GonÇalvesTeam Katusha-Alpecin14:02
91.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step14:07
92.Mathias FrankAG2R La Mondiale
93.Tony MartinTeam Jumbo-Visma14:10
94.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits14:12
95.Jhojan GarciaManzana Postobon14:13
96.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
97.Sean BennettEF Education First14:18
98.Florian StorkTeam Sunweb14:23
99.Larry WarbasseAG2R La Mondiale14:24
100.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias14:27
101.Tom-Jelte SlagterTeam Dimension Data14:28
102.Bruno ArmirailGroupama-FDJ14:29
103.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma
104.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias14:30
105.Ricardo VilelaBurgos-BH14:32
106.Toms SkujiŅsTrek-Segafredo14:33
107.Ben KingTeam Dimension Data14:34
108.Serge PauwelsCCC Team
109.Michael StorerTeam Sunweb14:36
110.Daniel NavarroTeam Katusha-Alpecin14:38
111.Hubert DupontAG2R La Mondiale
112.Bauke MollemaTrek-Segafredo14:39
113.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA14:40
114.Cesare BenedettiBora-hansgrohe
115.Luka PibernikBahrain-Merida14:41
116.Amaro AntunesCCC Team14:42
117.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
118.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits14:46
119.Julien BernardTrek-Segafredo
120.Alex HowesEF Education First
121.Manuele MoriUAE Team Emirates14:47
122.Stephen WilliamsBahrain-Merida14:50
123.Riccardo ZoidlCCC Team
124.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA14:53
125.Enrico BattaglinTeam Katusha-Alpecin14:54
126.Kenny ElissondeTeam Sky15:02
127.Clément ChevrierAG2R La Mondiale15:08
128.Jesper HansenCofidis, Solutions Crédits
129.Bernardo SuazaManzana Postobon15:10
130.Willie SmitTeam Katusha-Alpecin15:12
131.Sepp KussTeam Jumbo-Visma15:13
132.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias15:14
133.Sander ArmeeLotto Soudal
134.Nic DlaminiTeam Dimension Data15:16
135.Jon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA15:19
136.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits15:20
137.Edward RavasiUAE Team Emirates15:24
138.Mickaël CherelAG2R La Mondiale15:28
139.Michał GolasTeam Sky15:29
140.Nicolas SaenzManzana Postobon15:33
141.Rory SutherlandUAE Team Emirates15:34
142.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA15:36
143.Daan OlivierTeam Jumbo-Visma15:39
144.Markel IrizarTrek-Segafredo15:41
145.Steve CummingsTeam Dimension Data15:42
146.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe15:56
147.Nícolas SesslerBurgos-BH
148.Jetse BolBurgos-BH16:04
149.Tosh Van Der SandeLotto Soudal16:05
150.Adam HansenLotto Soudal16:10
151.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA16:11
152.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias16:13
153.José FernandesBurgos-BH16:33
154.Angel MadrazoBurgos-BH16:45
155.Jesús EzquerraBurgos-BH16:47
156.Diego RubioBurgos-BH16:48
157.Daniel JaramilloManzana Postobon17:01
158.Yecid SierraManzana Postobon17:02
159.Meiyin WangBahrain-Merida18:21

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: