Itzulia Basque Country 2019: etap 1. Maximilian Schachmann w czasówce

Maximilian Schachmann

Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe) wygrał jazdę indywidualną na czas, która rozpoczęła 59. Wyścig dookoła Kraju Basków.

Niemiecki zawodnik o 9 sekund był szybszy od Daniela Martineza (Education First) oraz o 10 sekund od Michała Kwiatkowskego (Team Sky).

Kolarze zmagali się z trasą o długości 11 kilometrów, na której w drugiej części znajdowała się dochodząca do niemal 30% nachylenia ścianka Antio (8,8 km; 2,3 km; 9,7%). Utrudnieniem był padający na całej długości deszcz, który w ostatnich 90 minutach odpuścił.

Dość niespodziewanie pewne zwycięstwo odniósł Schachmann. Kolarz Bory znakomicie pokonał podjazd, meldując się tam 9 sekund przed Martinezem i Adamem Yatesem (Mitchelton-Scott). Kwiatkowski tracił w tym miejscu 13 sekund.

Kręty zjazd należał do naszego zawodnika, co pozwoliło mu uplasować się w pierwszej trójce na początek sześcioetapowego wyścigu.

Wyniki 1. etapu Itzulia Basque Country 2019 (2.WT), Zumarraga - Zumarraga (11,2 km jazda indywidualna):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe17:10
2.Daniel MartínezEF Education First00:09
3.Michał KwiatkowskiTeam Sky00:10
4.Julian AlaphilippeDeceuninck-QuickStep00:12
5.Adam YatesMitchelton-Scott00:16
6.Patrick KonradBora-Hansgrohe00:19
7.Ion Izagirre InsaustiAstana Pro Team00:22
8.Enric MasDeceuninck-QuickStep00:24
9.Geraint ThomasTeam Sky00:30
10.Hugh John CarthyEF Education First00:31
11.Pello BilbaoAstana Pro Team00:32
12.Dylan TeunsBahrain-Merida
13.Lawson CraddockEF Education First00:34
14.Daniel MartinUAE Team Emirates00:35
15.Emanuel BuchmannBora-Hansgrohe00:37
16.Jakob FuglsangAstana Pro Team00:38
17.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale00:42
18.Tadej PogaarUAE Team Emirates00:43
19.Lucas HamiltonMitchelton-Scott00:46
20.Amanuel GebreigzabhierTeam Dimension Data
21.Alexey LutsenkoAstana Pro Team00:47
22.Rohan DennisBahrain-Merida
23.Alessandro De MarchiCCC Team00:48
24.Gorka Izagirre InsaustiAstana Pro Team00:49
25.Winner AnaconaMovistar Team00:50
26.Rudy MolardGroupama-FDJ00:51
27.Diego RosaTeam Sky00:53
28.Victor De La ParteCCC Team00:54
29.Mikel LandaMovistar Team
30.Christopher HamiltonTeam Sunweb
31.Sam OomenTeam Sunweb
32.Patrick BevinCCC Team00:55
33.Mikkel HonoréDeceuninck-QuickStep00:56
34.Óscar RodríguezEuskadi Basque Country-Murias
35.Mikel NieveMitchelton-Scott00:57
36.George BennettTeam Jumbo-Visma00:58
37.Fabio FellineTrek-Segafredo
38.Sergio HenaoUAE Team Emirates01:00
39.Jonathan CastroviejoTeam Sky01:01
40.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin01:03
41.David de la CruzTeam Sky
42.Bjorg LambrechtLotto Soudal01:04
43.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma01:05
44.José GonçalvesKatusha-Alpecin01:06
45.Omar FraileAstana Pro Team01:07
46.Pieter SerryDeceuninck-QuickStep01:08
47.Rubén FernándezMovistar Team
48.Marc HirschiTeam Sunweb
49.Valentin MadouasGroupama-FDJ01:10
50.Anthony PerezCofidis, Solutions Credits
51.Mathias FrankAG2R La Mondiale01:11
52.Dries DevenynsDeceuninck-QuickStep
53.Nicholas SchultzMitchelton-Scott
54.David GauduGroupama-FDJ01:12
55.Aldemar Reyes OrtegaManzana Postobon01:13
56.Alexander Aranburu DebaCaja Rural-Seguros RGA
57.Romain SeigleGroupama-FDJ01:14
58.Tony MartinTeam Jumbo-Visma
59.Aurélien ParetAG2R La Mondiale01:15
60.Damien HowsonMitchelton-Scott
61.Stephen CummingsDimension Data
62.Paweł PoljańskiBora-Hansgrohe01:16
63.Nicolas EdetCofidis, Solutions Credits
64.Michael AlbasiniMitchelton-Scott01:17
65.Jhonjan Orlando GarcíaManzana Postobon
66.Jay Mc CarthyBora-Hansgrohe01:18
67.Antonio PedreroMovistar Team01:20
68.Carlos Julian Quintero NoreñaManzana Postobon
69.Sean BennettEF Education First01:22
70.Diego UlissiUAE Team Emirates01:24
71.Carlos VeronaMovistar Team01:25
72.Nicolas RocheTeam Sunweb01:26
73.Nathan BrownEF Education First01:27
74.Florian StorkTeam Sunweb
75.Larry WarbasseAG2R La Mondiale01:28
76.Gregor MülbergerBora-Hansgrohe01:29
77.Steff CrasKatusha-Alpecin
78.Bauke MollemaTrek-Segafredo
79.Luis León SánchezAstana Pro Team01:31
80.Mikel Bizkarra EtxegibelEuskadi Basque Country-Murias
81.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal01:32
82.Tom-Jelte SlagterDimension Data
83.Jai HindleyTeam Sunweb
84.Gari BravoEuskadi Basque Country - Murias
85.Cesare BenedettiBora-Hansgrohe01:33
86.Petr VakocDeceuninck-QuickStep
87.Bruno ArmirailGroupama-FDJ
88.Léo VincentGroupama-FDJ
89.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma
90.Dmitrii StrakhovKatusha-Alpecin01:34
91.Mikel Iturria SegurolaEuskadi Basque Country-Murias
92.Maxime MonfortLotto Soudal01:36
93.Ricardo VilelaBurgos-BH
94.Toms SkujinsTrek-Segafredo01:37
95.Serge PauwelsCCC Team01:38
96.Ben KingDimension Data
97.Carlos BetancurMovistar Team01:39
98.José RojasMovistar Team01:40
99.Michael StorerTeam Sunweb
100.Jonathan Lastra MartinezCaja Rural-Seguros RGA
101.Danilo WyssDimension Data01:41
102.Hubert DupontAG2R La Mondiale01:42
103.Daniel Navarro GarciaKatusha-Alpecin
104.Nicola ConciTrek-Segafredo01:43
105.Julen Amezqueta MorenoCaja Rural-Seguros RGA01:44
106.Luka PibernikBahrain-Merida01:45
107.Amaro AntunesCCC Team01:46
108.Luis Ángel MateCofidis, Solutions Crédits
109.Sergio Samitier SamitierEuskadi Basque Country-Murias
110.Simon ClarkeEF Education First01:48
111.Alex HowesEF Education First01:50
112.Julien BernardTrek-Segafredo
113.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits
114.Manuele MoriUAE Team Emirates01:51
115.Fernando BarcelóEuskadi Basque Country - Murias01:52
116.Stephen WilliamsBahrain-Merida01:54
117.Riccardo ZoidlCCC Team
118.Peter StetinaTrek-Segafredo
119.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott01:55
120.Cristian Rodriguez MartinCaja Rural-Seguros RGA01:57
121.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin01:58
122.Rémi CavagnaDeceuninck-QuickStep02:02
123.Jelle VanendertLotto Soudal02:06
124.Kenny ElissondeTeam Sky
125.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits
126.José FernandezBurgos-BH
127.Anthony RouxGroupama-FDJ02:07
128.Clément ChevrierAG2R La Mondiale02:12
129.Jesper HansenCofidis, Solutions Credits
130.Bernardo Albeiro Suaza ArangoManzana Postobon02:14
131.Willem Jakobus SmitKatusha-Alpecin02:16
132.Sepp KussTeam Jumbo-Visma02:17
133.Sander ArmeeLotto Soudal02:18
134.Ángel MadrazoBurgos-BH
135.Enrique Sanz UnzueEuskadi Basque Country-Murias
136.Nicholas DlaminiDimension Data02:20
137.Jesús EzquerraBurgos-BH
138.Diego Rubio HernandezBurgos-BH02:21
139.Jon Irisarri RiconCaja Rural-Seguros RGA02:23
140.Loic ChetoutCofidis, Solutions Credits02:24
141.Grega BoleBahrain-Merida02:26
142.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma02:27
143.Edward RavasiUAE Team Emirates02:28
144.Mikael CherelAG2R La Mondiale02:32
145.Michał GołaśTeam Sky02:33
146.Daniel Alexander Jaramillo DiezManzana Postobon02:34
147.Yecid Arturo Sierra SanchezManzana Postobon02:35
148.Nicolas Saenz BallesterosManzana Postobon02:37
149.Rory SutherlandUAE Team Emirates02:38
150.Jonas KochCCC Team02:40
151.David Gonzalez LopezCaja Rural-Seguros RGA
152.Daan OlivierTeam Jumbo-Visma02:43
153.Markel IrizarTrek-Segafredo02:45
154.Janse Van RensburgTeam Dimension Data02:55
155.Nicolas SesslerBurgos-BH03:00
156.Jetse BolBurgos-BH03:08
157.Tosh Van Der SandeLotto Soudal03:09
158.Adam HansenLotto Soudal03:14
159.Jon Aberasturi IzagaCaja Rural-Seguros RGA03:15
160.Meiyin WangBahrain-Merida03:54
161.Mark PadunBahrain-Merida05:58

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: