Guillaume Martin (Wanty – Gobert Cycling Team) pierwszy osiągnął na Etnie (19,8 km; 6%) metę finałowego etapu Giro di Sicilia.
Ostatniego dnia rywalizacji organizatorzy przygotowali dla zawodników etap o długości zaledwie 119 kilometrów, które wiodły wokół Etny. Zwieńczeniem była wspinaczka południowym zboczem najwyższego wzniesienia Sycylii.
Najlepiej z blisko dwudziestokilometrową wspinaczką o średnim nachyleniu 6% poradził sobie Guillaume Martin (Wanty – Gobert Cycling Team), który uprzedził na mecie o 10 sekund Fausto Masnada (Androni Giocattoli – Sidermec). Podium uzupełnił natomiast Dayer Quintana (Neri Sottoli – Selle Italia – KTM), który stracił do zwycięzcy 13 sekund.
Rywalizację na trasie etapu tuż za podium zakończył Brandon McNulty (Rally UHC Cycling). 21-latek stracił do dzisiejszego zwycięzcy etapu 14 sekund, co pozwoliło mu cieszyć się z triumfu w klasyfikacji generalnej całego wyścigu, który jest największym sukcesem w dotychczasowej karierze kolarza zza oceanu.
Wyniki 4. etapu Giro di Sicilia 2019 (2.1), Giardini Naxos – Etna (119 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert | 3:37:34 |
2. | Fausto Masnada | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:10 |
3. | Dayer Quintana | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 00:13 |
4. | Brandon McNulty | Rally UHC Cycling | 00:14 |
5. | Aleksandr Vlasov | Gazprom–Rusvelo | 00:22 |
6. | Giovanni Visconti | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 00:36 |
7. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 00:42 |
8. | Matteo Badilatti | Israel Cycling Academy | 00:44 |
9. | Michel Ries | Kometa Cycling Team | 00:47 |
10. | Mauro Finetto | Delko Marseille Provence KTM | 01:11 |
11. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | 01:24 |
12. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert | 02:40 |
13. | Alejandro Osorio Carvajal | Nippo-Vini Fantini-Faizane | 02:41 |
14. | Edoardo Zardini | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | |
15. | Juan Pedro Lopez Perez | Kometa Cycling Team | 02:44 |
16. | Simone Velasco | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 03:13 |
17. | Krister Hagen | Riwal Readynez Cycling Team | |
18. | Gavin Mannion | Rally UHC Cycling | 03:16 |
19. | Manuel Senni | Bardiani CSF | 03:20 |
20. | Johnatan Cañaveral Vargas | Coldeportes Bicicletas Strongman | 04:10 |
21. | Federico Zurlo | Giotti Victoria | |
22. | Aleksei Rybalkin | Gazprom–Rusvelo | 04:38 |
23. | Davide Gabburo | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 04:57 |
24. | Sindre Skjøstad Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | |
25. | Stefano Oldani | Kometa Cycling Team | 05:32 |
26. | Rob Britton | Rally UHC Cycling | 05:48 |
27. | Lucas Eriksson | Riwal Readynez Cycling Team | 06:45 |
28. | Marco Tizza | Amore & Vita-Prodir | 06:59 |
29. | Paolo Totò | Sangemini-Trevigiani-Mg.K Vis | |
30. | Mattia Cattaneo | Androni Giocattoli-Sidermec | 07:03 |
31. | Miguel Eduardo Florez Lopez | Androni Giocattoli-Sidermec | |
32. | Kyle Murphy | Rally UHC Cycling | 08:07 |
33. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert | 09:47 |
34. | Andrea Bagioli | Team Colpack | |
35. | Bart De Clercq | Wanty-Gobert | |
36. | Paul Double | Team Colpack | |
37. | Pierpaolo Ficara | Amore & Vita-Prodir | 10:43 |
38. | Sebastian Schönberger | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 11:15 |
39. | Alessandro Tonelli | Bardiani CSF | 12:09 |
40. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert | 12:48 |
41. | Colin Joyce | Rally UHC Cycling | 13:46 |
42. | Sergei Shilov | Gazprom–Rusvelo | 13:50 |
43. | Diego Pablo Sevilla Lopez | Kometa Cycling Team | 14:13 |
44. | Delio Fernandez Cruz | Delko Marseille Provence KTM | 14:56 |
45. | Edwin Avila | Israel Cycling Academy | 15:36 |
46. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | 16:20 |
47. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
48. | Kristian Sbaragli | Israel Cycling Academy | |
49. | Emanuele Onesti | Giotti Victoria | |
50. | Ivan Martinelli | D'Amico Um Tools | |
51. | Javier Moreno Bazan | Delko Marseille Provence KTM | 18:07 |
52. | Ivan Rovny | Gazprom–Rusvelo | 18:14 |
53. | Kristijan Durasek | UAE Team Emirates | |
54. | Hamish Schreurs | Israel Cycling Academy | |
55. | Andreas Nielsen | Riwal Readynez Cycling Team | |
56. | Oscar Adalberto Quiroz Ayala | Coldeportes Bicicletas Strongman | |
57. | Matteo Montaguti | Androni Giocattoli-Sidermec | 19:55 |
58. | Marco Bernardinetti | Amore & Vita-Prodir | |
59. | Davide Baldaccini | Team Colpack | |
60. | Viesturs Luksevics | Amore & Vita-Prodir | |
61. | Damiano Cima | Nippo-Vini Fantini-Faizane | |
62. | Vincenzo Albanese | Bardiani CSF | |
63. | Lucas De Rossi | Delko Marseille Provence KTM | |
64. | Franco Orocito | D'Amico Um Tools | |
65. | Umberto Orsini | Bardiani CSF | |
66. | Antonio Di Sante | Sangemini-Trevigiani-Mg.K Vis | |
67. | Isaac Canton Serrano | Kometa Cycling Team | |
68. | Denis Marian Vulcan | Giotti Victoria | |
69. | Antonio Puppio | Kometa Cycling Team | |
70. | Marco Maronese | Bardiani CSF | |
71. | Sho Hatsuyama | Nippo-Vini Fantini-Faizane | |
72. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert | |
73. | Federico Burchio | D'Amico Um Tools | |
74. | Diego Fernando Cano Malaver | Coldeportes Bicicletas Strongman | |
75. | Andreas Lorentz Kron | Riwal Readynez Cycling Team | 21:42 |
76. | Petr Rikunov | Gazprom–Rusvelo | 23:19 |
77. | Dario Puccioni | Sangemini-Trevigiani-Mg.K Vis | 26:41 |
78. | Evan Huffman | Rally UHC Cycling | 27:11 |
79. | Svein Tuft | Rally UHC Cycling | |
80. | Eduardo Estrada Celis | Coldeportes Bicicletas Strongman | 27:15 |
81. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence KTM | |
82. | Andrea Toniatti | Team Colpack | |
83. | William David Muñoz Perez | Coldeportes Bicicletas Strongman | |
84. | Niccolo' Salvietti | Sangemini-Trevigiani-Mg.K Vis | |
85. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | |
86. | Paolo Baccio | Team Colpack | |
87. | Francesco Romano | Bardiani CSF | |
88. | Alexander Porsev | Gazprom–Rusvelo | |
89. | Roberto Ferrari | UAE Team Emirates | |
90. | Iuri Filosi | Delko Marseille Provence KTM | 27:24 |
91. | Jalel Duranti | Team Colpack | 27:45 |
92. | Marino Kobayashi | Giotti Victoria | 28:31 |
93. | Riccardo Stacchiotti | Giotti Victoria | |
94. | Igor Boev | Gazprom–Rusvelo |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Brandon McNulty | Rally UHC Cycling | 18:07:24 |
2. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert | 00:42 |
3. | Fausto Masnada | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:56 |
4. | Aleksandr Vlasov | Gazprom–Rusvelo | 01:11 |
5. | Giovanni Visconti | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 01:24 |
6. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 01:34 |
7. | Dayer Quintana | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 02:02 |
8. | Mauro Finetto | Delko Marseille Provence KTM | 02:03 |
9. | Michel Ries | Kometa Cycling Team | 02:11 |
10. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | 02:16 |
11. | Matteo Badilatti | Israel Cycling Academy | 02:21 |
12. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert | 03:25 |
13. | Edoardo Zardini | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 03:33 |
14. | Juan Pedro Lopez Perez | Kometa Cycling Team | 03:36 |
15. | Alejandro Osorio Carvajal | Nippo-Vini Fantini-Faizane | 03:58 |
16. | Simone Velasco | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 04:08 |
17. | Manuel Senni | Bardiani CSF | 04:12 |
18. | Gavin Mannion | Rally UHC Cycling | 04:47 |
19. | Federico Zurlo | Giotti Victoria | 05:02 |
20. | Johnatan Cañaveral Vargas | Coldeportes Bicicletas Strongman | 05:11 |
21. | Sindre Skjøstad Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | 06:14 |
22. | Stefano Oldani | Kometa Cycling Team | 06:24 |
23. | Davide Gabburo | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 07:07 |
24. | Aleksei Rybalkin | Gazprom–Rusvelo | 07:21 |
25. | Lucas Eriksson | Riwal Readynez Cycling Team | 07:37 |
26. | Marco Tizza | Amore & Vita-Prodir | 07:51 |
27. | Paolo Totò | Sangemini-Trevigiani-Mg.K Vis | |
28. | Mattia Cattaneo | Androni Giocattoli-Sidermec | 08:34 |
29. | Miguel Eduardo Florez Lopez | Androni Giocattoli-Sidermec | 08:40 |
30. | Andrea Bagioli | Team Colpack | 11:08 |
31. | Pierpaolo Ficara | Amore & Vita-Prodir | 12:44 |
32. | Paul Double | Team Colpack | 14:11 |
33. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert | 14:49 |
34. | Sergei Shilov | Gazprom–Rusvelo | 15:43 |
35. | Bart De Clercq | Wanty-Gobert | 16:38 |
36. | Colin Joyce | Rally UHC Cycling | 17:19 |
37. | Rob Britton | Rally UHC Cycling | 17:45 |
38. | Delio Fernandez Cruz | Delko Marseille Provence KTM | 18:14 |
39. | Javier Moreno Bazan | Delko Marseille Provence KTM | 18:59 |
40. | Alessandro Tonelli | Bardiani CSF | 19:00 |
41. | Oscar Adalberto Quiroz Ayala | Coldeportes Bicicletas Strongman | 20:07 |
42. | Kristian Sbaragli | Israel Cycling Academy | 20:32 |
43. | Matteo Montaguti | Androni Giocattoli-Sidermec | 20:47 |
44. | Ivan Martinelli | D'Amico Um Tools | 21:12 |
45. | Krister Hagen | Riwal Readynez Cycling Team | 21:13 |
46. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | 22:53 |
47. | Emanuele Onesti | Giotti Victoria | 23:11 |
48. | Diego Fernando Cano Malaver | Coldeportes Bicicletas Strongman | 23:13 |
49. | Antonio Puppio | Kometa Cycling Team | 24:07 |
50. | Sebastian Schönberger | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 24:12 |
51. | Andreas Nielsen | Riwal Readynez Cycling Team | 25:16 |
52. | Isaac Canton Serrano | Kometa Cycling Team | 25:17 |
53. | Andreas Lorentz Kron | Riwal Readynez Cycling Team | 25:51 |
54. | Edwin Avila | Israel Cycling Academy | 26:07 |
55. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert | 26:46 |
56. | Denis Marian Vulcan | Giotti Victoria | 26:57 |
57. | Kyle Murphy | Rally UHC Cycling | 27:48 |
58. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert | 27:50 |
59. | Petr Rikunov | Gazprom–Rusvelo | 28:03 |
60. | Diego Pablo Sevilla Lopez | Kometa Cycling Team | 28:32 |
61. | Ivan Rovny | Gazprom–Rusvelo | 29:47 |
62. | Marco Bernardinetti | Amore & Vita-Prodir | 30:46 |
63. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | 31:15 |
64. | Marco Maronese | Bardiani CSF | 32:01 |
65. | Vincenzo Albanese | Bardiani CSF | 32:02 |
66. | Davide Baldaccini | Team Colpack | 32:43 |
67. | Antonio Di Sante | Sangemini-Trevigiani-Mg.K Vis | 33:44 |
68. | Damiano Cima | Nippo-Vini Fantini-Faizane | 34:00 |
69. | Sho Hatsuyama | Nippo-Vini Fantini-Faizane | |
70. | Federico Burchio | D'Amico Um Tools | 34:32 |
71. | Hamish Schreurs | Israel Cycling Academy | 36:17 |
72. | Kristijan Durasek | UAE Team Emirates | 36:49 |
73. | Viesturs Luksevics | Amore & Vita-Prodir | 37:56 |
74. | Umberto Orsini | Bardiani CSF | 37:58 |
75. | Lucas De Rossi | Delko Marseille Provence KTM | |
76. | Dario Puccioni | Sangemini-Trevigiani-Mg.K Vis | 38:54 |
77. | Franco Orocito | D'Amico Um Tools | 51:24 |
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.