Giro di Sicilia 2019: etap 4. Etna dla G.Martina, McNulty bierze całą Sycylię

Guillaume Martin (Wanty - Gobert Cycling Team) pierwszy osiągnął na Etnie (19,8 km; 6%) metę finałowego etapu Giro di Sicilia.

Ostatniego dnia rywalizacji organizatorzy przygotowali dla zawodników etap o długości zaledwie 119 kilometrów, które wiodły wokół Etny. Zwieńczeniem była wspinaczka południowym zboczem najwyższego wzniesienia Sycylii.

Najlepiej z blisko dwudziestokilometrową wspinaczką o średnim nachyleniu 6% poradził sobie Guillaume Martin (Wanty - Gobert Cycling Team), który uprzedził na mecie o 10 sekund Fausto Masnada (Androni Giocattoli - Sidermec). Podium uzupełnił natomiast Dayer Quintana (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM), który stracił do zwycięzcy 13 sekund.

Rywalizację na trasie etapu tuż za podium zakończył Brandon McNulty (Rally UHC Cycling). 21-latek stracił do dzisiejszego zwycięzcy etapu 14 sekund, co pozwoliło mu cieszyć się z triumfu w klasyfikacji generalnej całego wyścigu, który jest największym sukcesem w dotychczasowej karierze kolarza zza oceanu.

Wyniki 4. etapu Giro di Sicilia 2019 (2.1), Giardini Naxos – Etna (119 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Guillaume MartinWanty-Gobert3:37:34
2.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec00:10
3.Dayer QuintanaNeri Sottoli–Selle Italia–KTM00:13
4.Brandon McNultyRally UHC Cycling00:14
5.Aleksandr VlasovGazprom–Rusvelo00:22
6.Giovanni ViscontiNeri Sottoli–Selle Italia–KTM00:36
7.Jan PolancUAE Team Emirates00:42
8.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy00:44
9.Michel RiesKometa Cycling Team00:47
10.Mauro FinettoDelko Marseille Provence KTM01:11
11.Simone PetilliUAE Team Emirates01:24
12.Odd Christian EikingWanty-Gobert02:40
13.Alejandro Osorio CarvajalNippo-Vini Fantini-Faizane02:41
14.Edoardo ZardiniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
15.Juan Pedro Lopez PerezKometa Cycling Team02:44
16.Simone VelascoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM03:13
17.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team
18.Gavin MannionRally UHC Cycling03:16
19.Manuel SenniBardiani CSF03:20
20.Johnatan Cañaveral VargasColdeportes Bicicletas Strongman04:10
21.Federico ZurloGiotti Victoria
22.Aleksei RybalkinGazprom–Rusvelo04:38
23.Davide GabburoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM04:57
24.Sindre Skjøstad LunkeRiwal Readynez Cycling Team
25.Stefano OldaniKometa Cycling Team05:32
26.Rob BrittonRally UHC Cycling05:48
27.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team06:45
28.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir06:59
29.Paolo TotòSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
30.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec07:03
31.Miguel Eduardo Florez LopezAndroni Giocattoli-Sidermec
32.Kyle MurphyRally UHC Cycling08:07
33.Marco MinnaardWanty-Gobert09:47
34.Andrea BagioliTeam Colpack
35.Bart De ClercqWanty-Gobert
36.Paul DoubleTeam Colpack
37.Pierpaolo FicaraAmore & Vita-Prodir10:43
38.Sebastian SchönbergerNeri Sottoli–Selle Italia–KTM11:15
39.Alessandro TonelliBardiani CSF12:09
40.Fabien DoubeyWanty-Gobert12:48
41.Colin JoyceRally UHC Cycling13:46
42.Sergei ShilovGazprom–Rusvelo13:50
43.Diego Pablo Sevilla LopezKometa Cycling Team14:13
44.Delio Fernandez CruzDelko Marseille Provence KTM14:56
45.Edwin AvilaIsrael Cycling Academy15:36
46.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec16:20
47.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec
48.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy
49.Emanuele OnestiGiotti Victoria
50.Ivan MartinelliD'Amico Um Tools
51.Javier Moreno BazanDelko Marseille Provence KTM18:07
52.Ivan RovnyGazprom–Rusvelo18:14
53.Kristijan DurasekUAE Team Emirates
54.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy
55.Andreas NielsenRiwal Readynez Cycling Team
56.Oscar Adalberto Quiroz AyalaColdeportes Bicicletas Strongman
57.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec19:55
58.Marco BernardinettiAmore & Vita-Prodir
59.Davide BaldacciniTeam Colpack
60.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir
61.Damiano CimaNippo-Vini Fantini-Faizane
62.Vincenzo AlbaneseBardiani CSF
63.Lucas De RossiDelko Marseille Provence KTM
64.Franco OrocitoD'Amico Um Tools
65.Umberto OrsiniBardiani CSF
66.Antonio Di SanteSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
67.Isaac Canton SerranoKometa Cycling Team
68.Denis Marian VulcanGiotti Victoria
69.Antonio PuppioKometa Cycling Team
70.Marco MaroneseBardiani CSF
71.Sho HatsuyamaNippo-Vini Fantini-Faizane
72.Wesley KrederWanty-Gobert
73.Federico BurchioD'Amico Um Tools
74.Diego Fernando Cano MalaverColdeportes Bicicletas Strongman
75.Andreas Lorentz KronRiwal Readynez Cycling Team21:42
76.Petr RikunovGazprom–Rusvelo23:19
77.Dario PuccioniSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis26:41
78.Evan HuffmanRally UHC Cycling27:11
79.Svein TuftRally UHC Cycling
80.Eduardo Estrada CelisColdeportes Bicicletas Strongman27:15
81.Rémy RochasDelko Marseille Provence KTM
82.Andrea ToniattiTeam Colpack
83.William David Muñoz PerezColdeportes Bicicletas Strongman
84.Niccolo' SalviettiSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
85.Ivo OliveiraUAE Team Emirates
86.Paolo BaccioTeam Colpack
87.Francesco RomanoBardiani CSF
88.Alexander PorsevGazprom–Rusvelo
89.Roberto FerrariUAE Team Emirates
90.Iuri FilosiDelko Marseille Provence KTM27:24
91.Jalel DurantiTeam Colpack27:45
92.Marino KobayashiGiotti Victoria28:31
93.Riccardo StacchiottiGiotti Victoria
94.Igor BoevGazprom–Rusvelo

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Brandon McNultyRally UHC Cycling18:07:24
2.Guillaume MartinWanty-Gobert00:42
3.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec00:56
4.Aleksandr VlasovGazprom–Rusvelo01:11
5.Giovanni ViscontiNeri Sottoli–Selle Italia–KTM01:24
6.Jan PolancUAE Team Emirates01:34
7.Dayer QuintanaNeri Sottoli–Selle Italia–KTM02:02
8.Mauro FinettoDelko Marseille Provence KTM02:03
9.Michel RiesKometa Cycling Team02:11
10.Simone PetilliUAE Team Emirates02:16
11.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy02:21
12.Odd Christian EikingWanty-Gobert03:25
13.Edoardo ZardiniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM03:33
14.Juan Pedro Lopez PerezKometa Cycling Team03:36
15.Alejandro Osorio CarvajalNippo-Vini Fantini-Faizane03:58
16.Simone VelascoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM04:08
17.Manuel SenniBardiani CSF04:12
18.Gavin MannionRally UHC Cycling04:47
19.Federico ZurloGiotti Victoria05:02
20.Johnatan Cañaveral VargasColdeportes Bicicletas Strongman05:11
21.Sindre Skjøstad LunkeRiwal Readynez Cycling Team06:14
22.Stefano OldaniKometa Cycling Team06:24
23.Davide GabburoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM07:07
24.Aleksei RybalkinGazprom–Rusvelo07:21
25.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team07:37
26.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir07:51
27.Paolo TotòSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
28.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec08:34
29.Miguel Eduardo Florez LopezAndroni Giocattoli-Sidermec08:40
30.Andrea BagioliTeam Colpack11:08
31.Pierpaolo FicaraAmore & Vita-Prodir12:44
32.Paul DoubleTeam Colpack14:11
33.Fabien DoubeyWanty-Gobert14:49
34.Sergei ShilovGazprom–Rusvelo15:43
35.Bart De ClercqWanty-Gobert16:38
36.Colin JoyceRally UHC Cycling17:19
37.Rob BrittonRally UHC Cycling17:45
38.Delio Fernandez CruzDelko Marseille Provence KTM18:14
39.Javier Moreno BazanDelko Marseille Provence KTM18:59
40.Alessandro TonelliBardiani CSF19:00
41.Oscar Adalberto Quiroz AyalaColdeportes Bicicletas Strongman20:07
42.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy20:32
43.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec20:47
44.Ivan MartinelliD'Amico Um Tools21:12
45.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team21:13
46.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec22:53
47.Emanuele OnestiGiotti Victoria23:11
48.Diego Fernando Cano MalaverColdeportes Bicicletas Strongman23:13
49.Antonio PuppioKometa Cycling Team24:07
50.Sebastian SchönbergerNeri Sottoli–Selle Italia–KTM24:12
51.Andreas NielsenRiwal Readynez Cycling Team25:16
52.Isaac Canton SerranoKometa Cycling Team25:17
53.Andreas Lorentz KronRiwal Readynez Cycling Team25:51
54.Edwin AvilaIsrael Cycling Academy26:07
55.Wesley KrederWanty-Gobert26:46
56.Denis Marian VulcanGiotti Victoria26:57
57.Kyle MurphyRally UHC Cycling27:48
58.Marco MinnaardWanty-Gobert27:50
59.Petr RikunovGazprom–Rusvelo28:03
60.Diego Pablo Sevilla LopezKometa Cycling Team28:32
61.Ivan RovnyGazprom–Rusvelo29:47
62.Marco BernardinettiAmore & Vita-Prodir30:46
63.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec31:15
64.Marco MaroneseBardiani CSF32:01
65.Vincenzo AlbaneseBardiani CSF32:02
66.Davide BaldacciniTeam Colpack32:43
67.Antonio Di SanteSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis33:44
68.Damiano CimaNippo-Vini Fantini-Faizane34:00
69.Sho HatsuyamaNippo-Vini Fantini-Faizane
70.Federico BurchioD'Amico Um Tools34:32
71.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy36:17
72.Kristijan DurasekUAE Team Emirates36:49
73.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir37:56
74.Umberto OrsiniBardiani CSF37:58
75.Lucas De RossiDelko Marseille Provence KTM
76.Dario PuccioniSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis38:54
77.Franco OrocitoD'Amico Um Tools51:24

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: