Szymon Rekita 8. w Tour de Normandie 2019

Szymon Rekita (Leopard Pro Team) zajął 8. miejsce we francuskim wyścigu Tour de Normandie (2.2).

Siedmioetapowy wyścig wygrał w niedzielę Norweg Ole Forfang (Joker Fuel of Norway), w końcowej klasyfikacji wyprzedzając Holendra Arvida De Kleijna (Metec-TKH) oraz swojego rodaka Tronda Trondsena (Team Coop).

Rekita do walki w klasyfikacji generalnej włączył się szybko, bo po dwóch etapach zajmował szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej wyścigu i był właścicielem koszulek lidera klasyfikacji lotnych finiszy i kombinowanej. Na kolejnych odcinkach Polak finiszował w czołowych grupach, zachowując miejsce wśród najlepszych i zmagania kończąc na ósmym miejscu, ze strat 40 sekund do zwycięzcy i tylko 7 sekund do podium.

25-latek, który reprezentuje barwy luksemburskiej ekipy Leopard Pro Cycling, w tym sezonie zapisał już wygraną w tureckiej etapówce Tour of Antalya (2.2), podczas której triumfował także na jednym z etapów.