Daniel - odzież kolarska

Ekipa Voster ATS rozpoczyna sezon 2019

Dwa wyścigi w Czechach otworzą kalendarz startowy Voster ATS Team. Ekipa ze Stalowej Woli po raz pierwszy sprawdzi nowy skład w Trofeo Cinelli oraz w Pucharze Czech. Zespół zdradza również swoje dalsze plany na pierwszą część sezonu.

W ostatni weekend marca (30-31.03) Voster ATS Team stanie na starcie dwóch czeskich wyścigów jednodniowych. W sobotę rozegrane zostanie Trofeo Cinelli w miejscowości Hlohovec. Tam tradycyjnie następuje pierwsza rozgrzewka, jeszcze przez startem sezonu na polskich szosach. Wyścig rozgrywany jest na rundach, a zawodnicy znają już dobrze trasę z lat ubiegłych. Przypomnijmy, że w sezonie 2018 po finiszu z peletonu triumfował Sylwester Janiszewski, który właśnie dołączył do ekipy Voster ATS, a drugi był Adrian Banaszek. Dzień później rywalizacja przenosi się w okolice Brna, gdzie w ramach Pucharu Czech rozegra się wyścig Velka Bites-Brno-Velka Bites na wymagającej trasie, liczącej w sumie 163 km.

Voster ATS w sobotę będą reprezentowali: Adrian Banaszek, Sylwester Janiszewski, Mateusz Grabis, Paweł Franczak, Mateusz Komar, Krzysztof Parma, Leszek Pluciński i Adam Stachowiak. Szóstka na niedzielny wyścig zostanie wyłoniona po sobotnim starciu. W tym czasie Szymon Krawczyk wraz z kadrą Polski wystartuje w belgijskim klasyku Gent-Wevelgem U23.

W kolejny weekend (6-7.04) zespół zainauguruje sezon na polskich szosach – startując w kryterium w Dzierżoniowie oraz w Ślężańskim Mnichu w Sobótce, a następnie w pierwszym polskim wyścigu etapowym Hellena Tour.

Wtedy też ściganie rozkręci się na dobre, a kolejne starty to już wyścigi z kalendarza UCI: etapówka Belgrad-Banjaluka w Serbii (2.1), Grand Prix Polski (1.2), Memoriał Andrzeja Trochanowskiego i Memoriał Romana Siemińskiego (oba 1.2), Grand Prix Węgier i Grand Prix Słowacji (oba 1.2).

Od drugiego weekendu maja aż do przełomu czerwca biało-zieloni zawodnicy ścigać się będą w kolejnych wyścigach etapowych: CCC Tour Grody Piastowskie (2.2), Bałtyk-Karkonosze Tour (2.2) i Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1).

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Bo

    30 marca 2019, 18:27 o 18:27

    A która ekipa polska jeżdzi lub niedawno jeżdziła na rowerach Basso?

  2. Kolarz96

    31 marca 2019, 23:54 o 23:54

    Na rowerach Basso w zeszłym roku jeździł Team Hurom ale w tym roku z tego co widziałem przesiedli się na Ridley’e

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: