Daniel - odzież kolarska

Dublet Voster ATS na otwarcie sezonu

Adam Stachowiak

Dla ekipy Voster ATS Team to był bardzo udany weekend otwierający sezon na polskich szosach. W sobotę w Dzierżoniowie najlepszy był Paweł Franczak, a Sylwester Janiszewski stanął na najniższym stopniu podium. W niedzielę w Sobótce triumfował Adam Stachowiak, a Szymon Krawczyk był drugim najlepszym młodzieżowcem.

Kryterium w Dzierżoniowie przebiegało dynamicznie. W najważniejszej ucieczce biało-zieloni byli reprezentowani przez Mateusza Komara. Na przedostatniej rundzie solowo do ataku ruszył Paweł Franczak i nie pozwolił nikomu odebrać sobie zwycięstwa.

Paweł Franczak na podium

fot. Dariusz Krzywański

Niedziela należała do Adama Stachowiaka. Tak komentował on zmagania podczas Ślężańskiego Mnicha:

Czułem się naprawdę dobrze. Nasza ucieczka nawiązała się na drugim okrążeniu. Zaatakowałem wraz z Michałem Podlaskim oraz Arturem Detko, doskoczył do nas zawodnik z Litwy. Współpraca dobrze się układała i powiększaliśmy przewagę. Na trzy okrążenia do mety dojechał do nas Damian Bieniek. Kiedy wjeżdżaliśmy na ostatnią rundę mieliśmy jeszcze dwie minuty zapasu, ale przewaga zaczęła szybko maleć. Zdecydowałem się więc na ponowny atak na ostatnim podjeździe i odjechałem razem z Michałem Podlaskim. Peleton był bardzo blisko, ale czułem podświadomie, że jestem w stanie wygrać ten wyścig. Dodatkowo mocno mobilizowało mnie to, że na mecie czekała moja żona i nasz dzidziuś, który niebawem przyjdzie na świat. To niesamowicie dodawało otuchy i energii. Zaatakowałem z pierwszej pozycji i zwyciężyłem. Cieszymy się bardzo, jako ekipa, bo otwieramy sezon w Polsce z tak zwanym przytupem: w Dzierżoniowie wygrał Paweł, ja w Sobótce i jedziemy dalej, bo są apetyty na kolejne sukcesy.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: