Bredene Koksijde Classic 2019. Pascal Ackermann najszybszy, Sajnok tuż za podium

Pascal Ackermann

Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe) wygrał 17. wyścig Bredene Koksijde Classic, znany wcześniej pod nazwą Handzame Classic.

Mistrz Niemiec, po finiszu z peletonu, w Koksijde wyprzedził Kristoffera Halvorsena (Team Sky) i Alvaro Hodega (Deceuninck-Quick Step).

Na 4. miejscu metę przeciął Szymon Sajnok (CCC Team).

Zawody przebiegające bocznymi drogami Zachodniej Flandrii liczyły 200 kilometrów. Sama trasa nie była wymagająca, w środkowej części leżały tylko trzy pagórki Goeberg (1,3 km; 2,2%), Kemmelberg (0,7 km; 7%) i Rodeberg (1 km; 3,7%). Głównym wyzwaniem był potencjalnie wiatr od Atlantyku.

Tego akurat zabrakło, dlatego odjazd kilku mało znanych zawodników - Dimitri Peyskens (Wallonie-Bruxelles), Justin Timmermans (Roompot-Charles), Andrea Vendrame (Androni Giocattoli - Sidermec), Julian Morice (Vital Concept-B&B Hotels) i Mathias Norsgaard Jorgensen (Riwal Readynez)  - z góry skazany był na niepowodzenie. Ekipy Bora-hansgrohe, Deceuninck-Quick Step i UAE Team Emirates pracowały na swoich sprinterów, własne plany miał również CCC Team.

Na ostatnich kilometrach cała polska grupa ustawiła się w czołówce, prowadząc Jakuba Mareczko. Włoski sprinter na ostatnich metrach jednak się zagubił, dlatego po dobre miejsce finiszował Szymon Sajnok.

Wyniki Bredene Koksijde Classic 2019 (1.HC), Bredene - Koksijde (199,5 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Pascal AckermannBora-Hansgrohe4:35:47
2.Kristoffer HalvorsenTeam Sky
3.Alvaro HodegDeceuninck-QuickStep
4.Szymon SajnokCCC Team
5.Timothy DupontWanty-Gobert
6.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise
7.Lawrence NaesenLotto Soudal
8.Simone ConsonniUAE Team Emirates
9.Thomas BoudatDirect Energie
10.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy
11.Aksel NõmmelaWallonie Bruxelles
12.Jakub MareczkoCCC Team
13.Enzo WoutersLotto Soudal
14.Kenny DehaesWallonie Bruxelles
15.Marco BenfattoAndroni Giocattoli-Sidermec
16.Kris BoeckmansVital Concept-B&B Hotel
17.Iuri FilosiDelko Marseille Provence KTM
18.Alfdan De DeckerWanty-Gobert
19.Manuel Peñalver AniorteBurgos-BH
20.Rüdiger SeligBora-Hansgrohe
21.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence KTM
22.Alex FrameTrek-Segafredo
23.Guillaume BoivinIsrael Cycling Academy
24.Boris ValleeWanty-Gobert
25.Michael RiceHagens Berman Axeon
26.Erik BaskaBora-Hansgrohe
27.Christopher LawlessTeam Sky
28.Gianni VermeerschCorendon-Circus
29.Iljo KeisseDeceuninck-QuickStep
30.Kevyn IstaWallonie Bruxelles
31.Nicolai Philip Brochner NielsenRiwal Readynez Cycling Team
32.Dennis CoenenCibel
33.Emmanuel MorinCofidis, Solutions Credits
34.Maarten van TrijpCorendon-Circus
35.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
36.Daniel Lopez ParadaBurgos-BH
37.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
38.Jesper AsselmanRoompot-Charles
39.Lorrenzo ManzinVital Concept-B&B Hotel00:09
40.Julien TrarieuxDelko Marseille Provence KTM00:12
41.Michaël Van StaeyenRoompot-Charles
42.Rémi CavagnaDeceuninck-QuickStep00:12
43.Lukas PöstlbergerBora-Hansgrohe00:14
44.Sondre EngerIsrael Cycling Academy
45.Angelo TulikDirect Energie
46.Remco EvenepoelDeceuninck-QuickStep
47.Thimo WillemsSport Vlaanderen-Baloise
48.Davide MartinelliDeceuninck-QuickStep
49.Filippo FortinCofidis, Solutions Credits
50.Riccardo MinaliIsrael Cycling Academy00:17
51.Pieter VanspeybrouckWanty-Gobert
52.Jonas KochCCC Team00:28
53.Kamil GradekCCC Team
54.Matteo SpreaficoAndroni Giocattoli-Sidermec
55.Jakob EgholmHagens Berman Axeon
56.Ryan MullenTrek-Segafredo00:33
57.Senne LeysenRoompot-Charles
58.Julien MortierWallonie Bruxelles
59.Harry TanfieldKatusha-Alpecin
60.Stan DewulfLotto Soudal
61.Łukasz OwsianCCC Team
62.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy
63.Jimmy TurgisVital Concept-B&B Hotel
64.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
65.Roy JansCorendon-Circus
66.Gianni MarchandCibel
67.Marcel MeisenCorendon-Circus
68.Xandro MeurisseWanty-Gobert
69.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin
70.Joseph AreruyaDelko Marseille Provence KTM
71.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
72.Jetse BolBurgos-BH
73.Simon SellierDirect Energie
74.Alvaro Robredo CrespoBurgos-BH
75.Stijn SteelsRoompot-Charles
76.Ivo OliveiraUAE Team Emirates
77.Geoffrey SoupeCofidis, Solutions Credits
78.Jan Willem van SchipRoompot-Charles
79.Brian van GoethemLotto Soudal00:37
80.Rui OliveiraUAE Team Emirates00:45
81.Roberto FerrariUAE Team Emirates
82.André Rodrigues CarvalhoHagens Berman Axeon00:49
83.Jérémy LeveauDelko Marseille Provence KTM
84.Lennert TeugelsCibel
85.Justin TimmermansRoompot-Charles
86.Kenny MollyWallonie Bruxelles01:00
87.Ludwig De WinterWanty-Gobert
88.Christian KneesTeam Sky01:09
89.Philipp WalslebenCorendon-Circus
90.Leonardo BassoTeam Sky
91.Bert De BackerVital Concept-B&B Hotel
92.Jerome BaugniesWanty-Gobert
93.Lars BoomRoompot-Charles
94.Alexis GuerinDelko Marseille Provence KTM
95.Pavel SivakovTeam Sky
96.Mathieu BurgaudeauDirect Energie
97.Mathijs PaasschensWallonie Bruxelles
98.Julien MoriceVital Concept-B&B Hotel
99.Dimitri PeyskensWallonie Bruxelles
100.Alex KirschTrek-Segafredo
101.Mathias Norsgaard JørgensenRiwal Readynez Cycling Team
102.Frederik FrisonLotto Soudal
103.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
104.Preben Van HeckeSport Vlaanderen-Baloise
105.Mihkel RäimIsrael Cycling Academy
106.Perrig QuemeneurDirect Energie
107.Alexander MaesCibel
108.Yohann GeneDirect Energie
109.Juraj SaganBora-Hansgrohe
110.Michael SchwarzmannBora-Hansgrohe
111.Jay Mc CarthyBora-Hansgrohe
112.Andrea VendrameAndroni Giocattoli-Sidermec
113.Josef CernyCCC Team
114.Axel JourniauxDirect Energie01:21
115.Glenn DebruyneCibel01:35
116.Stokbro Andreas NielsenRiwal Readynez01:51
117.Adam BlytheLotto Soudal02:11
118.Zakkari DempsterIsrael Cycling Academy02:30
119.Willem Jakobus SmitKatusha-Alpecin
120.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
121.Paweł BernasCCC Team02:33
122.Maikel ZijlaardHagens Berman Axeon02:43
123.Kenneth Van RooySport Vlaanderen-Baloise03:54
124.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
125.Christophe NoppeSport Vlaanderen-Baloise
126.Ian GarrisonHagens Berman Axeon04:36
127.Maxime CamVital Concept-B&B Hotel
128.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates
129.Nuno MatosBurgos-BH
130.Pieter SerryDeceuninck-QuickStep
131.Matthew GibsonBurgos-BH
132.Jonathan BrownHagens Berman Axeon
133.Justin MottierVital Concept-B&B Hotel
134.Nathan HaasKatusha-Alpecin
135.Hugo HofstetterCofidis, Solutions Credits
136.Loic ChetoutCofidis, Solutions Credits
137.Michiel DielemanCibel

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. reko

    22 marca 2019, 18:42 o 18:42

    W końcu dobra praca CCC na ostatnich kilometrach i super Sajnok- będą z niego ludzie. Szkoda, że Mareczko przed zakrętem zgubił koło Sajnoka bo mógł być jeszcze lepszy wynik.

    • sieku

      23 marca 2019, 09:10 o 09:10

      Nie oszukujmy się Mareczko jest słaby w tym sezonie - w średnich wyścigach finiszuje w drugiej dziesiątce. jakby Szymon nie rozprowadzał jeszcze km przed metą słabego Mareczkę mógłby powalczyć o zwycięstwo.

      • reko

        23 marca 2019, 09:58 o 09:58

        może być jak piszesz, ale z drugiej strony top 3 w Australii z dobrymi sprinterami pokazuje, że może. W ostatnich wyścigach praktycznie pozbawiony był pomocy i pociągu, gdzie w zeszłym roku na Giro drużyna była ustawiona pod niego. Nie znamy też programu treningowego i na kiedy ma zaplanowany szczyt formy bo może na Giro, a może na TdF i TdP. Jeśli to drugie to nie ma prawa mieć teraz formy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: