Primoz Roglic (Jumbo-Visma) odebrał trójząb Posejdona – nagrodę za wygraną w klasyfikacji generalnej 74. Tirreno-Adriatico. Zamykająca wyścig czasówka należała do Victora Campenaertsa (Lotto Soudal).
Mistrz Europy w San Benedetto del Tronto pokonał o 3 sekundy Alberto Bettiola (EF Education First) oraz o 4 sekundy Josa van Emdena (Jumbo-Visma).
Wyścig zwieńczył płaski odcinek jazdy indywidualnej o długości 10 kilometrów. Z pozycji lidera na trasę wyruszył Adam Yates (Mitchelton-Scott), posiadając w zapasie 25 sekund nad Primozem Rogliciem, który jest znacznie lepszym czasowcem. Słoweniec początkowo nie odrabiał wiele, ale Anglikowi na ostatnim kilometrze pozostały 3 sekundy. Losy wyścigu ważyły się do ostatniego metra, a jedna sekunda przechyliła szalę na stronę rewelacyjnego Roglicia.
Mistrz Polski Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) przyjechał na metę z czasem gorszym od zwycięzcy o 27 sekund, co na etapie dało 24. lokatę.
Wyniki 7. etapu Tirreno-Adriatico 2019 (2.WT), San Benedetto del Tronto (10 km, jazda indywidualna na czas):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | 11:23 |
2. | Alberto Bettiol | EF Education First | 00:03 |
3. | Jos van Emden | Team Jumbo-Visma | 00:04 |
4. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 00:06 |
5. | Yves Lampaert | Deceuninck-QuickStep | 00:07 |
6. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 00:08 |
7. | Tom Dumoulin | Team Sunweb | |
8. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | 00:09 |
9. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 00:11 |
10. | Filippo Ganna | Team Sky | 00:12 |
11. | Primoz Roglic | Team Jumbo-Visma | 00:13 |
12. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 00:14 |
13. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 00:15 |
14. | Stephen Cummings | Dimension Data | 00:16 |
15. | Kasper Asgreen | Deceuninck-QuickStep | 00:17 |
16. | Stefan Küng | Groupama-FDJ | 00:19 |
17. | Nathan Van Hooydonck | CCC Team | 00:20 |
18. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
19. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 00:21 |
20. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 00:24 |
21. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
22. | Jasha Sütterlin | Movistar Team | 00:26 |
23. | Tanel Kangert | EF Education First | 00:27 |
24. | Maciej Bodnar | Bora-Hansgrohe | |
25. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 00:28 |
26. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 00:29 |
27. | Taylor Phinney | EF Education First | |
28. | Tony Martin | Team Jumbo-Visma | |
29. | Greg Van Avermaet | CCC Team | |
30. | Guillaume Van Keirsbulck | CCC Team | 00:30 |
31. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
32. | José Gonçalves | Katusha-Alpecin | |
33. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 00:31 |
34. | Chad Haga | Team Sunweb | 00:32 |
35. | Jonathan Castroviejo | Team Sky | |
36. | Sep Vanmarcke | EF Education First | 00:33 |
37. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
38. | Mads Schmidt Würtz | Katusha-Alpecin | 00:34 |
39. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
40. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 00:36 |
41. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
42. | Matthias Brändle | Israel Cycling Academy | |
43. | Simon Clarke | EF Education First | |
44. | Laurens De Plus | Team Jumbo-Visma | 00:37 |
45. | Zdenek Stybar | Deceuninck-QuickStep | 00:38 |
46. | Markel Irizar | Trek-Segafredo | |
47. | Joseph Rosskopf | CCC Team | 00:39 |
48. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
49. | Gijs Van Hoecke | CCC Team | |
50. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 00:40 |
51. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
52. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 00:41 |
53. | Wout Poels | Team Sky | |
54. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 00:42 |
55. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 00:44 |
56. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Credits | |
57. | Davide Formolo | Bora-Hansgrohe | 00:46 |
58. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | 00:47 |
59. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 00:48 |
60. | Rafał Majka | Bora-Hansgrohe | |
61. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-QuickStep | |
62. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | |
63. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 00:49 |
64. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | 00:50 |
65. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | 00:51 |
66. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
67. | Peter Sagan | Bora-Hansgrohe | |
68. | Sam Oomen | Team Sunweb | 00:52 |
69. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | 00:53 |
70. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-QuickStep | |
71. | Robert Gesink | Team Jumbo-Visma | |
72. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | 00:54 |
73. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | |
74. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
75. | Paul Martens | Team Jumbo-Visma | 00:55 |
76. | Reinardt Janse Van Rensburg | Dimension Data | 00:56 |
77. | Evgeny Shalunov | Gazprom–Rusvelo | 00:59 |
78. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Credits | 01:00 |
79. | Michael Schär | CCC Team | |
80. | Ian Stannard | Team Sky | |
81. | Nico Denz | AG2R LaMondiale | |
82. | Tom-Jelte Slagter | Dimension Data | 01:01 |
83. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 01:02 |
84. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
85. | Salvatore Puccio | Team Sky | 01:03 |
86. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | 01:04 |
87. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Credits | 01:05 |
88. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
89. | Nikolai Cherkasov | Gazprom–Rusvelo | |
90. | Christopher Juul Jensen | Mitchelton-Scott | |
91. | Roman Kreuziger | Dimension Data | 01:06 |
92. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | 01:07 |
93. | Simone Velasco | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | |
94. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 01:08 |
95. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | |
96. | Sacha Modolo | EF Education First | 01:09 |
97. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 01:11 |
98. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 01:12 |
99. | Richard Carapaz | Movistar Team | |
100. | Clement Venturini | AG2R La Mondiale | 01:13 |
101. | Michael Mørkøv | Deceuninck-QuickStep | 01:15 |
102. | Giovanni Visconti | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 01:17 |
103. | Ben King | Dimension Data | 01:18 |
104. | Krists Neilands | Israel Cycling Academy | |
105. | Elia Viviani | Deceuninck-QuickStep | |
106. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | |
107. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 01:19 |
108. | Rob Power | Team Sunweb | |
109. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 01:20 |
110. | Tom Van Asbroeck | Israel Cycling Academy | 01:22 |
111. | Mirco Maestri | Bardiani CSF | 01:23 |
112. | Alessandro Tonelli | Bardiani CSF | 01:24 |
113. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | |
114. | José Rojas | Movistar Team | 01:25 |
115. | Ivan Rovny | Gazprom–Rusvelo | |
116. | Edoardo Zardini | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | |
117. | Steve Morabito | Groupama-FDJ | 01:27 |
118. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
119. | Marcus Burghardt | Bora-Hansgrohe | 01:28 |
120. | Igor Boev | Gazprom–Rusvelo | 01:32 |
121. | Alexander Porsev | Gazprom–Rusvelo | 01:33 |
122. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Credits | 01:34 |
123. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | |
124. | Michael Bresciani | Bardiani CSF | 01:35 |
125. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | 01:36 |
126. | Tosh Van Der Sande | Lotto Soudal | |
127. | Davide Gabburo | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | |
128. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | 01:39 |
129. | Daniel Oss | Bora-Hansgrohe | 01:40 |
130. | Alexander Cataford | Israel Cycling Academy | 01:42 |
131. | Eduard Prades | Movistar Team | 01:43 |
132. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
133. | Enrico Barbin | Bardiani CSF | 01:45 |
134. | Paolo Simion | Bardiani CSF | |
135. | Oscar Gatto | Bora-Hansgrohe | 01:50 |
136. | Sebastian Schönberger | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 01:51 |
137. | Luca Pacioni | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 01:55 |
138. | Luca Wackermann | Bardiani CSF | 02:02 |
139. | Dayer Quintana | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 02:07 |
140. | Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Credits | 02:41 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primoz Roglic | Team Jumbo-Visma | 25:28:00 |
2. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 00:01 |
3. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 00:30 |
4. | Tom Dumoulin | Team Sunweb | 01:25 |
5. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 02:32 |
6. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-QuickStep | 02:34 |
7. | Wout Poels | Team Sky | 02:42 |
8. | Simon Clarke | EF Education First | 03:01 |
9. | Sam Oomen | Team Sunweb | 03:12 |
10. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 03:18 |
11. | Alberto Bettiol | EF Education First | 03:28 |
12. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 03:37 |
13. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 03:43 |
14. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 04:29 |
15. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 04:34 |
16. | Greg Van Avermaet | CCC Team | 04:57 |
17. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 05:02 |
18. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 05:10 |
19. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 05:14 |
20. | Richard Carapaz | Movistar Team | 05:21 |
21. | Robert Gesink | Team Jumbo-Visma | 05:54 |
22. | Davide Formolo | Bora-Hansgrohe | 06:06 |
23. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 06:45 |
24. | Evgeny Shalunov | Gazprom–Rusvelo | 08:04 |
25. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 08:15 |
26. | José Gonçalves | Katusha-Alpecin | 09:28 |
27. | Roman Kreuziger | Dimension Data | 10:44 |
28. | Jonathan Castroviejo | Team Sky | 14:03 |
29. | Tanel Kangert | EF Education First | 16:54 |
30. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 17:01 |
31. | Sep Vanmarcke | EF Education First | 17:34 |
32. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Credits | 17:57 |
33. | Michael Schär | CCC Team | 18:22 |
34. | Joseph Rosskopf | CCC Team | 18:23 |
35. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 18:56 |
36. | Zdenek Stybar | Deceuninck-QuickStep | 18:58 |
37. | Simone Velasco | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 19:03 |
38. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | 19:20 |
39. | Tom Van Asbroeck | Israel Cycling Academy | 21:01 |
40. | José Rojas | Movistar Team | 21:54 |
41. | Edoardo Zardini | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 22:11 |
42. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 22:47 |
43. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 23:17 |
44. | Clement Venturini | AG2R La Mondiale | 24:05 |
45. | Tom-Jelte Slagter | Dimension Data | 25:34 |
46. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Credits | 25:36 |
47. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | 25:57 |
48. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 26:12 |
49. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 27:13 |
50. | Davide Gabburo | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 27:19 |
51. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 27:37 |
52. | Rafał Majka | Bora-Hansgrohe | 28:35 |
53. | Tosh Van Der Sande | Lotto Soudal | 29:03 |
54. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | 29:04 |
55. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | 30:09 |
56. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 30:43 |
57. | Jasha Sütterlin | Movistar Team | 30:51 |
58. | Christopher Juul Jensen | Mitchelton-Scott | 30:58 |
59. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 31:13 |
60. | Kasper Asgreen | Deceuninck-QuickStep | 32:20 |
61. | Yves Lampaert | Deceuninck-QuickStep | 32:23 |
62. | Giovanni Visconti | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 33:25 |
63. | Ivan Rovny | Gazprom–Rusvelo | 33:30 |
64. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | 33:52 |
65. | Laurens De Plus | Team Jumbo-Visma | 35:28 |
66. | Dayer Quintana | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 35:31 |
67. | Nathan Van Hooydonck | CCC Team | 35:37 |
68. | Stefan Küng | Groupama-FDJ | 36:23 |
69. | Gijs Van Hoecke | CCC Team | 36:45 |
70. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 36:51 |
71. | Salvatore Puccio | Team Sky | 37:40 |
72. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 38:49 |
73. | Marcus | Burghardt | Bora-Hansgrohe |
74. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 38:50 |
75. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 41:13 |
76. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 41:15 |
77. | Jorge Arcas | Movistar Team | 42:38 |
78. | Reinardt Janse Van Rensburg | Dimension Data | 42:49 |
79. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 44:07 |
80. | Steve Morabito | Groupama-FDJ | 44:39 |
81. | Guillaume Van Keirsbulck | CCC Team | 45:11 |
82. | Stephen Cummings | Dimension Data | 45:26 |
83. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Credits | 45:43 |
84. | Carl Fredrik Hagen | Lotto | Soudal |
85. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | 46:06 |
86. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 46:45 |
87. | Daniel | Oss | Bora-Hansgrohe |
88. | Eduard Prades | Movistar Team | 46:54 |
89. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 47:38 |
90. | Enrico Barbin | Bardiani CSF | 47:54 |
91. | Ian Stannard | Team Sky | 47:56 |
92. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | 48:56 |
93. | Krists Neilands | Israel Cycling Academy | 49:00 |
94. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 49:51 |
95. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | 52:55 |
96. | Sebastian Schönberger | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 54:03 |
97. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 54:21 |
98. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | 54:32 |
99. | Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Credits | 56:03 |
100. | Oscar Gatto | Bora-Hansgrohe | 56:25 |
101. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 57:16 |
102. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 58:47 |
103. | Filippo Ganna | Team Sky | 58:58 |
104. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 58:59 |
105. | Peter Sagan | Bora-Hansgrohe | 59:17 |
106. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | 59:56 |
107. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | 1:00:15 |
108. | Rob Power | Team Sunweb | 1:00:21 |
109. | Sacha Modolo | EF Education First | 1:00:30 |
110. | Maciej Bodnar | Bora-Hansgrohe | 1:00:47 |
111. | Nikolai Cherkasov | Gazprom–Rusvelo | 1:00:48 |
112. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | 1:02:05 |
113. | Chad Haga | Team Sunweb | 1:02:10 |
114. | Jos van Emden | Team Jumbo-Visma | 1:04:24 |
115. | Mirco Maestri | Bardiani CSF | 1:04:57 |
116. | Mads Schmidt Würtz | Katusha-Alpecin | 1:05:34 |
117. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 1:05:54 |
118. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-QuickStep | 1:06:00 |
119. | Markel Irizar | Trek-Segafredo | 1:06:02 |
120. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | 1:06:12 |
121. | Luca Pacioni | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | 1:06:27 |
122. | Ben King | Dimension Data | 1:06:29 |
123. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Credits | 1:07:29 |
124. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | 1:08:38 |
125. | Alessandro Tonelli | Bardiani CSF | 1:09:07 |
126. | Alexander Porsev | Gazprom–Rusvelo | 1:09:23 |
127. | Elia Viviani | Deceuninck-QuickStep | 1:09:24 |
128. | Michael Bresciani | Bardiani CSF | 1:09:48 |
129. | Paolo Simion | Bardiani CSF | 1:10:00 |
130. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 1:10:28 |
131. | Michael Mørkøv | Deceuninck-QuickStep | 1:10:35 |
132. | Luca Wackermann | Bardiani CSF | 1:10:40 |
133. | Taylor Phinney | EF Education First | 1:10:47 |
134. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | 1:11:11 |
135. | Tony Martin | Team Jumbo-Visma | 1:11:17 |
136. | Paul Martens | Team Jumbo-Visma | 1:12:57 |
137. | Matthias Brändle | Israel Cycling Academy | 1:13:06 |
138. | Alexander Cataford | Israel Cycling Academy | 1:14:11 |
139. | Igor Boev | Gazprom–Rusvelo | 1:14:12 |
140. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | 1:15:22 |
bory
20 marca 2019, 08:54 o 08:54
Yates na podium wykazał się wyjątkowym brakiem szacunku dla zwycięzcy nie zdejmując czapki podczas hymnu narodowego Słowenii
cHarlie
20 marca 2019, 09:06 o 09:06
Ja myślę, że on się po prostu zagapił i nie zorientował co się dzieje, bo ciągle myślał o tej sekundzie. A skoczek wykazał się przytomnością umysłu nie zakładając koszulki lidera z nie jego nazwą drużyny, ale zrobiłby jeszcze lepiej, gdyby tą koszulkę dał bliźniakowi zamiast upuszczać ją na podłogę.