Tirreno-Adriatico 2019: etap 7. Trójząb Roglicia, czasówka Campenaertsa

Primoz Roglic

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) odebrał trójząb Posejdona - nagrodę za wygraną w klasyfikacji generalnej 74. Tirreno-Adriatico. Zamykająca wyścig czasówka należała do Victora Campenaertsa (Lotto Soudal).

Mistrz Europy w San Benedetto del Tronto pokonał o 3 sekundy Alberto Bettiola (EF Education First) oraz o 4 sekundy Josa van Emdena (Jumbo-Visma).

Wyścig zwieńczył płaski odcinek jazdy indywidualnej o długości 10 kilometrów. Z pozycji lidera na trasę wyruszył Adam Yates (Mitchelton-Scott), posiadając w zapasie 25 sekund nad Primozem Rogliciem, który jest znacznie lepszym czasowcem. Słoweniec początkowo nie odrabiał wiele, ale Anglikowi na ostatnim kilometrze pozostały 3 sekundy. Losy wyścigu ważyły się do ostatniego metra, a jedna sekunda przechyliła szalę na stronę rewelacyjnego Roglicia.

Mistrz Polski Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) przyjechał na metę z czasem gorszym od zwycięzcy o 27 sekund, co na etapie dało 24. lokatę.

Wyniki 7. etapu Tirreno-Adriatico 2019 (2.WT), San Benedetto del Tronto (10 km, jazda indywidualna na czas):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Victor CampenaertsLotto Soudal11:23
2.Alberto BettiolEF Education First00:03
3.Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma00:04
4.Sebastian LangeveldEF Education First00:06
5.Yves LampaertDeceuninck-QuickStep00:07
6.Mads PedersenTrek-Segafredo00:08
7.Tom DumoulinTeam Sunweb
8.Rohan DennisBahrain-Merida00:09
9.Michael HepburnMitchelton-Scott00:11
10.Filippo GannaTeam Sky00:12
11.Primoz RoglicTeam Jumbo-Visma00:13
12.Nelson OliveiraMovistar Team00:14
13.Luke DurbridgeMitchelton-Scott00:15
14.Stephen CummingsDimension Data00:16
15.Kasper AsgreenDeceuninck-QuickStep00:17
16.Stefan KüngGroupama-FDJ00:19
17.Nathan Van HooydonckCCC Team00:20
18.Tom BohliUAE Team Emirates
19.Miles ScotsonGroupama-FDJ00:21
20.Matthieu LadagnousGroupama-FDJ00:24
21.Thibaut PinotGroupama-FDJ
22.Jasha SütterlinMovistar Team00:26
23.Tanel KangertEF Education First00:27
24.Maciej BodnarBora-Hansgrohe
25.Benjamin ThomasGroupama-FDJ00:28
26.Matej MohoricBahrain-Merida00:29
27.Taylor PhinneyEF Education First
28.Tony MartinTeam Jumbo-Visma
29.Greg Van AvermaetCCC Team
30.Guillaume Van KeirsbulckCCC Team00:30
31.Rui CostaUAE Team Emirates
32.José GonçalvesKatusha-Alpecin
33.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb00:31
34.Chad HagaTeam Sunweb00:32
35.Jonathan CastroviejoTeam Sky
36.Sep VanmarckeEF Education First00:33
37.Jakob FuglsangAstana Pro Team
38.Mads Schmidt WürtzKatusha-Alpecin00:34
39.Tim WellensLotto Soudal
40.Vincenzo NibaliBahrain-Merida00:36
41.Dorian GodonAG2R La Mondiale
42.Matthias BrändleIsrael Cycling Academy
43.Simon ClarkeEF Education First
44.Laurens De PlusTeam Jumbo-Visma00:37
45.Zdenek StybarDeceuninck-QuickStep00:38
46.Markel IrizarTrek-Segafredo
47.Joseph RosskopfCCC Team00:39
48.Adam YatesMitchelton-Scott
49.Gijs Van HoeckeCCC Team
50.Anthony RouxGroupama-FDJ00:40
51.Tiesj BenootLotto Soudal
52.Alexey LutsenkoAstana Pro Team00:41
53.Wout PoelsTeam Sky
54.Jan TratnikBahrain-Merida00:42
55.Łukasz WiśniowskiCCC Team00:44
56.Anthony PerezCofidis, Solutions Credits
57.Davide FormoloBora-Hansgrohe00:46
58.Davide BalleriniAstana Pro Team00:47
59.Jens KeukeleireLotto Soudal00:48
60.Rafał MajkaBora-Hansgrohe
61.Julian AlaphilippeDeceuninck-QuickStep
62.Damien HowsonMitchelton-Scott
63.Jan PolancUAE Team Emirates00:49
64.Conor DunneIsrael Cycling Academy00:50
65.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin00:51
66.Nicola ConciTrek-Segafredo
67.Peter SaganBora-Hansgrohe
68.Sam OomenTeam Sunweb00:52
69.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team00:53
70.Maximiliano RichezeDeceuninck-QuickStep
71.Robert GesinkTeam Jumbo-Visma
72.Dario CataldoAstana Pro Team00:54
73.Silvan DillierAG2R La Mondiale
74.Jorge ArcasMovistar Team
75.Paul MartensTeam Jumbo-Visma00:55
76.Reinardt Janse Van RensburgDimension Data00:56
77.Evgeny ShalunovGazprom–Rusvelo00:59
78.Julien SimonCofidis, Solutions Credits01:00
79.Michael SchärCCC Team
80.Ian StannardTeam Sky
81.Nico DenzAG2R LaMondiale
82.Tom-Jelte SlagterDimension Data01:01
83.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team01:02
84.Valerio ContiUAE Team Emirates
85.Salvatore PuccioTeam Sky01:03
86.Brent BookwalterMitchelton-Scott01:04
87.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Credits01:05
88.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
89.Nikolai CherkasovGazprom–Rusvelo
90.Christopher Juul JensenMitchelton-Scott
91.Roman KreuzigerDimension Data01:06
92.Julien DuvalAG2R La Mondiale01:07
93.Simone VelascoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
94.Nicolas RocheTeam Sunweb01:08
95.Marcel SiebergBahrain-Merida
96.Sacha ModoloEF Education First01:09
97.Toms SkujinsTrek-Segafredo01:11
98.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin01:12
99.Richard CarapazMovistar Team
100.Clement VenturiniAG2R La Mondiale01:13
101.Michael MørkøvDeceuninck-QuickStep01:15
102.Giovanni ViscontiNeri Sottoli–Selle Italia–KTM01:17
103.Ben KingDimension Data01:18
104.Krists NeilandsIsrael Cycling Academy
105.Elia VivianiDeceuninck-QuickStep
106.Simone ConsonniUAE Team Emirates
107.Jasper StuyvenTrek-Segafredo01:19
108.Rob PowerTeam Sunweb
109.Fernando GaviriaUAE Team Emirates01:20
110.Tom Van AsbroeckIsrael Cycling Academy01:22
111.Mirco MaestriBardiani CSF01:23
112.Alessandro TonelliBardiani CSF01:24
113.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
114.José RojasMovistar Team01:25
115.Ivan RovnyGazprom–Rusvelo
116.Edoardo ZardiniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
117.Steve MorabitoGroupama-FDJ01:27
118.Nans PetersAG2R La Mondiale
119.Marcus BurghardtBora-Hansgrohe01:28
120.Igor BoevGazprom–Rusvelo01:32
121.Alexander PorsevGazprom–Rusvelo01:33
122.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits01:34
123.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
124.Michael BrescianiBardiani CSF01:35
125.Ben HermansIsrael Cycling Academy01:36
126.Tosh Van Der SandeLotto Soudal
127.Davide GabburoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
128.Phil BauhausBahrain-Merida01:39
129.Daniel OssBora-Hansgrohe01:40
130.Alexander CatafordIsrael Cycling Academy01:42
131.Eduard PradesMovistar Team01:43
132.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
133.Enrico BarbinBardiani CSF01:45
134.Paolo SimionBardiani CSF
135.Oscar GattoBora-Hansgrohe01:50
136.Sebastian SchönbergerNeri Sottoli–Selle Italia–KTM01:51
137.Luca PacioniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM01:55
138.Luca WackermannBardiani CSF02:02
139.Dayer QuintanaNeri Sottoli–Selle Italia–KTM02:07
140.Cyril LemoineCofidis, Solutions Credits02:41

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Primoz RoglicTeam Jumbo-Visma25:28:00
2.Adam YatesMitchelton-Scott00:01
3.Jakob FuglsangAstana Pro Team00:30
4.Tom DumoulinTeam Sunweb01:25
5.Thibaut PinotGroupama-FDJ02:32
6.Julian AlaphilippeDeceuninck-QuickStep02:34
7.Wout PoelsTeam Sky02:42
8.Simon ClarkeEF Education First03:01
9.Sam OomenTeam Sunweb03:12
10.Rui CostaUAE Team Emirates03:18
11.Alberto BettiolEF Education First03:28
12.Tiesj BenootLotto Soudal03:37
13.Alexey LutsenkoAstana Pro Team03:43
14.Jan PolancUAE Team Emirates04:29
15.Vincenzo NibaliBahrain-Merida04:34
16.Greg Van AvermaetCCC Team04:57
17.Matej MohoricBahrain-Merida05:02
18.Tim WellensLotto Soudal05:10
19.Toms SkujinsTrek-Segafredo05:14
20.Richard CarapazMovistar Team05:21
21.Robert GesinkTeam Jumbo-Visma05:54
22.Davide FormoloBora-Hansgrohe06:06
23.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo06:45
24.Evgeny ShalunovGazprom–Rusvelo08:04
25.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin08:15
26.José GonçalvesKatusha-Alpecin09:28
27.Roman KreuzigerDimension Data10:44
28.Jonathan CastroviejoTeam Sky14:03
29.Tanel KangertEF Education First16:54
30.Nelson OliveiraMovistar Team17:01
31.Sep VanmarckeEF Education First17:34
32.Julien SimonCofidis, Solutions Credits17:57
33.Michael SchärCCC Team18:22
34.Joseph RosskopfCCC Team18:23
35.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb18:56
36.Zdenek StybarDeceuninck-QuickStep18:58
37.Simone VelascoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM19:03
38.Brent BookwalterMitchelton-Scott19:20
39.Tom Van AsbroeckIsrael Cycling Academy21:01
40.José RojasMovistar Team21:54
41.Edoardo ZardiniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM22:11
42.Łukasz WiśniowskiCCC Team22:47
43.Jens KeukeleireLotto Soudal23:17
44.Clement VenturiniAG2R La Mondiale24:05
45.Tom-Jelte SlagterDimension Data25:34
46.Anthony PerezCofidis, Solutions Credits25:36
47.Dario CataldoAstana Pro Team25:57
48.Matthieu LadagnousGroupama-FDJ26:12
49.Mads PedersenTrek-Segafredo27:13
50.Davide GabburoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM27:19
51.Luke DurbridgeMitchelton-Scott27:37
52.Rafał MajkaBora-Hansgrohe28:35
53.Tosh Van Der SandeLotto Soudal29:03
54.Davide BalleriniAstana Pro Team29:04
55.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin30:09
56.Nicola ConciTrek-Segafredo30:43
57.Jasha SütterlinMovistar Team30:51
58.Christopher Juul JensenMitchelton-Scott30:58
59.Anthony RouxGroupama-FDJ31:13
60.Kasper AsgreenDeceuninck-QuickStep32:20
61.Yves LampaertDeceuninck-QuickStep32:23
62.Giovanni ViscontiNeri Sottoli–Selle Italia–KTM33:25
63.Ivan RovnyGazprom–Rusvelo33:30
64.Ben HermansIsrael Cycling Academy33:52
65.Laurens De PlusTeam Jumbo-Visma35:28
66.Dayer QuintanaNeri Sottoli–Selle Italia–KTM35:31
67.Nathan Van HooydonckCCC Team35:37
68.Stefan KüngGroupama-FDJ36:23
69.Gijs Van HoeckeCCC Team36:45
70.Nans PetersAG2R La Mondiale36:51
71.Salvatore PuccioTeam Sky37:40
72.Nicolas RocheTeam Sunweb38:49
73.MarcusBurghardtBora-Hansgrohe
74.Jan TratnikBahrain-Merida38:50
75.Damien HowsonMitchelton-Scott41:13
76.Jasper StuyvenTrek-Segafredo41:15
77.Jorge ArcasMovistar Team42:38
78.Reinardt Janse Van RensburgDimension Data42:49
79.Sebastian LangeveldEF Education First44:07
80.Steve MorabitoGroupama-FDJ44:39
81.Guillaume Van KeirsbulckCCC Team45:11
82.Stephen CummingsDimension Data45:26
83.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits45:43
84.Carl Fredrik HagenLottoSoudal
85.Silvan DillierAG2R La Mondiale46:06
86.Dorian GodonAG2R La Mondiale46:45
87.DanielOssBora-Hansgrohe
88.Eduard PradesMovistar Team46:54
89.Fernando GaviriaUAE Team Emirates47:38
90.Enrico BarbinBardiani CSF47:54
91.Ian StannardTeam Sky47:56
92.Nico DenzAG2R La Mondiale48:56
93.Krists NeilandsIsrael Cycling Academy49:00
94.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin49:51
95.Rohan DennisBahrain-Merida52:55
96.Sebastian SchönbergerNeri Sottoli–Selle Italia–KTM54:03
97.Benjamin ThomasGroupama-FDJ54:21
98.Julien DuvalAG2R La Mondiale54:32
99.Cyril LemoineCofidis, Solutions Credits56:03
100.Oscar GattoBora-Hansgrohe56:25
101.Valerio ContiUAE Team Emirates57:16
102.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team58:47
103.Filippo GannaTeam Sky58:58
104.Michael HepburnMitchelton-Scott58:59
105.Peter SaganBora-Hansgrohe59:17
106.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team59:56
107.Simone ConsonniUAE Team Emirates1:00:15
108.Rob PowerTeam Sunweb1:00:21
109.Sacha ModoloEF Education First1:00:30
110.Maciej BodnarBora-Hansgrohe1:00:47
111.Nikolai CherkasovGazprom–Rusvelo1:00:48
112.Conor DunneIsrael Cycling Academy1:02:05
113.Chad HagaTeam Sunweb1:02:10
114.Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma1:04:24
115.Mirco MaestriBardiani CSF1:04:57
116.Mads Schmidt WürtzKatusha-Alpecin1:05:34
117.Miles ScotsonGroupama-FDJ1:05:54
118.Maximiliano RichezeDeceuninck-QuickStep1:06:00
119.Markel IrizarTrek-Segafredo1:06:02
120.Victor CampenaertsLotto Soudal1:06:12
121.Luca PacioniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM1:06:27
122.Ben KingDimension Data1:06:29
123.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Credits1:07:29
124.Tom BohliUAE Team Emirates1:08:38
125.Alessandro TonelliBardiani CSF1:09:07
126.Alexander PorsevGazprom–Rusvelo1:09:23
127.Elia VivianiDeceuninck-QuickStep1:09:24
128.Michael BrescianiBardiani CSF1:09:48
129.Paolo SimionBardiani CSF1:10:00
130.Oliviero TroiaUAE Team Emirates1:10:28
131.Michael MørkøvDeceuninck-QuickStep1:10:35
132.Luca WackermannBardiani CSF1:10:40
133.Taylor PhinneyEF Education First1:10:47
134.Marcel SiebergBahrain-Merida1:11:11
135.Tony MartinTeam Jumbo-Visma1:11:17
136.Paul MartensTeam Jumbo-Visma1:12:57
137.Matthias BrändleIsrael Cycling Academy1:13:06
138.Alexander CatafordIsrael Cycling Academy1:14:11
139.Igor BoevGazprom–Rusvelo1:14:12
140.Phil BauhausBahrain-Merida1:15:22

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. bory

    20 marca 2019, 08:54 o 08:54

    Yates na podium wykazał się wyjątkowym brakiem szacunku dla zwycięzcy nie zdejmując czapki podczas hymnu narodowego Słowenii

  2. cHarlie

    20 marca 2019, 09:06 o 09:06

    Ja myślę, że on się po prostu zagapił i nie zorientował co się dzieje, bo ciągle myślał o tej sekundzie. A skoczek wykazał się przytomnością umysłu nie zakładając koszulki lidera z nie jego nazwą drużyny, ale zrobiłby jeszcze lepiej, gdyby tą koszulkę dał bliźniakowi zamiast upuszczać ją na podłogę.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: