Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step) wygrał na podjeździe do Pomarance drugi etap “wyścigu dwóch mórz” – Tirreno-Adriatico.
Francuz pokonał na ostatnich metrach Grega van Avermaeta (CCC Team) i Alberto Bettiola (Education First).
Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Adam Yates (Mitchelton-Scott).
Pagórkowaty odcinek z Camaiore do Pomarance (195 km) rozpoczynał podróż ku wschodniemu brzegowi Półwyspu Apenińskiego. Kolarze omijali Pizę, pokonując niewielkie wspinaczki Castellina Marittima (98,6 km; 5,3 km, 3,8%) i Serrazzano (148 km; 10 km, 3%), a na koniec Pomarance (7 km; 4,3%).
W peletonie nie zabrakło poszkodowanego na pierwszym etapie Rafała Majki. Kolarz Bora-hansgrohe nie palił się naturalnie do ucieczki, którą zorganizowali Markel Irizar (Trek-Segafredo), Stepan Kurianov (Gazprom-RusVelo), Mirco Maestri (Bardiani-CSF), Sebastian Schönberger (Neri Sottoli-Selle Italia) i Natnael Berhane (Cofidis).
Piątka na półmetku jechała z przewagą 4:30. Wysiłkiem Mitchelton-Scott, a nie był tu oszczędzany właściciel niebieskiej koszulki Michael Hepburn, różnica stopniała do 1:15 na 20 kilometrów przed metą.
Akcja wkrótce dobiegła końca. Tempo rosło, od peletonu odpadł Majka, którego po drodze dogonił osłabiony chorobą Peter Sagan (Bora-hansgrohe).
Na Pomarance z prowadzenie nie schodzili kolarze Michelton, wysoko jechał Greg van Avermaet. 6 kilometrów przed kreską pierwszy wyskoczył Daniel Oss (Bora-hansgrohe), ale nie była to groźna akcja.
Tę rozpoczął Jakob Fuglsang, który wyprowadził Alexeya Lutsenke (Astana). Do Kazacha dojechali Primoz Roglic (Jumbo-Vista) i Julian Alaphilippe, następnie kolejni zawodnicy, w tym Van Avermaet.
Alaphilippe zaatakował na finiszu, na jego kole znalazł się mistrz olimpijski, jednak Belg nie miał szans na wyprzedzenie rozpędzonego rywala.
Wyniki 2. etapu Tirreno-Adriatico 2019 (2.WT), Camaiore – Pomarance (195 km):
1. Julian Alaphilippe | Deceuninck-QuickStep | 04:48:09 |
---|---|---|
2. Greg Van Avermaet | CCC Team | |
3. Alberto Bettiol | EF Education First | |
4. Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
5. Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
6. Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
7. Primoz Roglic | Team Jumbo-Visma | |
8. Wout Poels | Team Sky | |
9. Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
10. Tim Wellens | Lotto Soudal | |
11. Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
12. Davide Formolo | Bora-Hansgrohe | |
13. Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
14. Laurens De Plus | Team Jumbo-Visma | |
15. Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
16. Evgeny Shalunov | GazpromRusvelo | |
17. S?ren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
18. Tom Dumoulin | Team Sunweb | |
19. Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | |
20. Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
21. Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
22. Robert Gesink | Team Jumbo-Visma | |
23. Rui Costa | UAE Team Emirates | |
24. Sam Oomen | Team Sunweb | |
25. Simon Clarke | EF Education First | |
26. Richard Carapaz | Movistar Team | |
27. Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | |
28. Jonathan Castroviejo | Team Sky | |
29. Matej Mohoric | Bahrain-Merida | |
30. Roman Kreuziger | Dimension Data | |
31. Rohan Dennis | Bahrain-Merida | |
32. Kasper Asgreen | Deceuninck-QuickStep | |
33. José Gonçalves | Katusha-Alpecin | |
34. Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 00:11 |
35. Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 00:15 |
36. Luca Wackermann | Bardiani CSF | 00:20 |
37. Zdenek Stybar | Deceuninck-QuickStep | 00:30 |
38. Nicola Conci | Trek-Segafredo | 00:39 |
39. Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 00:47 |
40. Joseph Rosskopf | CCC Team | |
41. Nelson Oliveira | Movistar Team | |
42. Luis Mas Bonet | Movistar Team | |
43. Tom-Jelte Slagter | Dimension Data | |
44. Tanel Kangert | EF Education First | |
45. José Rojas | Movistar Team | |
46. Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
47. Davide Gabburo | Neri SottoliSelle ItaliaKTM | |
48. Jasha Sütterlin | Movistar Team | 00:57 |
49. Enrico Barbin | Bardiani CSF | |
50. Julien Simon | Cofidis, Solutions Credits | 01:04 |
51. Clement Venturini | AG2R La Mondiale | 01:16 |
52. Geraint Thomas | Team Sky | 01:23 |
53. Dayer Quintana | Neri SottoliSelle ItaliaKTM | |
54. ANDERSEN Michael Valgren | ||
55. Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 01:25 |
56. Michael Schär | CCC Team | |
57. Simone Velasco | Neri SottoliSelle ItaliaKTM | 01:34 |
58. Edoardo Zardini | Neri SottoliSelle ItaliaKTM | |
59. Tom Van Asbroeck | Israel Cycling Academy | 01:35 |
60. Ben Hermans | Israel Cycling Academy | |
61. Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 01:49 |
62. Anthony Perez | Cofidis, Solutions Credits | |
63. Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
64. Stefan Küng | Groupama-FDJ | |
65. Nathan Van Hooydonck | CCC Team | |
66. Sep Vanmarcke | EF Education First | |
67. Reinardt Janse Van Rensburg | Dimension Data | |
68. Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
69. Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | |
70. Nicolas Roche | Team Sunweb | |
71. Eduard Prades | Movistar Team | |
72. Jorge Arcas | Movistar Team | |
73. Salvatore Puccio | Team Sky | |
74. Davide Ballerini | Astana Pro Team | 01:55 |
75. Rob Power | Team Sunweb | |
76. Ivan Rovny | GazpromRusvelo | 02:04 |
77. Simone Consonni | UAE Team Emirates | 02:43 |
78. Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 03:22 |
79. Damien Howson | Mitchelton-Scott | |
80. Koen Bouwman | Team Jumbo-Visma | 03:24 |
81. Omar Fraile | Astana Pro Team | 03:39 |
82. Dario Cataldo | Astana Pro Team | |
83. Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Credits | 03:42 |
84. Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | 03:50 |
85. Conor Dunne | Israel Cycling Academy | |
86. Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 03:59 |
87. Guillaume Van Keirsbulck | CCC Team | 04:14 |
88. Gijs Van Hoecke | CCC Team | |
89. Tosh Van Der Sande | Lotto Soudal | |
90. Nikias Arndt | Team Sunweb | |
91. Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | |
92. Alessandro Tonelli | Bardiani CSF | |
93. Krists Neilands | Israel Cycling Academy | |
94. Anthony Roux | Groupama-FDJ | 04:17 |
95. Chad Haga | Team Sunweb | |
96. Jan Tratnik | Bahrain-Merida | |
97. Oscar Gatto | Bora-Hansgrohe | |
98. Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
99. Marcus Burghardt | Bora-Hansgrohe | |
100. Daniel Oss | Bora-Hansgrohe | 04:24 |
101. Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | |
102. Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
103. Julien Duval | AG2R La Mondiale | 04:39 |
104. Christopher Juul Jensen | Mitchelton-Scott | 05:18 |
105. Nico Denz | AG2R La Mondiale | 05:32 |
106. Ian Stannard | Team Sky | 06:15 |
107. Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
108. Alexander Cataford | Israel Cycling Academy | |
109. Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | 06:50 |
110. Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | 06:55 |
111. Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | |
112. Sebastian Schönberger | Neri SottoliSelle ItaliaKTM | 07:27 |
113. Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
114. Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
115. Luca Pacioni | Neri SottoliSelle ItaliaKTM | |
116. Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
117. Steve Morabito | Groupama-FDJ | |
118. Stepan Kuriyanov | GazpromRusvelo | |
119. Jos van Emden | Team Jumbo-Visma | |
120. Mads Schmidt Würtz | Katusha-Alpecin | 07:52 |
121. Ian Boswell | Katusha-Alpecin | |
122. Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | |
123. Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Credits | |
124. Markel Irizar | Trek-Segafredo | |
125. Mirco Maestri | Bardiani CSF | 08:47 |
126. Michael M?rk?v | Deceuninck-QuickStep | 09:35 |
127. Yves Lampaert | Deceuninck-QuickStep | |
128. Filippo Ganna | Team Sky | |
129. Paolo Simion | Bardiani CSF | |
130. Elia Viviani | Deceuninck-QuickStep | |
131. Giacomo Nizzolo | Dimension Data | |
132. Maximiliano Richeze | Deceuninck-QuickStep | |
133. Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
134. Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | |
135. Sacha Modolo | EF Education First | |
136. Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | |
137. Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Credits | |
138. Taylor Phinney | EF Education First | |
139. Stephen Cummings | Dimension Data | |
140. Sebastian Langeveld | EF Education First | |
141. Paul Martens | Team Jumbo-Visma | |
142. Maciej Bodnar | Bora-Hansgrohe | |
143. Giovanni Visconti | Neri SottoliSelle ItaliaKTM | 10:57 |
144. Alexander Porsev | GazpromRusvelo | |
145. Ildar Arslanov | GazpromRusvelo | |
146. Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
147. Ben King | Dimension Data | |
148. Matthias Brändle | Israel Cycling Academy | |
149. Marco Maronese | Bardiani CSF | |
150. Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Credits | |
151. Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | |
152. Nikolai Cherkasov | GazpromRusvelo | |
153. Igor Boev | GazpromRusvelo | |
154. Rafał Majka | Bora-Hansgrohe | |
155. Peter Sagan | Bora-Hansgrohe | |
156. Michael Bresciani | Bardiani CSF | |
157. Tony Martin | Team Jumbo-Visma | |
158. Victor Campenaerts | Lotto Soudal | |
159. Alexander Edmondson | Mitchelton-Scott |
1. Adam Yates | Mitchelton-Scott | 05:10:34 |
---|---|---|
2. Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | |
3. Primoz Roglic | Team Jumbo-Visma | 00:07 |
4. Laurens De Plus | Team Jumbo-Visma | |
5. S?ren Kragh Andersen | Team Sunweb | 00:22 |
6. Tom Dumoulin | Team Sunweb | |
7. Sam Oomen | Team Sunweb | |
8. Julian Alaphilippe | Deceuninck-QuickStep | 00:27 |
9. Kasper Asgreen | Deceuninck-QuickStep | 00:37 |
10. Wout Poels | Team Sky | 00:47 |
11. Jonathan Castroviejo | Team Sky | |
12. Alberto Bettiol | EF Education First | 00:52 |
13. Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 00:54 |
14. Tim Wellens | Lotto Soudal | |
15. Simon Clarke | EF Education First | 00:56 |
16. Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 00:58 |
17. Greg Van Avermaet | CCC Team | 01:06 |
18. Zdenek Stybar | Deceuninck-QuickStep | 01:07 |
19. Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 01:10 |
20. Rohan Dennis | Bahrain-Merida | |
21. Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 01:13 |
22. Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
23. Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
24. Valerio Conti | UAE Team Emirates | 01:19 |
25. Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
26. Robert Gesink | Team Jumbo-Visma | |
27. Rui Costa | UAE Team Emirates | |
28. Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 01:21 |
29. Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 01:25 |
30. Richard Carapaz | Movistar Team | 01:32 |
31. Roman Kreuziger | Dimension Data | 01:34 |
32. Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 01:38 |
33. José Gonçalves | Katusha-Alpecin | |
34. Evgeny Shalunov | GazpromRusvelo | 01:40 |
35. Tanel Kangert | EF Education First | 01:43 |
36. Nicola Conci | Trek-Segafredo | 01:52 |
37. Davide Formolo | Bora-Hansgrohe | 01:57 |
38. Joseph Rosskopf | CCC Team | 01:59 |
39. Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 02:00 |
40. Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 02:01 |
41. Geraint Thomas | Team Sky | 02:10 |
42. Nelson Oliveira | Movistar Team | 02:19 |
43. Luis Mas Bonet | Movistar Team | |
44. José Rojas | Movistar Team | |
45. Jasha Sütterlin | Movistar Team | 02:29 |
46. Nicolas Roche | Team Sunweb | 02:30 |
47. Michael Schär | CCC Team | 02:37 |
48. Tom Van Asbroeck | Israel Cycling Academy | 02:40 |
49. Ben Hermans | Israel Cycling Academy | |
50. Sep Vanmarcke | EF Education First | 02:45 |
51. Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 02:47 |
52. Stefan Küng | Groupama-FDJ | |
53. ANDERSEN Michael Valgren | ||
54. Davide Gabburo | Neri SottoliSelle ItaliaKTM | 02:58 |
55. Julien Simon | Cofidis, Solutions Credits | |
56. Nathan Van Hooydonck | CCC Team | 03:01 |
57. Tom-Jelte Slagter | Dimension Data | 03:03 |
58. Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
59. Davide Ballerini | Astana Pro Team | 03:08 |
60. Clement Venturini | AG2R La Mondiale | 03:17 |
61. Jorge Arcas | Movistar Team | 03:21 |
62. Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 03:22 |
63. Reinardt Janse Van Rensburg | Dimension Data | 03:23 |
64. Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | 03:27 |
65. Koen Bouwman | Team Jumbo-Visma | 03:31 |
66. Dayer Quintana | Neri SottoliSelle ItaliaKTM | 03:33 |
67. Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 03:35 |
68. Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 03:40 |
69. Anthony Perez | Cofidis, Solutions Credits | 03:43 |
70. Simone Velasco | Neri SottoliSelle ItaliaKTM | 03:44 |
71. Edoardo Zardini | Neri SottoliSelle ItaliaKTM | |
72. Ivan Rovny | GazpromRusvelo | |
73. Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 03:50 |
74. Salvatore Puccio | Team Sky | 03:53 |
75. Simone Consonni | UAE Team Emirates | 04:02 |
76. Rob Power | Team Sunweb | 04:17 |
77. Enrico Barbin | Bardiani CSF | 04:29 |
78. Chad Haga | Team Sunweb | 04:39 |
79. Dario Cataldo | Astana Pro Team | 04:52 |
80. Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | 04:55 |
81. Conor Dunne | Israel Cycling Academy | |
82. Nikias Arndt | Team Sunweb | |
83. Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 05:12 |
84. Damien Howson | Mitchelton-Scott | 05:15 |
85. Krists Neilands | Israel Cycling Academy | 05:19 |
86. Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Credits | 05:36 |
87. Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
88. Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 05:37 |
89. Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 05:41 |
90. Luca Wackermann | Bardiani CSF | 05:57 |
91. Marcus Burghardt | Bora-Hansgrohe | 06:14 |
92. Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 06:15 |
93. Daniel Oss | Bora-Hansgrohe | 06:21 |
94. Eduard Prades | Movistar Team | 06:23 |
95. Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | 06:25 |
96. Christopher Juul Jensen | Mitchelton-Scott | |
97. Guillaume Van Keirsbulck | CCC Team | 06:36 |
98. Alessandro Tonelli | Bardiani CSF | 06:55 |
99. Julien Duval | AG2R La Mondiale | |
100. Omar Fraile | Astana Pro Team | 07:03 |
101. Gijs Van Hoecke | CCC Team | 07:07 |
102. Tosh Van Der Sande | Lotto Soudal | |
103. Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 07:13 |
104. Alexander Cataford | Israel Cycling Academy | 07:20 |
105. Anthony Roux | Groupama-FDJ | 07:32 |
106. Nico Denz | AG2R La Mondiale | 07:33 |
107. Jos van Emden | Team Jumbo-Visma | 07:34 |
108. Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | 08:28 |
109. Miles Scotson | Groupama-FDJ | 08:29 |
110. Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 08:46 |
111. Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | 08:49 |
112. Markel Irizar | Trek-Segafredo | 09:05 |
113. Mads Schmidt Würtz | Katusha-Alpecin | 09:30 |
114. Ian Boswell | Katusha-Alpecin | |
115. Sebastian Schönberger | Neri SottoliSelle ItaliaKTM | 09:33 |
116. Luca Pacioni | Neri SottoliSelle ItaliaKTM | 09:37 |
117. Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Credits | 09:46 |
118. Ian Stannard | Team Sky | 09:49 |
119. Oscar Gatto | Bora-Hansgrohe | 09:52 |
120. Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 10:05 |
121. Yves Lampaert | Deceuninck-QuickStep | 10:12 |
122. Maximiliano Richeze | Deceuninck-QuickStep | |
123. Filippo Ganna | Team Sky | 10:22 |
124. Sacha Modolo | EF Education First | 10:31 |
125. Taylor Phinney | EF Education First | |
126. Sebastian Langeveld | EF Education First | |
127. Fabio Felline | Trek-Segafredo | 10:48 |
128. Stepan Kuriyanov | GazpromRusvelo | 10:54 |
129. Alexander Edmondson | Mitchelton-Scott | 11:00 |
130. Tony Martin | Team Jumbo-Visma | 11:04 |
131. Stephen Cummings | Dimension Data | 11:09 |
132. Mirco Maestri | Bardiani CSF | 11:22 |
133. Steve Morabito | Groupama-FDJ | 11:26 |
134. Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Credits | 11:29 |
135. Maciej Bodnar | Bora-Hansgrohe | 11:32 |
136. Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 11:51 |
137. Victor Campenaerts | Lotto Soudal | |
138. Tom Bohli | UAE Team Emirates | 11:56 |
139. Paolo Simion | Bardiani CSF | 12:16 |
140. Alexander Porsev | GazpromRusvelo | 12:37 |
141. Ildar Arslanov | GazpromRusvelo | |
142. Igor Boev | GazpromRusvelo | 12:49 |
143. Peter Sagan | Bora-Hansgrohe | 12:54 |
144. Ben King | Dimension Data | 12:58 |
145. Nikolai Cherkasov | GazpromRusvelo | 12:59 |
146. Matthias Brändle | Israel Cycling Academy | 13:01 |
147. Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 13:04 |
148. Giovanni Visconti | Neri SottoliSelle ItaliaKTM | 13:07 |
149. Paul Martens | Team Jumbo-Visma | 13:16 |
150. Elia Viviani | Deceuninck-QuickStep | 13:25 |
151. Marco Maronese | Bardiani CSF | 13:38 |
152. Michael Bresciani | Bardiani CSF | |
153. Nans Peters | AG2R La Mondiale | 13:48 |
154. Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 13:50 |
155. Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | 13:52 |
156. Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | |
157. Michael Morkov | Deceuninck-QuickStep | 14:09 |
158. Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Credits | 16:20 |
159. Rafał Majka | Bora-Hansgrohe | 16:32 |
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.
Zobacz komentarze
Który wyścig bardziej nudzi? Tireno czy Paryż-Nicea?
Nie chodzi mi tylko o tą edycje ale tak ogólnie.
Żaden? Chyba, że nudzi Cię kolarstwo :P