UAE Tour 2019: etap 6. Dżabal al-Dżajs szczęśliwa dla Primoza Roglica

Primoz Roglic

Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma) wygrał na podjeździe Dżabal al-Dżajs przedostatni odcinek UAE Tour.

Lider wyścigu na ostatnich metrach wyprzedził Toma Dumoulina (Team Sunweb) i Davida Gaudu (Groupama-FDJ). Mistrz Polski Michał Kwiatkowski (Team Sky) zameldował się na mecie w drugiej dziesiątce, awansując na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Rozstrzygający dla wyników wyścigu etap liczył 180 kilometrów i kończył się na znajdującej się na granicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu górze Dżabal al-Dżajs. Długość wspinaczki wynosiła 19 kilometrów, a średnie nachylenie 5,6%.

Początkowo samotnie uciekał Adam Hansen (Lotto Soudal), do którego następnie dołączyli Elia Viviani, Michael Morkov (obaj Decueninick-Quick Step), Joseph Rosskopf (CCC Team), Michael Albasini (Mitchelton-Scott), Marcel Sieberg, Jan Tratnik (obaj Bahrain-Merida) i Will Clarke (Trek-Segafredo). Viviani po zainkasowaniu punktów na lotnych premiach pożegnał razem z Morkovem akcję.

W peletonie doszło do kilku kraks. Wycofać się musiał Patrick Bevin (CCC Team), ucierpiał również Gianni Moscon (Team Sky). Strata pościgu wynosiła niemal 9 minut 42 kilometry przed metą i od tego momentu zaczęła topnieć. Tempo podkręcili kolarze Tam Sunweb, Astana i UAE, zmniejszając różnicę do 4 minut u podnóża Dżabal al-Dżajs.

Tratnik zostawił za swoimi plecami resztę uciekinierów, ale Rosskopf i Clarke ponownie połączyli się ze Słoweńcem. Prowadząca trójka na ostatnie 10 kilometrów wjechała z zapasem 2:15.

Podjazd był długi, ale niezbyt stromy, dopiero w samej końcówce nachylenie zbliżało się do 8%. Z każdym kilometrem ogon peletonu robił się krótszy, jednak selekcja nie była sroga.

6 kilometrów przed metą na czele samotnie jechał Rosskopf, ale Amerykaninowi do roztrwonienia pozostała zaledwie minuta. Akcja kolarza CCC dobiegła końca dopiero 2 kilometry przed kreską.

Na finałowe 1000 metrów dotarło około 30 zawodników. Kwiatkowski odpadł 500 metrów przed metą. Na kreskę z kilkunastoosobowej grupy ruszył Dumoulin, jednak został w ostatnim momencie wyprzedzony przez Roglica, który po raz kolejny potwierdził swoją dominację w całym wyścigu.

Wyniki 6. etapu UAE Tour 2019 (2.WT), Ajman – Jebel Jais (180 km):

  1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma                 4:15:39
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
  3 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
  4 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
  5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  6 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
  7 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe
  8 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
  9 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 10 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep                  00:05
 11 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma
 12 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida                    00:12
 13 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 14 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      00:16
 15 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
 16 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     00:25
 17 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 18 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott
 19 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:27
 20 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 21 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   00:30
 22 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale               00:32
 23 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott                00:35
 24 Victor De La Parte (Spa) CCC Team                      00:42
 25 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
 26 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   00:58
 27 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
 28 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 29 Artem Nych (Rus) Gazprom–Rusvelo                       01:33
 30 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team
 31 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo
 32 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
 33 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 34 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep
 35 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                01:38
 36 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data                   01:52
 37 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 38 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 39 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 40 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         02:02
 41 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale          02:15
 42 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott                  03:12
 43 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team
 44 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    03:51
 45 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      04:06
 46 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida                       04:12
 47 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo                       04:15
 48 Rob Power (Aus) Team Sunweb                            04:37
 49 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 50 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale                  04:54
 51 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            04:56
 52 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    05:12
 53 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 54 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team
 55 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk                  06:46
 56 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 57 Serge Pauwels (Bel) CCC Team
 58 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team
 59 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 60 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida                      07:51
 61 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        08:05
 62 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 63 Sean Bennett (USA) EF Education First
 64 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 65 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  09:27
 66 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 67 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                10:11
 68 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ                       10:16
 69 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma                    10:35
 70 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     11:34
 71 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma                   12:01
 72 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
 73 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
 74 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 75 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 76 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal                         13:42
 77 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma
 78 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 79 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 80 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 81 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 82 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 83 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 84 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 85 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates
 86 James Whelan (Aus) EF Education First
 87 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 88 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 89 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida                    16:34
 90 Julius van den Berg (Ned) EF Education First
 91 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal                          17:20
 92 Adam Blythe (GBr) Lotto Soudal
 93 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 17:49
 94 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 95 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 96 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
 97 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
 98 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 99 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
100 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
101 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk
102 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
103 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
104 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep              20:39
105 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
106 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
107 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
108 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
109 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida
110 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
111 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
112 Michael Morkov (Den) Deceuninck-QuickStep
113 Mikkel Fr?lich Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep
114 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
115 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
116 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep
117 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
118 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
119 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team
120 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
121 Igor Boev (Rus) Gazprom–Rusvelo
122 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo
123 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
124 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk
125 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom–Rusvelo
126 Daniel McLay (GBr) EF Education First
127 Sacha Modolo (Ita) EF Education First
128 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma
129 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
130 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
131 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
132 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
DNF Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
DNF Patrick Bevin (NZl) CCC Team
DNF Simon Clarke (Aus) EF Education First
DNF Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin

Klasyfikacja generalna po 6. etapie

  1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma                23:09:38
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:31
  3 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         00:44
  4 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:56
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                      01:04
  6 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:08
  7 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  01:11
  8 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep                  01:29
  9 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma                 01:45
 10 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      01:49
 11 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    01:52
 12 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         01:54
 13 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe             01:56
 14 Victor De La Parte (Spa) CCC Team                      02:04
 15 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   02:19
 16 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First            02:22
 17 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      02:30
 18 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott                02:47
 19 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale               02:53
 20 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott                    03:32
 21 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   03:55
 22 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  04:26
 23 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           04:38
 24 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     04:46
 25 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               05:01
 26 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale          05:12
 27 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep              05:19
 28 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         05:26
 29 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data                   05:34
 30 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                05:56
 31 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    06:20
 32 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           06:23
 33 Artem Nych (Rus) Gazprom–Rusvelo                       06:25
 34 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 35 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team                    06:32
 36 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   07:05
 37 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida                    08:47
 38 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott                  09:40
 39 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team          09:46
 40 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale                  10:00
 41 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    10:15
 42 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team                         10:16
 43 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin            11:03
 44 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     13:15
 45 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team                    13:25
 46 Rob Power (Aus) Team Sunweb                            14:06
 47 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    14:11
 48 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team                           14:24
 49 Serge Pauwels (Bel) CCC Team                           14:47
 50 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        16:02
 51 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk                  16:50
 52 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      17:14
 53 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo                      17:35
 54 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        18:00
 55 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       18:10
 56 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            19:00
 57 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        19:43
 58 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    20:26
 59 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team                     21:21
 60 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               21:34
 61 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ                       23:49
 62 Sean Bennett (USA) EF Education First                  24:17
 63 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida                       24:18
 64 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      24:49
 65 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                25:50
 66 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  26:01
 67 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida                      26:47
 68 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo                       27:08
 69 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    27:38
 70 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  28:04
 71 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma                    28:41
 72 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         28:49
 73 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                28:51
 74 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      28:55
 75 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  29:07
 76 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     29:54
 77 James Whelan (Aus) EF Education First                  30:49
 78 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       31:27
 79 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates               31:59
 80 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      34:12
 81 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal                          35:11
 82 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            35:22
 83 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 84 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                      36:11
 85 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma                   36:27
 86 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             36:33
 87 Julius van den Berg (Ned) EF Education First
 88 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      36:43
 89 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo                    36:44
 90 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    37:27
 91 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           37:37
 92 Mikkel Frolich Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep       38:37
 93 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo                  38:38
 94 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     38:49
 95 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     38:51
 96 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      39:20
 97 Sacha Modolo (Ita) EF Education First                  39:24
 98 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 39:29
 99 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
100 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep              39:39
101 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida                    39:58
102 Michael Morkov (Den) Deceuninck-QuickStep              40:14
103 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk                 40:59
104 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk                  41:43
105 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma                    41:50
106 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 42:10
107 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida                      42:12
108 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal                         42:14
109 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    42:29
110 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   42:39
111 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    42:55
112 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        43:29
113 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    43:31
114 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                 43:44
115 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo                 43:47
116 Adam Blythe (GBr) Lotto Soudal                         43:58
117 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       44:40
118 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma                   45:02
119 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep                45:10
120 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb                 45:12
121 Daniel McLay (GBr) EF Education First                  45:31
122 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team                          45:58
123 Igor Boev (Rus) Gazprom–Rusvelo
124 Cees Bol (Ned) Team Sunweb                             46:02
125 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 46:12
126 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                    47:05
127 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 47:24
128 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom–Rusvelo                   48:08
129 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk               48:23
130 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
131 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
132 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. jacek

    1 marca 2019, 14:33 o 14:33

    Primoz Roglic w tym albo w przyszłym roku powinien wygrać Tour jeśli nie będzie żadnej wpadki lub kraksy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: