Torowe MŚ 2019: dzień 3. Daria Pikulik 10. na półmetku omnium

W popołudniowej sesji trzeciego dnia torowych mistrzostw świata toczyły się rywalizacje w kobiecym omnium oraz męskim wyścigu na 1km oraz wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

Omnium

Wyniki | omnium / 1/4 - scratch (K)
Wyniki | omnium / 2/4 - wyścig tempo (K)

Rywalizacja w trzecim dniu torowych mistrzostw świata rozpoczęła się późno, bo dopiero o godzinie 15. Pierwszym startem był kobiecy scratch, rozgrywany w ramach omnium. Polskę w tym torowym wieloboju reprezentowała Daria Pikulik, którą - niestety - przez kilka ostatnich dni męczyło przeziębienie.

Mimo problemów zdrowotnych Pikulik zaliczyła całkiem dobre otwarcie omnium, kończąc scratch na 8. miejscu. Konkurencję tę wygrała Włoszka Letizia Paternoster, na finiszu wyprzedzając Australijkę Annette Edmondson oraz Amerykankę Jennifer Valente.

Na koniec sesji na dziewczyny czekał jeszcze drugi z czterech wyścigów omnium - tempo race. Po zaciętej walce triumfowała Japonka Yumi Kajihara, która wraz z czterema innymi zawodniczkami nadrobiła okrążenie nad rywalkami, zdobywając dzięki temu dodatkowe 20 punktów. Pikulik wyścig tempo zakończyła na 9. miejscu.

W klasyfikacji łącznej omnium, po dwóch rozegranych konkurencjach, liderką jest Kajihara, która ma 70 punktów. 2 punkty do niej traci Paternoster. 10. miejsce na półmetku omnium jest Pikulik.

Wyścig na 1km

Wyniki | wyścig na 1km (M) - finał

Drugą z konkurencji rozpoczętych w sesji popołudniowej był wyścig indywidualny mężczyzn na 1 kilometr. Niestety, z powodu złego samopoczucia, po konsultacji z lekarzem ekipy, z udziału w nim zrezygnował Krzysztof Maksel.

Najlepszy czas przejazdu czterech okrążeń uzyskał Francuz Quentin Laafrgue, nieznacznie wyprzedzając Holendra Theo Bosa i swojego rodaka Michael D'Almedię. Poza tą trójką, do finału konkurencji przeszli także: Włoch Francesco Lemon, Australijczyk Cameron Scott, Niemiec Marc Jurczyk, Holender Sam Ligltee oraz Czech Tomas Babek.

Wyścig indywidualny na dochodzenie

Wyniki | wyścig indywidualny na dochodzenie (M) - finał

Sporo zamieszania zrobiło się podczas kwalifikacji wyścigu indywidualnego na dochodzenie. Przez chwilę wydawało się, że znakomicie jadący Niemiec Domenic Weinstein przełamał barierę rekordu świata, ale po weryfikacji wyniku okazało się, że zabrakło mu niespełna 2 sekund. Dodatkowo lepszy od niego okazał się Włoch Filipo Ganna, który wykręcił rezultat 4.07.456.

Drugie miejsce zajął więc Weinstein, a do ścisłego finału awansowali jeszcze Włoch Davide Plebani i Rosjanin Alexander Evtushenko.

Na 9. miejscu wyścig indywidualny na dochodzenie ukończył Adrian Kaiser.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: