UAE Tour 2019: etap 1. Drużynówka dla Jumbo-Visma

Ekipa Jumbo-Visma wygrała jazdę drużynową na czas, która zainaugurowała 1. wyścig UAE Tour.

Na podium etapu znalazły się także zespoły Team Sunweb i Bahrain Merida. Ich straty czasowe do zwycięskiego teamu wyniosły odpowiednio 7 i 9 sekund. Na 6. miejscy uplasowali się zawodnicy CCC Team, tracąc do Holendrów 24 sekundy.

Trasa pierwszego odcinka wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich poprowadzona została po ulicach wyspy Al Hudayriat. Tam właśnie wyznaczono zarówno start, jak i metę etapu. Jedynym zespołem, któremu udało się na dystansie 16 kilometrów wykręcić średnią przekraczającą 57km/h był Team Jumbo-Visma, a jego zawodnik - Primoz Roglic - został pierwszym liderem wyścigu UAE Tour.

Wyniki 1. etapu UAE Tour 2019 (2.WT), Hudariyat Island (16 km, jazda drużynowa na czas):

  1 Team Jumbo-Visma                                       16:49
  2 Team Sunweb                                            00:07
  3 Bahrain-Merida                                         00:09
  4 Team Sky                                               00:14
  5 Movistar Team                                          00:18
  6 CCC Team                                               00:24
  7 Deceuninck-QuickStep                                   00:26
  8 EF Education First
  9 Bora-Hansgrohe                                         00:29
 10 Dimension Data
 11 Groupama-FDJ
 12 Mitchelton-Scott                                       00:32
 13 UAE Team Emirates                                      00:36
 14 Trek-Segafredo                                         00:43
 15 Astana Pro Team                                        00:44
 16 Lotto Soudal                                           00:45
 17 Katusha-Alpecin
 18 AG2R La Mondiale                                       00:54
 19 Gazprom–Rusvelo                                        00:57
 20 Team Novo Nordisk                                      01:46

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

  1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma                   16:49
  2 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma
  3 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma
  4 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma
  5 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb                 00:07
  6 Chad Haga (USA) Team Sunweb
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
  8 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
  9 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 10 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida                      00:08
 11 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida
 12 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 13 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida
 14 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      00:14
 15 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 16 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 17 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 18 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 19 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 20 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    00:18
 21 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team
 22 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 23 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 24 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 25 Rob Power (Aus) Team Sunweb                            00:24
 26 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
 27 Patrick Bevin (NZl) CCC Team
 28 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team
 29 Victor De La Parte (Spa) CCC Team
 30 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team
 31 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep             00:26
 32 Michael Morkov (Den) Deceuninck-QuickStep
 33 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep
 34 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep
 35 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
 36 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep
 37 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
 38 Sacha Modolo (Ita) EF Education First
 39 Simon Clarke (Aus) EF Education First
 40 Daniel McLay (GBr) EF Education First
 41 Julius van den Berg (Ned) EF Education First
 42 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe             00:29
 43 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 44 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 45 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 46 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 47 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 48 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 49 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 50 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 51 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 52 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 53 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
 54 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 55 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 56 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    00:32
 57 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott
 58 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 59 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott
 60 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
 61 Mikkel Frolich Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep       00:33
 62 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates               00:36
 63 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 64 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 65 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 66 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott                  00:41
 67 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo                      00:43
 68 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 69 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
 70 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 71 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo
 72 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 73 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida
 74 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 75 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         00:44
 76 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 77 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
 78 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 79 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 80 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal                          00:45
 81 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 82 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
 83 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 84 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 85 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 86 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 87 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
 88 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
 89 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team                    00:48
 90 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         00:49
 91 Sean Bennett (USA) EF Education First                  00:53
 92 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale          00:54
 93 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 94 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
 95 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 96 Cees Bol (Ned) Team Sunweb                             00:57
 97 Igor Boev (Rus) Gazprom–Rusvelo
 98 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 99 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo
100 Artem Nych (Rus) Gazprom–Rusvelo
101 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo
102 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    00:58
103 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
104 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                01:07
105 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma                   01:10
106 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      01:12
107 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida                      01:13
108 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    01:16
109 James Whelan (Aus) EF Education First                  01:17
110 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             01:19
111 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 01:27
112 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            01:29
113 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           01:32
114 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data                   01:39
115 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   01:46
116 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
117 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk
118 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
119 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk
120 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
121 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        01:47
122 Adam Blythe (GBr) Lotto Soudal
123 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       01:50
124 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale                  01:54
125 Serge Pauwels (Bel) CCC Team                           01:55
126 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                01:59
127 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                    02:00
128 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      02:05
129 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      02:06
130 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma                    02:07
131 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
132 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 02:10
133 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      02:23
134 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
135 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        02:43
136 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom–Rusvelo                   02:44
137 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team                          03:08
138 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk               03:18
139 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  03:46
140 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       05:40

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: