Santos Women's Tour Down Under 2019: etap 4. Amanda Spratt najlepszą kolarką Australii

Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) wygrała 8. edycję Women's Tour Down Under i powtórzyła tym samym sukces z rok ubiegłego.

Ostatni odcinek  43-kilometrowe kryterium uliczne w Adelajdzie padło łupem Australijki Chloe Hosking (Ale Cipollini).

Sprinterka włoskiej grupy pokonała na ostatnich metrach Włoszki Letizię Paternoster (Trek-Segafredo) oraz Rachel Barbieri (Bepink).

W klasyfikacji generalnej Spratt wyprzedziła drużynową koleżankę Lucy Kennedy oraz swoją rodaczką Rachel Neylan (UniSA Australia).

Końcowy akt zmagań stanowiło kryterium w Adelajdzie, poprowadzone wokół Rymill Park, obok narodowego instytutu kultury aborygeńskiej. Wyznaczone okrążenie liczyło 1700 metrów, a peleton pokonywał je 25 razy.

Wyniki 4. etapu Santos Women's Tour Down Under 2019 (2.1), Adelajda (42,5 km  1,7 km x 25):

1 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                         1:02:38  
2 Letizia Paternoster (Ita) Trek-Segafredo    
3 Rachele Barbieri (Ita) Bepink    
4 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott    
5 Alison Jackson (Can) Team Tibco - Silicon Valley Bank    
6 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women's Team    
7 Paola Andrea Muñoz Grandon (Chi) Swapit Agolico    
8 Lauretta Hanson (Aus) Trek-Segafredo    
9 Amy Cure (Aus) Specialized Women's Racing    
10 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott    
11 Jeanne Korevaar (Ned) CCC-Liv    
12 Jessica Mundy (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki    
13 Krista Doebel-Hickok (USA) Rally UHC Cycling    
14 Matilda Raynolds (Aus) Specialized Women's Racing    
15 Rachel Neylan (Aus) Team Unisa-Australia    
16 Taryn Heather (Aus) Specialized Women's Racing    
17 Romy Kasper (Ger) Ale Cipollini    
18 Lauren Stephens (USA) Team Tibco - Silicon Valley Bank    
19 Victoire Berteau (Fra) Doltcini - Van Eyck Sport    
20 Lizbeth Yareli Salazar Vazquez (Mex) Astana Women's Team    
21 Emily Roper (Aus) Team Unisa-Australia    
22 Anna Booth (Aus) Sydney Uni - Staminade    
23 Jannie Milena Salcedo Zambrano (Col) Swapit Agolico    
24 Amanda Jamieson (NZl) Reprezentacja Nowej Zelandii    
25 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott    
26 Agnieszka Skalniak (Pol) CCC-Liv    
27 Valerie Demey (Bel) CCC-Liv    
28 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo    
29 Lauren Kitchen (Aus) Team Unisa-Australia    
30 Georgia Whitehouse (Aus) Sydney Uni - Staminade    
31 Jessica Pratt (Aus) Sydney Uni - Staminade    
32 Grace Anderson (NZl) Reprezentacja Nowej Zelandii    
33 Elyse Fraser (NZl) Reprezentacja Nowej Zelandii    
34 Jaime Gunning (Aus) Specialized Women's Racing    
35 Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo    
36 Katia Ragusa (Ita) Bepink    
37 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton Scott    
38 Grace Brown (Aus) Mitchelton Scott    
39 Niamh Fisher-Black (NZl) Reprezentacja Nowej Zelandii    
40 Shannon Malseed (Aus) Team Tibco - Silicon Valley Bank     00:09  
41 Marie Soleil Blais (Can) Astana Women's Team    
42 Sara Bergen (Can) Rally UHC Cycling    
43 Emily Watts (Aus) Sydney Uni - Staminade    
44 Tetiana Riabchenko (Ukr) Doltcini - Van Eyck Sport    
45 Gina Ricardo (Aus) Sydney Uni - Staminade    
46 Ashlee Ankudinoff (Aus) Specialized Women's Racing    
47 Evy Kuijpers (Ned) CCC-Liv    
48 Alice Cobb (GBr) Team Tibco - Silicon Valley Bank          00:14  
49 Deborah Paine (NZl) Reprezentacja Nowej Zelandii    
50 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's Team    
51 Kirsty Mccallum (NZl) Reprezentacja Nowej Zelandii    
52 Jesse Vandenbulcke (Bel) Doltcini - Van Eyck Sport    
53 Sharlotte Lucas (NZl) Team Tibco - Silicon Valley Bank    
54 Veronica Lebedev (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki    
55 Elizabeth Stannard (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki    
56 Anet Barrera Esparza (Mex) Swapit Agolico    
57 Ella Bloor (Aus) Specialized Women's Racing    
58 Nicole Steigenga (Ned) Bepink    
59 Andrea Ramírez Fregoso (Mex) Swapit Agolico    
60 Maria Apolonia Van 'T Geloof (Ned) Ale Cipollini    
61 Eri Yonamine (Jpn) Ale Cipollini    
62 Bryony Van Velzen (Ned) Doltcini - Van Eyck Sport    
63 Heidi Franz (USA) Rally UHC Cycling    
64 Nicola Macdonald (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki    
65 Riejanne Markus (Ned) CCC-Liv    
66 Elena Pirrone (Ita) Astana Women's Team    
67 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico    
68 Daniela Da Conceica Reis (Por) Doltcini - Van Eyck Sport   00:21  
69 Maria Jose Vargas Barrientos (CRc) Swapit Agolico          00:23  
70 Tereza Medvedova (Svk) Bepink    
71 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink    
72 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott    
73 Gillian Ellsay (Can) Rally UHC Cycling    
74 Nadia Quagliotto (Ita) Ale Cipollini    
75 Rebecca Wiasak (Aus) Team Unisa-Australia                  00:34  
76 Josie Talbot (Aus) Team Unisa-Australia 0:00:50  
77 Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo                          00:52  
78 Anisha Vekemans (Bel) Doltcini - Van Eyck Sport            01:31  
79 Abigail Mickey (USA) Rally UHC Cycling                     02:03  
80 Jessica Raimondi (Ita) Ale Cipollini                       03:12  
DNF Anya Louw (Aus) Team Unisa-Australia

Klasyfikacja końcowa:

1 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott                     10:27:26  
2 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton Scott                         00:49  
3 Rachel Neylan (Aus) Team Unisa-Australia                    00:53  
4 Krista Doebel-Hickok (USA) Rally UHC Cycling                00:55  
5 Alison Jackson (Can) Team Tibco - Silicon Valley Bank       01:08  
6 Jaime Gunning (Aus) Specialized Women's Racing              01:09  
7 Lauren Stephens (USA) Team Tibco - Silicon Valley Bank      01:34  
8 Taryn Heather (Aus) Specialized Women's Racing              01:37  
9 Emily Roper (Aus) Team Unisa-Australia                      01:52  
10 Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo                           01:54  
11 Lauren Kitchen (Aus) Team Unisa-Australia                  02:19  
12 Grace Brown (Aus) Mitchelton Scott                         02:21  
13 Niamh Fisher-Black (NZl) Reprezentacja Nowej Zelandii      03:00  
14 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's Team    
15 Katia Ragusa (Ita) Bepink                                  03:07  
16 Matilda Raynolds (Aus) Specialized Women's Racing          03:21  
17 Elizabeth Stannard (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki      03:24  
18 Grace Anderson (NZl) Reprezentacja Nowej Zelandii          03:27  
19 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo    
20 Shannon Malseed (Aus) Team Tibco - Silicon Valley Bank     03:30  
21 Jessica Pratt (Aus) Sydney Uni - Staminade                 03:31  
22 Tetiana Riabchenko (Ukr) Doltcini - Van Eyck Sport         03:38  
23 Georgia Whitehouse (Aus) Sydney Uni - Staminade            03:39  
24 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women's Team                   03:56  
25 Letizia Paternoster (Ita) Trek-Segafredo                   03:59  
26 Kirsty Mccallum (NZl) Reprezentacja Nowej Zelandii         04:10  
27 Romy Kasper (Ger) Ale Cipollini                            04:27  
28 Elyse Fraser (NZl) Reprezentacja Nowej Zelandii            04:32  
29 Sara Bergen (Can) Rally UHC Cycling                        04:39  
30 Anna Booth (Aus) Sydney Uni - Staminade                    04:46  
31 Sharlotte Lucas (NZl) Team Tibco - Silicon Valley Bank     04:49  
32 Jesse Vandenbulcke (Bel) Doltcini - Van Eyck Sport         04:51  
33 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott                    05:09  
34 Eri Yonamine (Jpn) Ale Cipollini                           05:13  
35 Elena Pirrone (Ita) Astana Women's Team                    05:23  
36 Alice Cobb (GBr) Team Tibco - Silicon Valley Bank          05:34  
37 Amanda Jamieson (NZl) Reprezentacja Nowej Zelandii         05:52  
38 Veronica Lebedev (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki        05:55  
39 Marie Soleil Blais (Can) Astana Women's Team               06:09  
40 Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo                          06:30  
41 Nadia Quagliotto (Ita) Ale Cipollini                       06:34  
42 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott                        06:37  
43 Paola Andrea Muñoz Grandon (Chi) Swapit Agolico            06:44  
44 Deborah Paine (NZl) Reprezentacja Nowej Zelandii           07:07  
45 Ashlee Ankudinoff (Aus) Specialized Women's Racing         07:11  
46 Gina Ricardo (Aus) Sydney Uni - Staminade                  07:28  
47 Amy Cure (Aus) Specialized Women's Racing                  07:35  
48 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott                           07:49  
49 Andrea Ramírez Fregoso (Mex) Swapit Agolico                08:26  
50 Valerie Demey (Bel) CCC-Liv                                08:38  
51 Jessica Mundy (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki           08:55  
52 Heidi Franz (USA) Rally UHC Cycling                        08:56  
53 Anet Barrera Esparza (Mex) Swapit Agolico                  09:15  
54 Riejanne Markus (Ned) CCC-Liv                              09:34  
55 Lauretta Hanson (Aus) Trek-Segafredo                       09:44  
56 Emily Watts (Aus) Sydney Uni - Staminade                   09:52  
57 Lizbeth Yareli Salazar Vazquez (Mex) Astana Women's Team   09:53  
58 Evy Kuijpers (Ned) CCC-Liv                                 10:00  
59 Victoire Berteau (Fra) Doltcini - Van Eyck Sport           10:16  
60 Rebecca Wiasak (Aus) Team Unisa-Australia                  10:21  
61 Jeanne Korevaar (Ned) CCC-Liv                              10:24  
62 Maria Jose Vargas Barrientos (CRc) Swapit Agolico          10:59  
63 Agnieszka Skalniak (Pol) CCC-Liv                           11:05  
64 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                          11:28  
65 Ella Bloor (Aus) Specialized Women's Racing                11:54  
66 Nicole Steigenga (Ned) Bepink                              12:16  
67 Jannie Milena Salcedo Zambrano (Col) Swapit Agolico        12:45  
68 Nicola Macdonald (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki        12:47  
69 Gillian Ellsay (Can) Rally UHC Cycling                     15:16  
70 Josie Talbot (Aus) Team Unisa-Australia                    15:40  
71 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico           18:59  
72 Abigail Mickey (USA) Rally UHC Cycling                     20:14  
73 Tereza Medvedova (Svk) Bepink                              21:42  
74 Maria Apolonia Van 'T Geloof (Ned) Ale Cipollini           22:54  
75 Daniela Da Conceica Reis (Por) Doltcini - Van Eyck Sport   22:57  
76 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink                              24:22  
77 Rachele Barbieri (Ita) Bepink                              26:02  
78 Anisha Vekemans (Bel) Doltcini - Van Eyck Sport            26:03  
79 Bryony Van Velzen (Ned) Doltcini - Van Eyck Sport          36:14  
80 Jessica Raimondi (Ita) Ale Cipollini                       41:59

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: