Przełajowe mistrzostwa Polski 2019. Konwa i Borowiecka z tytułami

Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Barbara Borowiecka (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) sięgnęli po tytuły mistrzów Polski w kolarstwie przełajowym.

PEŁNE WYNIKI - 2. DZIEŃ

W niedzielę w Strzelcach Krajeńskich toczyła się zacięta rywalizacja o medale przełajowych mistrzostw Polski. Podobnie jak wczoraj, pogoda nie rozpieszczała ani zawodników, ani kibiców. Termometry wskazywały temperaturę lekko na plusie, a okazjonalne opady deszczu sprawiły, że runda na której rozgrywano wyścigi była jeszcze bardziej błotna.

Program dnia otwierały wyścigi juniorek i juniorów młodszych. Wśród dziewczyn najlepsza okazała się Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska), która linię mety osiągnęła na długo przed Karoliną Stachyrą (Mayday Team Lublin) i Olgą Wankiewicz (UKS Copernicus Toruń CCC - SMS Toruń). Z kolei po złoto wśród chłopaków sięgnął Kacper Szabunia z lokalnego LKS POM. Drugi był Mateusz Cywiński (Mayday Team Lublin), a trzeci Bartosz Oleksiak (MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy).

W kategorii juniorów niespodzianki nie było. Tytuł mistrza Polski zdobył Piotr Kryński z Volkswagena, który finiszował kilkanaście sekund przed Miłoszem Ośko (Warszawski Klub Kolarski) i Jakubem Musialikiem (MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy).

Podobnie jak na wyścigach wchodzących w cykl Pucharu Polski, tak samo i podczas mistrzostw w Strzelcach Krajeńskich juniorki startowały w wyścigu open razem z elitą kobiet i orliczkami. Łącznie wszystkich kolarek na starcie było raptem 23. Bezsprzecznie najlepsza okazała się Barbara Borowiecka, która w nowym roku dołączyła do TKK Pacific Nestle Fitness. Ze stratą ponad 2 minut, jako druga, metę przekroczyła Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), a niedługo po niej Karolina Cierluk (Stowarzyszenie Klub Sportowy 64-Sto Leszno).

W kategorii orliczek po biało-czerwoną koszulkę sięgnęła piąta na mecie Gabriela Wojtyła (UKS Sokół - Superior Zator), obok której na podium stanęły Kinga Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska) i Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Nestle Fitness). Złoto wśród juniorek trafiło zaś do Brygidy Piersiak (KLKS Azalia Brzóza Królewska). Druga była Julia Zięba (LKK LUKS Sławno), a trzecia Ewa Miłek (MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy).

Ostatnim punktem programu 82. przełajowych mistrzostw Polski był wyścig open elity mężczyzn i orlików. W szranki stanęło tu 29 kolarzy, ale na mecie pierwszy był niezmiennie jeden i ten sam od lat - Marek Konwa. Kolarz grupy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team o 38 sekund pokonał Bartosza Miklera (MGLKS Victoria Jarocin), a miejsca na podium dopełnił Patryk Kostecki, dla którego był to ostatni start w barwach zamykającej działalność ekipy Domin Sport.

Jako czwarty na mecie zameldował się Wojciech Ceniuch (GKS Cartusia w Kartuzach - Bike Atelier), zostając tym samym mistrzem kraju w kategorii młodzieżowej. Po srebro sięgnął Dawid Jona (MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy), a Marceli Bogusławski (Wibatech Merx) do domu wrócił z brązem.

Zapowiedź Przełajowych Mistrzostw Polski 2019

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: