Tour de France 2020 celem Israel Cycling Academy

Tour de France, Tour de France, Tour de France – o niczym innym nie myślą w ekipie Israel Cycling Academy.

Drużyna od 2017 roku ściga się z licencją Professional Continental, w ostatnim sezonie odniosła 15 zwycięstw. Liderami teamu są Ben Hermans (niegdyś BMC Racing), Ruben Plaza (niegdyś Movistar i Orica), Davide Cimolai (Lampre) oraz młody Estończyk Mikhel Räim, który był drugi w ubiegłorocznym Rund um Köln za Samem Bennettem (Bora-hansgrohe).

W maju 2018 izraelska stajnia stanęła na starcie Giro d’Italia, które rozpoczęło się w Jerozolimie. Właściciel teamu Sylvain Adams zapowiedział, że celem na rok 2020 jest udział Tour de France. By go zrealizować, zespół musiałby uplasować się w rankingu drugoligowców na którymś z dwóch pierwszych miejsc. Wówczas, o czym mówi nowy regulamin UCI, team wystąpiłby we wszystkich Grand Tourach.

Inną opcją, oprócz otrzymania "dzikiej karty", byłaby fuzja z drużyną z WorldTouru. Co ciekawe, nad tym rozwiązaniem Adams wydaje się aktualnie pracować najintensywniej.

Prowadzimy rozmowy z kilkoma ekipa z pierwszej dywizji. Więcej nie mogę powiedzieć. Tylko tyle, że wiemy, co daje nam rynek. Sondujemy go. Być może zdecydujemy się też zaangażować kilka topowych nazwisk

– oznajmił Adams w rozmowie z "Velonews.com".

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: