CCC-Liv sprawdzi się w Women's Tour Down Under

Pierwszym startem grupy CCC-Liv w sezonie 2019 będzie australijski wyścig Santos Women's Tour Down Under (10-13 stycznia).

Liderką holenderskiej drużyny startującej pod banderą polskiego producenta butów CCC zdaje się Ashleigh Moolman-Pasio, acz zespół start traktuje w kategoriach przygotowania do rozpoczynającego się dopiero na dobre w lutym sezonu.

33-letnia zawodniczka z RPA na antypody poleci w towarzystwie Polki Agnieszki Skalniak, Belgijki Valerie Demey oraz Holenderek Evy Kuijpers, Riejanne Markus i Jeanne Korevaar.

Australijki są w dobrej formie, bo to dla nich czas mistrzostw kraju. To dla nas dobra zachęta, ale będzie nam trudno od razu wskoczyć na ich poziom. Każda z zawodniczek dostanie szansę by czegoś spróbować

tłumaczył dyrektor sportowy formacji Jeroen Blijlevens.

Czterodniowy wyścig, klasyfikowany przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) jako impreza rangi 2.1, składa się z trzech pagórkowatych odcinków i jednego płaskiego. Dwa najbardziej wymagające etapy zakończone są niewielkimi wspinaczkami  na etapie drugim czeka Mengler Hill (3 km, 10%), a trzeciego dnia dwukrotna wspinaczka na nieco łagodniejszy Mount Barker Road w Stirling (2,2 km, 3,5%).

Women's Tour Down Under to dla nas świetna okazja by poznać się i wypracować schematy na dalszą część sezonu. Zawodniczki muszą się nauczyć czytać się nawzajem w wyścigowym zamieszaniu. Po tym starcie będziemy wiedzieli na czym stoimy.

Zespół CCC-Liv po wyścigu w rejonie Adelaide pozostanie w Australii przed kolejne dwa tygodnie na obozie treningowym, który zakończyć ma udział w lokalnym wyścigu Deakin University Elite Women's Road Race (26 stycznia).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: