MAT ATOM Deweloper z szerszym składem na nowy sezon

W nowym sezonie zespół MAT ATOM Deweloper, prowadzony przez Paulinę i Pawła Bentkowskich, liczyć będzie 10 zawodniczek.

Sezon 2018 był dla ekipy Bentkowskich zdecydowanie udany. Zawodniczki MAT ATOM Deweloper wielokrotnie stawały na podiach wyścigów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Niedosyt na pewno jednak pozostał, bowiem ekipie nie udało się zrealizować najważniejszego celu, którym było mistrzostwo Polski. Na krajowym czempionacie w Ostródzie najlepszy wynik zanotowała Katarzyna Wilkos, która wywalczyła brązowy medal w konkurencji jazdy indywidualnej na czas, a wyścig wspólny zakończyła na 5., najlepszym spośród "Atomówek" miejscu.

Wspomniana Katarzyna Wilkos, jak również Marta Lach i Monika Brzeźna, były trzema najbadziej wyróżniającymi się zawodniczkami MAT ATOM Deweloper w ostatnim roku. Na ich przykładzie widać jak drużyna Bentkowskich stopniowo się rozwija i podnosi poziom, który reprezentuje.

Po zakończonym okresie startowym nadszedł czas zmian w zespole. Z okna transferowego skorzystała Marta Lach, która podpisała kontrakt z zawodową grupą CCC-Liv. Z kolei Aurela Nerlo trafiła do TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team.

Pod czujnym okiem Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej rozwijać się będzie dalej za to młodsza siostra Monika Brzeźna, Katarzyna Wilkos oraz Łucja Pietrzak, Karolina Sowa, Kaja Rysz, Justyna Kaczkowska i Agnieszka Bacińska. Skład MAT ATOM Deweloper na sezon 2019 uzupełnią młodziutka Oliwia Majewska i Wiktoria Kierat oraz doświadczona już Weronika Humelt.

Kobiecy MAT ATOM Deweloper w polskim peletonie obecny jest od 2016 roku i szybko zdominował rywalizację na krajowym podwórku. Podczas rozmowy z "rowery.org" Paweł Bentkowski nakreślił wstępne plany i cele zespołu na najbliższe miesiące, w których mocno zaakcentowane są imprezy torowe.

Pierwszym celem na nowy sezon będą torowe mistrzostwa świata elity, które odbędą się w lutym w Pruszkowie. W tej imprezie liczymy na dobry start Justyny Kaczkowskiej i Łucji Pietrzak, które są w podstawowym filarem kadry. Jeśli chodzi o tor, to inną ważną dla nas imprezą będą także młodzieżowe mistrzostwa Polski, które rozgrywane są w połowie maja oraz lipcowe młodzieżowe mistrzostwa Europy. Tu wierzymy w dobry występ naszych młodych, zdolnych dziewczyn: Oliwi Majewskiej, Wiktorii Kierat, Weroniki Humelt oraz wspomnianej już Justyny.

Pomimo rozbudowanego kalendarza startów torowych, wynikającego z pozyskaniem zawodniczek specjalizujących się w tej części kolarstwa, bazą MAT ATOM Deweloper pozostaje szosa. Tu także kluczowymi punktami w sezonie będą wyścigi rangi mistrzowskiej, które przeplatać będą się ze startami zagranicznymi.

Sezon szosowy rozpoczniemy najprawdopodobniej od startów krajowych, a następnie obierzemy kierunek na Czechy. Tradycyjnie już, bo po raz czwarty z rzędu, wystartujemy w etapówce Gracia Orlova, z której w ostatnich kilku latach praktycznie na każdej edycji nasze zawodniczki stawały na podium lub meldowały się w pierwszej dziesiątce.

W czerwcu czekają nas szosowe mistrzostwa Polski, gdzie celujemy w podium i po cichu marzymy, że może w końcu któraś z naszych zawodniczek założy koszulkę z orłem.

W lipcu ponownie pojawimy się na starcie czeskiej etapówki Krasna Lipa, a sierpień to Dolny Śląsk Tour i Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Sezon zakończymy w październiku Mistrzostwami Polski Dwójek i Drużyn oraz ponownymi występami na torze w ramach mistrzostwa Polski elity oraz mistrzostw Europy elity.

W międzyczasie planujemy wystartować także w kilku nowych wyścigach w Austrii, Belgii, Holandii i być może we Francji, w których jeszcze nie braliśmy udziału, jednak te plany krystalizować będą się w trakcie sezonu

– zakończył Bentkowski.

Do sezonu kolarki MAT ATOM Deweloper przygotowywać się będą podczas obozu treningowego w Chorwacji, który odbędzie się w połowie stycznia. Po zgrupowaniu, podczas Balu Sportowca Słowa Sportowego we Wrocławiu (25 stycznia) przewidziana jest oficjalna prezentacja ekipy. W lutym i marcu ekipa ponownie obierze kierunek na zachód Europy, w cieplejsze klimaty.

Zespół z Dolnego Śląska sponsorowany jest przez dwa przedsiębiorstwa budowlane z Wrocławia - MAT Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe i Przedsiębiorstwo Budowlane ATOM spółka z o.o. Zawodniczki ścigać się będą na białych rowerach Fuji Bikes SL 2.1 z kołami No Limited, a o ubiór zadba małopolska firma Raso.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. Mar

  2 stycznia 2019, 14:10 o 14:10

  Przepiękna drużyna!!!

 2. Piter

  3 stycznia 2019, 10:44 o 10:44

  Super dziewczyny!!!

 3. Jacek

  6 stycznia 2019, 22:58 o 22:58

  Jakby to mógł powiedzieć Jędrek P.: trenowałbym 🙂

 4. Mar

  7 stycznia 2019, 19:13 o 19:13

  Dobre,ha,ha,ha

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: