Jonas Koch ostatnim nabytkiem CCC Team na sezon 2019

kolarze CCC Team

Niemiec Jonas Koch znajdzie się w składzie CCC Team na sezon 2019. Tym samym polska grupa liczyła będzie 24 zawodników.

Zespół, który poprzednio zamknął skład na sezon 2019, o podpisaniu kontraktu z 25-latkiem poinformował w specjalnym komunikacie. Szczegóły umowy, podobnie jak innych kontraktów w zespole BMC i wyrastającym z niego CCC Team, nie zostały podane.

Koch ostatnie dwa sezony spędził na poziomie ProContinental, reprezentując barwy CCC Sprandi Polkowice, a jego pozyskanie ułatwić ma ekipie wystawianie składów na kilka wyścigów równocześnie.

Bardzo się cieszymy, że możemy przywitać Jonasa Kocha w naszej drużynie. Początkowo planowaliśmy zachować nasz 23-osobowy skład, ale ostatecznie postanowiliśmy zakontraktować jeszcze jednego zawodnika z powodu napiętego kalendarza startów w 2019 roku. Mając 24 kolarzy w zespole, będziemy mieć większą elastyczność przy ustalaniu składu na poszczególne wyścigi. Jonas był już wcześniej w kręgu naszych zainteresowań, gdyż przez ostatnie dwa lata ścigał się w CCC Sprandi Polkowice i zanotował kilka solidnych rezultatów w 2018

– tłumaczył dyrektor generalny zespołu Jim Ochowicz.

Jonas to wciąż młody zawodnik i w CCC Team będzie mógł się dalej rozwijać. Lokaty w czołowej „10” w zeszłorocznych wyścigach Prudential RideLondon-Surrey Classic, Brussels Cycling Classic, Handzame Classic i Tour of Norway potwierdzają jego potencjał i jesteśmy podekscytowani tym, co może razem z nami osiągnąć w przyszłości.

Koch w ubiegłym roku łapał się do pierwszy dziesiątek kilku większych wyścigów jednodniowych, a potencjał pokazywał w sprintach i wyścigach jednodniowych już wcześniej – w 2015 roku wygrał etap i klasyfikację punktową Tour de l'Avenir, a w 2016 roku, w barwach Verva-ActiveJet, zajął 4. miejsce w Tour des Fjords.

To zawsze było moje marzenie, by jeździć w takim zespole. Jestem niezwykle zmotywowany i bardzo wdzięczny za możliwość reprezentowania CCC Team. Wiele osób pomogło mi w tej długiej drodze do WorldTour i chciałbym im wszystkim podziękować. Szczególne podziękowania kieruję do moich dyrektorów sportowych, Piotra Kosmali i Piotra Wadeckiego, którzy zawsze mnie wspierali odkąd przeszedłem na zawodowstwo. Moim głównym celem jest zintegrowanie się z drużyną oraz jak najlepsze wykonywanie pracy na rzecz kolegów z ekipy. Będę chciał z całych sił pomagać naszym liderom, a w mniejszych wyścigach chciałbym pokazać pełnię swoich umiejętności

– powiedział Niemiec w oficjalnym komunikacie zespołu.

Skład CCC Team na sezon 2019:

Amaro Antunes (POR), Will Barta (USA), Patrick Bevin (NZ), Paweł Bernas (POL), Josef Černý (CZE), Víctor de la Parte (ESP), Alessandro De Marchi (ITA), Simon Geschke (GER), Kamil Gradek (POL), Jonas Koch (GER), Jakub Mareczko (ITA), Łukasz Owsian (POL), Serge Pauwels (BEL), Joey Rosskopf (USA), Szymon Sajnok (POL), Michael Schär (SUI), Laurens ten Dam (NED), Greg Van Avermaet (BEL), Gijs Van Hoecke (BEL), Nathan Van Hooydonck (BEL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Francisco Ventoso (ESP), Łukasz Wiśniowski (POL), Riccardo Zoidl (AUT).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: