Przełajowy Puchar Polski 2018/2019 #7. Mikler i Mudrikova zwycięscy

Bartosz Mikler i Katerina Mudrikova sięgnęli po zwycięstwa w swoich wyścigach podczas 7. rundy przełajowego Pucharu Polski we Włoszakowicach.

W ostatnią niedzielę 2018 roku we Włoszakowicach rozegrany został wyścig czczący 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego "Cześć i Chwała Zwycięzcom", stanowiący 7. rundę Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.

Panowie startujący w kat. elita, orlik i junior rywalizowali tu na siedmiu rundach po 2,6-kilometra każda. Na liczącym nieco ponad 18 kilometrów dystansie najlepszy okazał się Bartosz Mikler z MLUKS Victoria Jarocin, który na mecie zameldował się zaledwie 2 sekundy przed Patrykiem Kosteckim z Domin Sport. Miejsca na podium dopełnił zaś niezrzeszony Adam Żuber. Wśród orlików najszybszy był Czech Simon Vanicek (Cez Cyklo Team Tabor), a w kategorii juniorów Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Z kolei w rywalizacji kobiet, które pokonywały o dwa okrążenia mniej niż panowie, triumfowała Czeszka Katerina Mudrikova (ACK STara Ves Nad Ondrejnici). Chwilę po niej na kresce zameldowała się niezrzeszona Zuzanna Krzystała, a trzecia była Magdalena Sadłecka z TKK Pacific Nestle Fitness. Wśród juniorek wygrała Ewa Miłek (MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy), a jedyną orliczką w wąskiej stawce pań była Karolina Witek (LKK Start Tomaszów Mazowiecki), która w zestawieniu "open" zamykała czołową dziesiątkę.

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: