Bradley Wiggins: "Sky zamiast wdzięczności, obrywał po głowie"

Bradley Wiggins

Bradley Wiggins uważa, że kolarstwo ucierpi na odejściu Sky. Były zawodnik Team Sky powiedział, że firma zamiast wdzięczności, za to co wniosła do naszego sportu, dostawała po głowie.

Największa w Europie platforma cyfrowa w 2019 roku zakończy finansowanie zespołu Dave'a Brailsforda po 10 latach współpracy. Wiggins jeździł dla tej ekipy w latach 2010-2015, zdobywając w 2012 pierwszy w historii tytuł w Tour de France dla Wielkiej Brytanii.

Jeśli Sky odejdzie, kolarstwo na tym straci

 - powiedział Wiggins w stacji radiowej "TalkSport".

[Kolarstwo] nie rozpadnie się, ale utraci profil, z którego czerpało. Kiedyś to się musiało stać, ponieważ ten sport jest bardzo zacofany pod pewnymi względami. Nie jest skorumpowany, ale jest tak zacofany. W tym sporcie nie ma pieniędzy. Sky przynosi pieniądze, teraz mówię też szerzej o sponsorach, a zamiast być wdzięcznym za firmę taką jak Sky, ludzie sobie po niej jeździli

Wiggins wątpi, że Brailsford znajdzie innego sponsora, który wypełni blisko 40 mln dziurę po Sky.

Nie mogę sobie wyobrazić, by dostali sponsora takiego jak Sky - brytyjską firmę, z siedzibą w Londynie - tej wielkości i tak przychylnej kolarstwu. Znalezienie kogoś nowego i pokrycie takiego budżetu będzie trudne.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

 1. Edd

  21 grudnia 2018, 17:15 o 17:15

  hehe a kto tę forsę dostawał? :V

 2. Al

  21 grudnia 2018, 18:11 o 18:11

  Sir jesteśmy wdzięczni za 10 lat kontynuowania oszustwa, mikrodozowania przeróżnego gó***a, a co do korupcji to lepiej by się zamknął wystarczy spojrzeć na sprawę froombotamola rozwiązana przez zakaz startu w jeden dzień.

 3. zulu

  21 grudnia 2018, 21:56 o 21:56

  Przetłumaczę Wigginsa bo trochę niewyraźnie gada:

  „Wciąż dostaję swoją dolę od Sky. Powiem każdą bzdurę za tą kasę bo jestem nowoczesnym człowiekiem bez zasad i uczciwości. I tylko mi szkoda że Sky odchodzi bo będę mieć mniej kasy”

  • zulu

   24 grudnia 2018, 12:51 o 12:51

   Przepraszam jestem debilem.

   • Xedron

    24 grudnia 2018, 13:46 o 13:46

    Skąd taka zmiana decyzji? Także nie przepadam za Wigginsem. Wydaje mi się, że wszystkie pozytywne treści kierowane w kierunku Sky od ich obecnych bądź byłych kolarzy są wyjątkowo przemyślane jakby pracował nad nimi cały sztab ludzi, a nie sama osoba je wypowiadająca.

 4. gornik

  22 grudnia 2018, 21:34 o 21:34

  Tak samo działa w drugą strone i będą każdego iksińskiego promować tylko wtedy jak mają z tego interes a potem kopa i tyle.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: