DVV Verzekeringen Trofee 2018/19 #3: Van Der Poel w parze z Meeusenem

Mathieu Van Der Poel

Mistrz Europy Mathieu Van Der Poel (Corendon-Circus) wygrał w Hamme trzeci wyścig DVV Verzekeringen Trofee.

23-letni Holender na mecie Flandriencrossu wyprzedził Toma Meeusena (Corendon-Circus) i Laurensa Sweeka (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice).

W stawce zawodów zabrakło mistrza świata Wouta van Aerta, dla którego 800-kilometrowy przeskok z sobotniego wyścigu Pucharu Świata w Taborze na rywalizację w Hamme nie był wart świeczki.

Tak jak w ostatnich wyścigach Mathieu Van Der Poel ruszył zdecydowanie od samego startu, a jedynym zawodnikiem jaki zaczepił się na jego kole był kolega z grupy Tom Meeusen. Ta taktyka okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż dwójka po pierwszym okrążeniu odskoczyła na 8 sekund od grupy prowadzonej przez Thomasa Pidcocka (Tp Racing).

Meeusen trzymał się za mistrzem Europy, na półmetku ich przewaga na jedenastką kolarzy wzrosła do 53 sekund. Belg odpuścił dopiero na przedostatniej rundzie, gdy mógł już być pewien drugiej pozycji na mecie.

W grze o trzecią lokatę do końca pozostało pięciu „błotniaków”. Z ostatniego zakrętu na uprzywilejowanej pozycji wyszedł Gianni Vermeersch (Steylaerts – 777), jednak na finiszu nie odparł ataku ze strony Sweeka.

W wyścigu kobiet triumfowała mistrzyni Europy Annemarie Worst. Holenderka pokonała zawodniczki z Belgii, mistrzynię świata Sanne Cant i Ellen van Loy.

Wyniki DVV Verzekeringen Trofee 2018/19 #3, Hamme:

  1 Mathieu Van Der Poel (Ned) Corendon - Circus                58:57
  2 Tom Meeusen (Bel) Corendon - Circus                         00:44
  3 Laurens Sweeck (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice       01:50
  4 Gianni Vermeersch (Bel) Steylaerts - 777
  5 Michael Vanthourenhout (Bel) Marlux - Bingoal
  6 Joris Nieuwenhuis (Ned) Development Team Sunweb             01:52
  7 Corne Van Kessel (Ned) Telenet Fidea Lions                  01:53
  8 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                        02:01
  9 Lars Van Der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions                 02:02
 10 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice           02:06
 11 Thomas Pidcock (GBr) Tp Racing                              02:10
 12 Jim Aernouts (Bel) Telenet Fidea Lions                      02:41
 13 Kevin Pauwels (Bel) Marlux - Bingoal                        02:51
 14 Dieter Vanthourenhout (Bel) Marlux - Bingoal                03:14
 15 Tim Merlier (Bel) Crelan - Charles                          03:15
 16 Thijs Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                       04:48
 17 Stan Godrie (Ned) Crelan - Charles
 18 Joshua Dubau (Fra)                                          04:49
 19 Lucas Dubau (Fra)                                           05:12
 20 Dario Tielen (Bel)                                          05:20
 21 Thomas Joseph (Bel) Marlux - Bingoal                        06:11
-2  Yelle Leaerts (Bel)
-2  Edwin De Wit (Bel)
-3  Wouter Goosen (Bel)
-3  Isaac Mundy (GBr)
-3  Niels Koyen (Bel)
-5  David Duggan (GBr)

Kobiety:

  1 Annemarie Worst (Ned)                                       39:06
  2 Sanne Cant (Bel)                                            00:01
  3 Ellen Van Loy (Bel)
  4 Alice Maria Arzuffi (Ita)
  5 Loes Sels (Bel)                                             00:03
  6 Laura Verdonschot (Bel)                                     00:04
  7 Katherine Compton (USA)                                     00:06
  8 Eva Lechner (Ita)                                           00:21
  9 Yara Kastelijn (Ned)                                        00:49
 10 Puck Pieterse (Ned)                                         00:53
 11 Shirin Van Anrooij (Ned)
 12 Nikki Brammeier (GBr)
 13 Aniek Van Alphen (Ned)                                      00:56
 14 Kim Van De Steene (Bel)                                     01:01
 15 Geerte Hoeke (Ned)                                          01:48
 16 Elle Anderson (USA)                                         01:57
 17 Pauline Delhaye (Fra)                                       02:20
 18 Lindy Van Anrooij (Ned)                                     02:21
 19 Esther Van Der Burg (Ned)                                   02:25
 20 Suzanne Verhoeven (Bel)                                     02:40
 21 Karen Verhestraeten (Bel)                                   02:49
 22 Lizzy Witlox (Ned)                                          03:02
 23 Mascha Mulder (Ned)                                         03:06
 24 Emily Wadsworth (GBr)                                       03:18
 25 Jana Dobbelaere (Bel)                                       03:32
 26 Elodie Kuijper (Ned)                                        03:40
 27 Aurélie Vermeir (Bel)                                       03:48
 28 Tessa Zwaenepoel (Bel)                                      03:56
 29 Tinne Vermeiren (Bel)                                       04:27
 30 Meg De Bruyne (Bel)                                         04:46
 31 Laure Michels (Bel)                                         05:06
 32 Tess Van Loy (Bel)                                          05:25
 33 Hazel Magill (Irl)                                          05:27
 34 Tine Rombouts (Bel)                                         05:55
 35 Caren Commissaris (Bel)                                     06:42
 36 Nele De Vos (Bel)                                           06:50
 37 Suzie Godart (Lux)                                          07:29
-1  Emily Conn (GBr)
-1  Naomi De Roeck (Bel)

Cykl DVV verzekeringen trofee 2018/19:

#1, Oudenaarde: Moc Toona Aertsa, kolaps Van Der Poela
#2, Niel: Mathieu Van Der Poel w deszczu i błocie

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: