Wiadomości

Amanda Spratt na dłużej w Mitchelton-Scott

Australijka Amanda Spratt sezony 2019 i 2020 spędzi w barwach swojej dotychczasowej drużyny – Mitchelton-Scott.

31-latka przez cały okres zawodowej kariery reprezentowała grupę Orica/Mitchelton-Scott, debiutując w europejskim trybie ścigania w 2012 roku i od tego momentu stopniowo pnąc się w górę. Spratt na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów stała się jedną z najlepszych zawodniczek w peletonie, umiejętności jazdy w górach podpierając agresywnym stylem jazdy.

Australijka tylko w tym roku zajęła 3. miejsce w Giro Rosa i wygrała jeden z etapów tej etapówki, triumfowała w Emakumeen Bira, zdobyła srebro mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego, a także świetnie przejechała ardeński tydzień, zajmując 2. miejsce w Liege-Bastogne-Liege, 3. miejsce w Amstel Gold Race i 5. w Walońskiej Strzale.

To był zdecydowanie mój najlepszy sezon. Miałam jasne cele i wzięłam na siebie odpowiedzialność liderki. Zespół wierzył we mnie, co dało mi też dodatkową motywację. Cała grupa zrobiła duży postęp i to było czuć. Poprawiłam jazdę w górach, jestem dumna z pracy, jaką wykonałam z trenerem Gene Batesem, który zorganizował obozy treningowe na wysokości. Trudno uwierzyć, że jestem wśród najlepszych góralek na świecie. Zdałam sobie sprawę z tego, że mogę to osiągnąć podczas ubiegłorocznego Giro Rosa, a w tym sezonie dowiodłam, że mogę to zrealizować. Efekty przekroczyły moje oczekiwania

– tłumaczyła popularna “Spratty” w obszernym komunikacie prasowym ekipy.

W barwach Mitchelton-Scott Spratt w tym sezonie zbudowała świetnie współpracujący duet z Annemiek van Vleuten. Duet na trasie Giro Rosa zajął pierwsze i trzecie miejsce, a w największych wyścigach kalendarza stanowił mocną przeciwwagę dla ekipy Boels Dolmans.

Jeśli zespół i koleżanki wierzą w ciebie i poświęcają się dla ciebie, chcesz jeszcze bardziej wygrywać. Giro będzie na zawsze wyścigiem mojej kariery właśnie przez to, jak ciężko pracowały na mnie i Annemiek dziewczyny.

Spratt w sezonie 2019 ponownie celowała będzie w klasyki ardeńskie, lipcowe Giro Rosa oraz wrześniowe mistrzostwa świata w Yorkshire.

Redakcja rowery.org

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17

Zapowiedź Vuelta España Femenina 2024

Vuelta España Femenina to pierwsza duża etapówka i pierwszy duży sprawdzian dla najlepszych góralek. Oto trasa, faworytki i plan relacji…

27 kwietnia 2024, 15:25

Giro d’Italia 2024. Geraint Thomas jeszcze raz po maglia rosa

Walijczyk Geraint Thomas wraca na Giro d'Italia i chce jeszcze raz powalczyć o zwycięstwo.

27 kwietnia 2024, 12:53

Tour de Romandie 2024. Thibau Nys uczy się szosowego rzemiosła

Thibau Nys wygrał po ucieczce dnia górski odcinek Tour de Romandie. Młody Belg w Les Marecottes zdobył życiowy wpis do…

27 kwietnia 2024, 10:27