Tour of Hainan 2018: etap 1. Jakub Mareczko zaczął od zwycięstwa

Jakub Mareczko

Jakub Mareczko (Wilier Triestina - Selle Italia) wygrał pierwszy etap 13. edycji wyścigu na wyspie morza południowochińskiego.

Włoski sprinter pokonał na finiszu z peletonu Dylana Page'a (Szwajcaria) i Manuela Bellettiego (Androni Giocattoli - Sidermec).

To 40 zwycięstwo w karierze 24-letniego Mareczki i 31 w wyścigu na terenie Kraju Środka.

Wyniki 1. etapu Tour of Hainan 2018 (2.HC), Danzhou - Danzhou (90 km):

  1 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina - Selle Ital   2:02:40
  2 Dylan Page (Swi) Switzerland
  3 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  4 Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic
  5 Imerio Cima (Ita) Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
  6 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  7 Andre Looij (Ned) Monkey Town Continental Team
  8 Raymond Kreder (Ned) Team Ukyo
  9 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu
 10 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 11 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 12 Tino Thömel (Ger) Bike Aid
 13 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 14 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 15 Jambaljamts Sainbayar (Mgl) RTS Racing Team
 16 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong Swisswellness
 17 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
 18 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
 19 Clément Carisey (Fra) Israel Cycling Academy
 20 Alessandro Fedeli (Ita) Trevigiani Phonix - Hemus 1896
 21 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 22 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
 23 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic
 24 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
 25 Tristan Ward (Aus) Bennelong Swisswellness
 26 Joey Van Rhee (Ned) Monkey Town Continental Team
 27 Georgios Bouglas (Gre) Ningxia Sports Lottery Livall
 28 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang
 29 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
 30 Nur Amirull Fakhruddin Mazuki (Mas) Terengganu
 31 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town Continental Team
 32 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence Ktm
 33 Nazhaerbieke Bieken (Chn) Mitchelton - Bikeexchange
 34 Xianjing Lyu (Chn) Hengxiang
 35 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 36 Gordian Banzer (Swi) Switzerland
 37 Brayan Chaves Rubio (Col) Mitchelton - Bikeexchange
 38 Pedro Gutierrez (Ven) Qinghai Tianyoude
 39 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
 40 Maral-Erdene Batmunkh (Mgl) Terengganu
 41 Salim Kipkemboi (Ken) Bike Aid
 42 Mingrun Chen (Chn) Hengxiang
 43 Metkel Eyob (Eri) Terengganu
 44 Andris Vosekalns (Lat) Hengxiang
 45 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence Ktm
 46 Gino Mäder (Swi) Switzerland
 47 Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic
 48 Edwin Arnulfo Parra Bustamante (Col) Ningxia Sports Lottery Livall
 49 Jinsong Li (Chn) Giant
 50 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
 51 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 52 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 53 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 54 Jason Lea (Aus) Bennelong Swisswellness
 55 Harrison Sweeny (Aus) Mitchelton - Bikeexchange
 56 Feng Qiao (Chn) Ningxia Sports Lottery Livall
 57 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 58 Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg Santic
 59 Yonnatta Monsalve (Ven) Qinghai Tianyoude
 60 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
 61 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
 62 Jiancai Wang (Chn) Qinghai Tianyoude
 63 Antonio Santoro (Ita) Monkey Town Continental Team
 64 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 65 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu
 66 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu
 67 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid
 68 Liang Guo (Chn) Giant
 69 Hayato Okamoto (Jpn) Aisan Racing Team
 70 Bingcheng Gu (Chn) Giant
 71 Simon Pellaud (Swi) Switzerland
 72 Alan Marangoni (Ita) Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
 73 Oleksandr Polivoda (Ukr) Ningxia Sports Lottery Livall
 74 Fabian Lienhard (Swi) Switzerland
 75 Mattia Viel (Ita) Holdsworth Pro Racing
 76 Eiichi Hirai (Jpn) Team Ukyo
 77 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina - Selle Italia
 78 Peter Schulting (Ned) Monkey Town Continental Team
 79 Hang Shi (Chn) Giant
 80 Wim Kleiman (Ned) Monkey Town Continental Team
 81 Ivar Slik (Ned) Monkey Town Continental Team
 82 Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic
 83 Naoya Yoshioka (Jpn) Team Ukyo
 84 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
 85 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 86 Ralph Monsalve (Ven) Qinghai Tianyoude
 87 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
 88 Chunlong Zhang (Chn)
 89 Haiwang Liu (Chn) Giant
 90 Benjami Prades Reverter (Spa) Team Ukyo
 91 Robbie Hucker (Aus) Team Ukyo
 92 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton - Bikeexchange
 93 Zisen Li (Chn) Qinghai Tianyoude
 94 Lijun Bai (Chn) Ningxia Sports Lottery Livall
 95 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton - Bikeexchange
 96 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy
 97 Meng Yan (Chn) Hengxiang
 98 Tegshbayar Batsaikhan (Mgl) RTS Racing Team
 99 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy             01:01
100 Zhishan Zhang (Chn) Qinghai Tianyoude
101 Itamar Einhorn (Isr) Israel Cycling Academy
102 Ito Masakazu (Jpn) Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
103 Bo Wang (Chn) Hengxiang
104 Tom Fitzpatrick (GBr) RTS Racing Team
105 Nathan Elliott (Aus) Bennelong Swisswellness
106 Yi Chang Wu (Tpe) RTS Racing Team
107 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
108 Kohei Uchima (Jpn) Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
109 Mingdong Wang (Chn) Qinghai Tianyoude
110 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
111 Clint Hendricks (RSA) Bike Aid
112 Matthias Schnapka (Ger) Bike Aid
113 Mauricio Ortega Ramirez (Col) Ningxia Sports Lottery Livall
114 Timo Schäfer (Ger) Bike Aid
115 Rodrigo Araque Lorente (Spa) Team Ukyo
116 Stefan Bissegger (Swi) Switzerland
117 Manduo Liu (Chn) Giant                                 02:02
118 Kohei Yokotsuka (Jpn) Team Ukyo
119 Chao Kai Chin (Tpe) RTS Racing Team
120 Robin Meyer (Fra) Delko Marseille Provence Ktm
121 Ayden Toovey (Aus) Bennelong Swisswellness
122 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
123 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina - Selle I     03:01
124 Zhihui Jiang (Chn) Mitchelton - Bikeexchange
125 Joab Schneiter (Swi) Switzerland
126 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
127 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk
128 Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid
129 Yikui Niu (Chn) Mitchelton - Bikeexchange
130 Joeri Stallaert (Bel) Team Vorarlberg Santic
131 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia      07:09
132 Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic
133 Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg Santic
DNS Zhaoliang Xu (Chn) Giant

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

  1 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   2:02:30
  2 Dylan Page (Swi) Switzerland                           00:04
  3 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      00:06
  4 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang                            00:07
  5 Ivar Slik (Ned) Monkey Town Continental Team           00:08
  6 Yikui Niu (Chn) Mitchelton-Scott                       00:09
  7 Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic            00:10
  8 Imerio Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
  9 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 10 Andre Looij (Ned) Monkey Town Continental Team
 11 Raymond Kreder (Ned) Team Ukyo
 12 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu
 13 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 14 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 15 Tino Thömel (Ger) Bike Aid
 16 Guillaume Boivin (Can) Israel-Cycling Academy
 17 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 18 Jambaljamts Sainbayar (Mgl) Rts Racing Team
 19 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong Swisswellness
 20 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
 21 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 22 Clément Carisey (Fra) Israel-Cycling Academy
 23 Alessandro Fedeli (Ita) Trevigiani Phonix - Hemus 1896
 24 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 25 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 26 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic
 27 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
 28 Tristan Ward (Aus) Bennelong Swisswellness
 29 Joey Van Rhee (Ned) Monkey Town Continental Team
 30 Georgios Bouglas (Gre) Ningxia Sports Lottery Livall
 31 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
 32 Nur Amirull Fakhruddin Mazuki (Mas) Terengganu
 33 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town Continental Team
 34 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 35 Nazhaerbieke Bieken (Chn) Mitchelton-Scott
 36 Xianjing Lyu (Chn) Hengxiang
 37 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 38 Gordian Banzer (Swi) Switzerland
 39 Brayan Chaves Rubio (Col) Mitchelton-Scott
 40 Pedro Gutierrez (Ven) Qinghai Tianyoude
 41 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
 42 Maral-Erdene Batmunkh (Mgl) Terengganu
 43 Salim Kipkemboi (Ken) Bike Aid
 44 Mingrun Chen (Chn) Hengxiang
 45 Metkel Eyob (Eri) Terengganu
 46 Andris Vosekalns (Lat) Hengxiang
 47 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence Ktm
 48 Gino Mäder (Swi) Switzerland
 49 Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic
 50 Edwin Arnulfo Parra Bustamante (Col) Ningxia Sports Lottery Livall
 51 Jinsong Li (Chn) Giant
 52 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 53 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 54 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 55 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 56 Jason Lea (Aus) Bennelong Swisswellness
 57 Harrison Sweeny (Aus) Mitchelton-Scott
 58 Feng Qiao (Chn) Ningxia Sports Lottery Livall
 59 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 60 Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg Santic
 61 Yonnatta Monsalve (Ven) Qinghai Tianyoude
 62 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
 63 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
 64 Jiancai Wang (Chn) Qinghai Tianyoude
 65 Antonio Santoro (Ita) Monkey Town Continental Team
 66 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 67 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu
 68 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu
 69 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid
 70 Liang Guo (Chn) Giant
 71 Hayato Okamoto (Jpn) Aisan Racing Team
 72 Bingcheng Gu (Chn) Giant
 73 Simon Pellaud (Swi) Switzerland
 74 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 75 Oleksandr Polivoda (Ukr) Ningxia Sports Lottery Livall
 76 Fabian Lienhard (Swi) Switzerland
 77 Mattia Viel (Ita) Holdsworth Pro Racing
 78 Eiichi Hirai (Jpn) Team Ukyo
 79 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina-Selle Italia
 80 Peter Schulting (Ned) Monkey Town Continental Team
 81 Hang Shi (Chn) Giant
 82 Wim Kleiman (Ned) Monkey Town Continental Team
 83 Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic
 84 Naoya Yoshioka (Jpn) Team Ukyo
 85 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
 86 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 87 Ralph Monsalve (Ven) Qinghai Tianyoude
 88 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
 89 Chunlong Zhang (Chn)
 90 Haiwang Liu (Chn) Giant
 91 Benjami Prades Reverter (Spa) Team Ukyo
 92 Robbie Hucker (Aus) Team Ukyo
 93 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-Scott
 94 Zisen Li (Chn) Qinghai Tianyoude
 95 Lijun Bai (Chn) Ningxia Sports Lottery Livall
 96 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton-Scott
 97 Tyler Williams (USA) Israel-Cycling Academy
 98 Meng Yan (Chn) Hengxiang
 99 Tegshbayar Batsaikhan (Mgl) RTS Racing Team
100 Zhishan Zhang (Chn) Qinghai Tianyoude
101 Itamar Einhorn (Isr) Israel-Cycling Academy
102 Ito Masakazu (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
103 Bo Wang (Chn) Hengxiang
104 Tom Fitzpatrick (GBr) RTS Racing Team
105 Nathan Elliott (Aus) Bennelong Swisswellness
106 Yi Chang Wu (Tpe) RTS Racing Team
107 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
108 Kohei Uchima (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
109 Mingdong Wang (Chn) Qinghai Tianyoude
110 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
111 Clint Hendricks (RSA) Bike Aid
112 Matthias Schnapka (Ger) Bike Aid
113 Mauricio Ortega Ramirez (Col) Ningxia Sports Lottery Livall
114 Timo Schäfer (Ger) Bike Aid
115 Rodrigo Araque Lorente (Spa) Team Ukyo
116 Stefan Bissegger (Swi) Switzerland
117 Kohei Yokotsuka (Jpn) Team Ukyo
118 Chao Kai Chin (Tpe) RTS Racing Team
119 Robin Meyer (Fra) Delko Marseille Provence KTM
120 Ayden Toovey (Aus) Bennelong Swisswellness
121 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
122 Zhihui Jiang (Chn) Mitchelton-Scott
123 Joab Schneiter (Swi) Switzerland
124 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
125 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk
126 Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid
127 Joeri Stallaert (Bel) Team Vorarlberg Santic
128 Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic
129 Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg Santic
130 Roy Goldstein (Isr) Israel-Cycling Academy             01:11
131 Manduo Liu (Chn) Giant                                 02:12
132 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Ita     03:11
133 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        07:19

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: