Tour of Turkey 2018: etap 5. Hodeg najszybszy po idealnym rozprowadzeniu

Alvaro Hodeg (Quick-Step Floors) po imponującym finiszu zwyciężył na zakończenie piątego dnia Wyścigu Dookoła Turcji.

Drugie miejsce zajął John Degenkolb (Trek-Segafredo), zaś jako trzeci finiszował Nathan Haas (Katusha-Alpecin). Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) uplasował się na siódmej pozycji. 

Odcinek prowadzący do Manisy był przeznaczony dla sprinterów - na trasie znajdowała się tylko jedna premia górska, w okolicach miejscowości Dereköy (2,6 km; 5,8%), nieco pond 50 kilometrów po starcie. Ostatnie dwa kilometry prowadziły po niemalże prostej drodze, dając idealną okazję najszybszym zawodnikom w peletonie. 

Po kilkudziesięciu kilometrach od peletonu odskoczyło pięciu zawodników - Amaro Antunes (CCC Sprandi Polkowice), Nikolay Trusov (Gazprom-RusVelo), Rafael Reis (Caja Rural-Seguros RGA), Aimé de Gendt (Sport Vlaanderen-Baloise) i Onur Balkan (Reprezentacja Turcji), którzy stanowili ucieczkę dnia. Maksymalna różnica pomiędzy nimi, a peletonem wyniosła dwie minuty i 35 sekund.

Piątka jechała zgodnie na czele przez niemalże cały etap. 10 kilometrów przed metą, gdy główna grupa traciła około 10 sekund, zaatakował Balkan, chcąc zdobyć punkty na premii Turkish Beauties, jednocześnie pieczętując zwycięstwo w tej klasyfikacji. 22-latek skapitulował ostatecznie sześć kilometrów przed kreską, gdy na czele kręciły grupy sprinterów. 

Na końcowej prostej na czele jechali kolarze Gazprom-RusVelo, rozprowadzając Alexandera Porseva, chwilowo pokazali się również kolarze CCC Sprandi Polkowice, jadący na korzyść Szymona Sajnoka. Na ostatnim kilometrze mocno kręcili jednak kolarze Quick-Step Floors. Degenkolb zaatakował najwcześniej, ale w idealnym momencie przyspieszył Alvaro Hodeg, notując swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji tureckiego wyścigu. 

Wyniki 5. etapu Presidential Tour of Turkey 2018 (2.WT), Selçuk - Manisa (137,3 km):

 1 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                                3:15:12  
 2 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo       
 3 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin         
 4 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe      
 5 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       
 6 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb       
 7 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice        
 8 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors       
 9 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo        
 10 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates    
 11 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise    
 12 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida    
 13 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo    
 14 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
 15 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic    
 16 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin    
 17 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise    
 18 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team    
 19 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon    
 20 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM    
 21 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
 22 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic    
 23 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
 24 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA    
 25 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
 26 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic    
 27 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic    
 28 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    
 29 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin    
 30 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team    
 31 Ahmet Orken (Tur) Turkish National Team    
 32 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates    
 33 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM    
 34 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo    
 35 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise    
 36 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo    
 37 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence KTM    
 38 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon    
 39 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb    
 40 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM    
 41 Mustafa Sayar (Tur) Turkish National Team    
 42 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence KTM    
 43 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice    
 44 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team    
 45 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team    
 46 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo    
 47 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb    
 48 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic    
 49 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida    
 50 Jetse Bol (Ned) Burgos BH    
 51 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH    
 52 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team    
 53 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team    
 54 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida    
 55 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon    
 56 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo    
 57 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH    
 58 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
 59 José Mendes (Por) Burgos BH    
 60 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe    
 61 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe    
 62 James Knox (GBr) Quick-Step Floors    
 63 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb    
 64 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    
 65 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    
 66 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice    
 67 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    
 68 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors    
 69 James Mitri (NZL) Burgos BH    
 70 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo    
 71 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe    
 72 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team    
 73 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic    
 74 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
 75 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise    
 76 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe    
 77 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin    
 78 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates    
 79 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    
 80 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence KTM    
 81 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH    
 82 David Per (Slo) Bahrain-Merida    
 83 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana Postoban    
 84 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    
 85 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates    
 86 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team    
 87 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo    
 88 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates    
 89 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team    
 90 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb    
 91 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo    
 92 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    
 93 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon    
 94 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon    
 95 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    
 96 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team    
 97 Beñat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
 98 Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA    
 99 Nazim Bakirci (Tur) Turkish National Team    
100 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    
101 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon    
102 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb    
103 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise    
104 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo    
105 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA    
106 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida    
107 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates    
108 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team    
109 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH    
110 Muhammed Atalay (Tur) Turkish National Team    
111 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors    
112 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice    
113 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KTM    
114 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
115 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice    
116 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
117 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo    
118 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors    
119 Ahmet Akdilek (Tur) Turkish National Team    
120 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic    
121 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                  00:25  
122 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo    
123 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe    
124 Onur Balkan (Tur) Turkish National Team    
125 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                                    00:35  
126 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise    
127 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo    
128 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                           00:44  
129 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias             00:48  
130 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice                           01:15  
131 Mads Schmidt Wurtz (Den) Katusha-Alpecin                           01:23  
132 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
133 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                                 01:59  
134 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe    
135 Feritcan Samli (Tur) Turkish National Team                         02:58  
DNS Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team    

Klasyfikacja generalna po 5. etapie

  1 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                           18:49:42  
  2 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                                  00:04  
  3. Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates    
  4 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias         00:06  
  5 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                                 00:09  
  6 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                               00:10  
  7 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM    
  8 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin    
  9 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM    
 10 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team    
 11 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team    
 12 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team    
 13 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                                   00:19  
 14 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon    
 15 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                    00:22  
 16 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon                  00:24  
 17 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                      00:25  
 18 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo    
 19 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                             00:33  
 20 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                                 00:36  
 21 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA              00:39  
 22 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic                00:41  
 23 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe    
 24 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida     
 25 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
 26 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon                  00:47  
 27 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA             00:49  
 28 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates                          00:52  
 29 José Mendes (Por) Burgos BH                                        00:53  
 30 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo                                  00:55  
 31 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                                     00:57  
 32 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                               01:10  
 33 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise    
 34 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team    
 35 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana Postoban                 01:23  
 36 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice                          01:28  
 37 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     01:30  
 38 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo                                01:32  
 39 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                                   01:35  
 40 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                                 01:45  
 41 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic                   01:55  
 42 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice                          02:19  
 43 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida    
 44 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice    
 45 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence KTM             02:27  
 46 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic               02:31  
 47 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence KTM                 02:44  
 48 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                                02:54  
 49 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                                   02:59  
 50 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                       03:13  
 51 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon                              03:36  
 52 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                                   04:00  
 53 Mustafa Sayar (Tur) Turkish National Team                          04:06  
 54 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                                  04:24  
 55 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                                  04:26  
 56 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                                  04:28  
 57 James Mitri (NZL) Burgos BH                                        04:31  
 58 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                          04:42  
 59 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                                05:04  
 60 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                              05:14  
 61 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic                    05:21  
 62 Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA                           05:30  
 63 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                                    05:42  
 64 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb    
 65 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA                         05:56  
 66 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                                          06:02  
 67 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                  06:27  
 68 Nazim Bakirci (Tur) Turkish National Team                          06:31  
 69 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo                           06:32  
 70 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team                           06:57  
 71 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias           07:03  
 72 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                                07:40  
 73 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates                       07:43  
 74 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                              07:45  
 75 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                                    07:50  
 76 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                               08:09  
 77 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                               08:15  
 78 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                            08:17  
 79 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice                          08:23  
 80 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                    08:51  
 81 Onur Balkan (Tur) Turkish National Team                            08:58  
 82 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                                    09:05  
 83 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH                                    09:10  
 84 Ahmet Orken (Tur) Turkish National Team                            09:28  
 85 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                    09:32  
 86 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                             09:38  
 87 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM    
 88 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                             09:57  
 89 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic                  10:21  
 90 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe                           10:30  
 91 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic                     10:46  
 92 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                                   10:52  
 93 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias             11:08  
 94 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                                 11:19  
 95 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                                 11:21  
 96 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                           11:23  
 97 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                                   11:42  
 98 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice    
 99 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence KTM        11:48  
100 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias        11:51  
101 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   12:13  
102 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                                 12:25  
103 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors                        12:30  
104 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                                    12:35  
105 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                              13:06  
106 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                                13:09  
107 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida                          13:14  
108 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                                13:29  
109 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                13:57  
110 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                             14:21  
111 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                   14:38  
112 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    
113 Beñat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country-Murias      14:41  
114 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                  15:33  
115 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                   15:45  
116 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon                 15:50  
117 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice                           15:57  
118 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country-Murias         16:01  
119 David Per (Slo) Bahrain-Merida                                     16:37  
120 Ahmet Akdilek (Tur) Turkish National Team                          17:34  
121 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                                  17:49  
122 Mads Schmidt Wurtz (Den) Katusha-Alpecin                           18:09  
123 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates                         18:30  
124 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                               18:35  
125 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia                   19:34  
126 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic    
127 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon                        20:19  
128 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia              20:22  
129 Muhammed Atalay (Tur) Turkish National Team                        22:08  
130 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                  22:10  
131 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque Country-Murias      22:12  
132 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                    22:48  
133 Feritcan Samli (Tur) Turkish National Team                         24:00  
134 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates                          24:45  
135 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KTM                24:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. reko

    13 października 2018, 13:39 o 13:39

    Sajnok ładnie, ale martwi chyba trochę postawa topowych górali CCC na wczorajszym etapie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: