Tour of Turkey 2018: etap 4. Alexey Lutsenko na Selcuk

Alexey Lutsenko

Mistrz Kazachstanu Alexey Lutsenko wygrał po wspinaczce na Selcuk królewskie rozdanie Tour of Turkey i objął prowadzenie w wyścigu.

Kolarz Astany wyprzedził na końcowych metrach Diego Ulissiego (UAE Team Emirates) i Eduarda Pradesa (Euskadi-Murias). 36. przyjechał na metę Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowie).

Trasa kluczowego dla końcowych wyników etapu (206 km) była bliźniacza do ubiegłorocznej. Kolarze po starcie skierowali się ku górskiej premii (36 km; 9,3 km; 6,7%), a w drugiej części płaski fragment podprowadzał do premii na 191 km (4,7 km; 3,3%) i finału na „Wzgórzu Słowików” (5,4 km; 7,3%).

Po dynamicznym początku przed pierwszym wzniesieniem udało się oderwać grupie w składzie Grega Bole (Bahrain-Merida), Iljo Keisse (Quick-Step Floors), Diego Rubio (Burgos BH), Jon Irisarri (Caja Rural), Nikolay Mihaylov (Delko Marseille), Aldemar Reyes, Yecid Arturo Sierra (obaj Manzana Postobon) i Preben Van Hecke (Sport Vlaanderen). Ósemka zdobyła niespełna 4 minuty przewagi, z której 50 kilometrów przed metą pozostała ponad połowa.

Pościg peletonu napędzały nogi kolarzy UAE Team Emirates. Współpraca harcowników układała się dobrze, dlatego różnica nie spadała gwałtownie. Z tyłu do pracy dołączyli przedstawiciele Delko Marseille i BMC Racing.

Ostatnich uciekinierów udało się wchłonąć za przedostatnim podjazdem, a 6 kilometrów przed metą. Na finałowej wspinaczce peleton topniał powoli. Ostatnie 500 metrów rozpoczęła na czele grupa licząca ponad 20 zawodników. Diego Ulissi, czyli ubiegłoroczny zwycięzca, zaatakował niespełna 200 metrów przed metą. Prades znalazł się na kole Włocha, lecz nie potrafił z niego wyjść. Po lewej stronie zbliżył się za to Lutsenko, który zachował najwięcej sił i zdążył wyprzedzić zawodnika z UAE Team Emirates.

Wyniki 4. etapu Presidential Tour of Turkey 2018 (2.WT), Marmaris - Selçuk (205,5 km):

  1 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                5:24:22
  2 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
  3 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi-Murias
  4 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
  5 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
  6 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
  7 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
  8 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
  9 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 10 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 11 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 12 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 13 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 14 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobo     00:09
 15 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 16 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:15
 17 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 18 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 19 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 20 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 00:23
 21 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural              00:29
 22 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 00:31
 23 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 24 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 25 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 26 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon      00:37
 27 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural             00:39
 28 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              00:42
 29 José Mendes (Por) Burgos BH                            00:43
 30 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo                      00:45
 31 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         00:47
 32 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana Postoban
 33 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   01:00
 34 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 35 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 36 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:18
 37 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    01:22
 38 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural
 39 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       01:25
 40 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                     01:35
 41 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic       01:45
 42 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille              01:51
 43 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                    02:09
 44 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 45 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 46 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 47 Mustafa Sayar (Tur) Turkish National Team              02:12
 48 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclass     02:21
 49 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       02:23
 50 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           02:28
 51 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille                  02:34
 52 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    02:44
 53 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi-Murias           02:55
 54 James Mitri (NZL) Burgos BH                            03:03
 55 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon                  03:26
 56 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       03:50
 57 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 58 Nazim Bakirci (Tur) Turkish National Team              03:53
 59 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 60 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
 61 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 62 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        04:14
 63 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 64 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 65 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   04:15
 66 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 67 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                              04:34
 68 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              04:36
 69 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  05:04
 70 Rafael Reis (Por) Caja Rural                           05:20
 71 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
 72 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 73 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              05:24
 74 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      05:57
 75 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  06:17
 76 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi-Murias
 77 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 78 Onur Balkan (Tur) Turkish National Team                06:53
 79 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH
 80 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 81 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
 82 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi-Murias
 83 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 84 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
 85 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
 86 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 87 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 88 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi-Murias
 89 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 90 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
 91 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 92 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 93 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe               06:59
 94 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 07:40
 95 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 96 Mads Schmidt Wurtz (Den) Katusha-Alpecin
 97 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 98 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
 99 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
100 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
101 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
102 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
103 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               08:00
104 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         08:05
105 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    08:10
106 Ahmet Orken (Tur) Turkish National Team                09:18
107 Ahmet Akdilek (Tur) Turkish National Team
108 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 09:57
109 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             10:14
110 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
111 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
112 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
113 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
114 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi-Murias
115 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
116 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Ita     11:02
117 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    11:38
118 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille
119 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural
120 Feritcan Samli (Tur) Turkish National Team
121 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      11:40
122 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
123 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi-Murias
124 Muhammed Atalay (Tur) Turkish National Team
125 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               11:50
126 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
127 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
128 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
129 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       11:58
130 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            12:36
131 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon            13:26
132 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon     13:44
133 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates              14:02
134 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
135 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        14:55
136 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille                 18:05

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

  1 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               15:34:30
  2 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:04
  3 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi-Murias            00:06
  4 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      00:10
  5 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
  6 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
  7 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
  8 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
  9 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 10 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 11 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 12 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 13 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                       00:19
 14 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
 15 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:22
 16 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon      00:24
 17 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          00:25
 18 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 19 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 00:33
 20 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     00:36
 21 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural              00:39
 22 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     00:41
 23 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 24 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 25 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 26 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon      00:47
 27 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural             00:49
 28 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              00:52
 29 Jos&eeacute; Mendes (Por) Burgos BH                    00:53
 30 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo                      00:55
 31 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         00:57
 32 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   01:10
 33 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 34 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 35 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana Postoban     01:23
 36 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:28
 37 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural                     01:30
 38 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    01:32
 39 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       01:35
 40 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                     01:45
 41 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic       01:55
 42 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice              02:19
 43 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 44 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 45 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille              02:27
 46 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclass     02:31
 47 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           02:38
 48 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille                  02:44
 49 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    02:54
 50 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       02:59
 51 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon                  03:36
 52 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       04:00
 53 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      04:03
 54 Mustafa Sayar (Tur) Turkish National Team              04:06
 55 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      04:24
 56 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      04:26
 57 James Mitri (NZL) Burgos BH                            04:31
 58 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              04:42
 59 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                    05:04
 60 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  05:14
 61 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic        05:21
 62 Rafael Reis (Por) Caja Rural                           05:30
 63 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        05:42
 64 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 65 Joaquim Silva (Por) Caja Rural                         05:56
 66 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                              06:02
 67 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      06:27
 68 Nazim Bakirci (Tur) Turkish National Team              06:31
 69 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo               06:32
 70 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               06:57
 71 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi-Murias              07:03
 72 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           07:43
 73 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  07:45
 74 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    07:46
 75 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        07:50
 76 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   08:09
 77 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                08:17
 78 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice              08:23
 79 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   08:25
 80 Onur Balkan (Tur) Turkish National Team                08:33
 81 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        08:51
 82 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        09:05
 83 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH                        09:10
 84 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                     09:20
 85 Ahmet Orken (Tur) Turkish National Team                09:28
 86 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        09:32
 87 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 09:38
 88 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
 89 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 09:57
 90 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      10:21
 91 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi-Murias                10:23
 92 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe               10:30
 93 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               10:39
 94 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         10:46
 95 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       10:52
 96 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     11:21
 97 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       11:42
 98 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 99 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         11:48
100 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi-Murias           11:51
101 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                        12:00
102 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
103 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural                   12:13
104 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            12:30
105 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    12:34
106 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                  13:06
107 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              13:14
108 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    13:29
109 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     13:57
110 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 14:21
111 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       14:38
112 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
113 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi-Murias
114 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi-Murias         14:41
115 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               14:42
116 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      15:08
117 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  15:30
118 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       15:45
119 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon     15:50
120 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         16:37
121 Mads Schmidt Wurtz (Den) Katusha-Alpecin               16:46
122 Ahmet Akdilek (Tur) Turkish National Team              17:34
123 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      17:49
124 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             18:30
125 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   18:35
126 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       19:34
127 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
128 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon            20:19
129 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Ita     20:22
130 Feritcan Samli (Tur) Turkish National Team             21:02
131 Muhammed Atalay (Tur) Turkish National Team            22:08
132 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      22:10
133 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi-Murias         22:12
134 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        22:48
135 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates              24:45
136 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille                 24:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. piter

    12 października 2018, 22:18 o 22:18

    Niemiec to po co tam jedzie .Dałby se juz spokój chłop

    • reko

      13 października 2018, 13:37 o 13:37

      jedzie żeby pożegnać się z zawodowym peletonem oraz pewnie dlatego ze drużyna też widziała w tym jakiś sens. Patrz na zawodnika przez pryzmat całej kariery...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: