Tour of Turkey 2018: etap 1. Maximiliano Richeze w zastępstwie

Maximiliano Richeze

Maximiliano Richeze (Quick-Step Floors) wygrał na ulicach miasta Konya pierwszy odcinek 54. Wyścigu Dookoła Turcji - Tour of Turkey.

Argentyńczyk pokonał na finiszu z peletonu Sama Bennetta (Bora-hansgrohe) i Jempy'a Druckera (BMC Racing). 14. miejsce zajął Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice).

Pierwszy odcinek sześciodniowego wyścigu w Turcji prowadził szosami prowincji Konya, w centralnej Anatolii. Kolarze na krótkim odcinku (148 km), pokonali dwie górskie premie, usytuowane na 60 (9 km; 4,1%) i 108 kilometrze (2 km; 5,7 km).

W ucieczkę zabrali się po starcie Nícolas Sessler (Burgos-BH), Ander Barrenetxea, Beñat Txoperena (obaj Euskadi-Murias), Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen) i Ferit Samli (Turcja).

Piątka zdobyła 2:35 przewagi, na pierwszej górskiej premii notowana różnica wynosiła 2:05, a w strefie bufetu - 1:35. Peleton prowadzili kolarze Quick-Step Floors i Bora-hansgrohe, likwidując odjazd 13 kilometrów przed metą.

Kilka kilometrów przed finiszem upadł Fernando Gaviria (Quick-Step Floors). Kolumbijczyk dojechał spóźniony na kreskę, ale trzymał się za ramię. W żaden sposób nie przeszkodziło to belgijskiemu zespołowi w odniesieniu zwycięstwa. Z ostatniego zakrętu ze sporą przewagą wyszedł Richeze i nie zmarnował już takiej okazji.

Wyniki 1. etapu Presidential Tour of Turkey 2018 (2.WT), Konya - Konya (148,4 km):

  1 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors          3:29:14
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
  3 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  4 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
  5 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
  6 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  7 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi-Murias
  8 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  9 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 10 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 11 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 12 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 13 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
 14 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 15 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 16 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille
 17 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 18 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
 19 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 20 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi-Murias
 21 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 22 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 23 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
 24 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 25 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 26 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 27 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 28 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 29 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 30 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 31 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 32 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 33 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural
 34 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 35 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille
 36 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 37 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 38 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 39 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 40 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 41 Ahmet Orken (Tur) Turkish National Team
 42 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 43 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 44 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 45 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 46 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 47 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 48 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 49 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 50 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 51 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 52 Rafael Reis (Por) Caja Rural
 53 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi-Murias
 54 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 55 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 56 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 57 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 58 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 59 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 60 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 61 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 62 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 63 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural
 64 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 65 José Mendes (Por) Burgos BH
 66 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
 67 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 68 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 69 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 70 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 71 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
 72 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 73 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 74 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 75 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
 76 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 77 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 78 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 79 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
 80 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 81 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural
 82 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 83 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 84 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 85 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 86 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
 87 James Mitri (NZL) Burgos BH
 88 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 89 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi-Murias
 90 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 91 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana Postoban     00:26
 92 Nazim Bakirci (Tur) Turkish National Team
 93 Mustafa Sayar (Tur) Turkish National Team
 94 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 95 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
 96 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 97 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 98 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
 99 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
100 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
101 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
102 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi-Murias
103 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural
104 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
105 Ahmet Akdilek (Tur) Turkish National Team
106 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
107 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon     00:38
108 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         00:42
109 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo               00:49
110 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
111 Muhammed Atalay (Tur) Turkish National Team
112 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH
113 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       01:02
114 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                  01:06
115 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi-Murias
116 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
117 Mads Schmidt Wurtz (Den) Katusha-Alpecin               01:16
118 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     01:20
119 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       01:30
120 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
121 Onur Balkan (Tur) Turkish National Team
122 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
123 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
124 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
125 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille
126 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
127 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
128 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
129 Feritcan Samli (Tur) Turkish National Team             01:36
130 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               02:05
131 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
132 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi-Murias
133 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
134 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
135 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      02:40
136 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   03:05
137 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   03:44
138 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               04:55

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

  1 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors          3:29:04
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       00:04
  3 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              00:06
  4 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:07
  5 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi-Murias         00:09
  6 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille                    00:10
  7 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  8 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi-Murias
  9 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 10 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 11 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 12 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 13 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 14 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
 15 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 16 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 17 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille
 18 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 19 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
 20 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 21 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi-Murias
 22 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 23 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 24 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
 25 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 26 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 27 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 28 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 29 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 30 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 31 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 32 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 33 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 34 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural
 35 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 36 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille
 37 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 38 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 39 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 40 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 41 Ahmet Orken (Tur) Turkish National Team
 42 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 43 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 44 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 45 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 46 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 47 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 48 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 49 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 50 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 51 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 52 Rafael Reis (Por) Caja Rural
 53 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 54 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 55 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 56 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 57 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 58 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 59 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 60 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 61 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 62 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural
 63 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 64 José Mendes (Por) Burgos BH
 65 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
 66 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 67 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 68 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 69 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 70 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
 71 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 72 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 73 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 74 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
 75 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 76 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 77 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 78 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
 79 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 80 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural
 81 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 82 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 83 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 84 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 85 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
 86 James Mitri (NZL) Burgos BH
 87 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 88 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi-Murias
 89 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 90 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   00:20
 91 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana Postoban     00:36
 92 Nazim Bakirci (Tur) Turkish National Team
 93 Mustafa Sayar (Tur) Turkish National Team
 94 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 95 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
 96 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 97 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 98 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
 99 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
100 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
101 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
102 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi-Murias
103 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural
104 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
105 Ahmet Akdilek (Tur) Turkish National Team
106 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
107 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon     00:48
108 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         00:52
109 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo               00:59
110 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
111 Muhammed Atalay (Tur) Turkish National Team
112 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH
113 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       01:12
114 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                  01:16
115 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi-Murias
116 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
117 Mads Schmidt Wurtz (Den) Katusha-Alpecin               01:26
118 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     01:30
119 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       01:40
120 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
121 Onur Balkan (Tur) Turkish National Team
122 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
123 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
124 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
125 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille
126 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
127 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
128 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
129 Feritcan Samli (Tur) Turkish National Team             01:44
130 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               02:15
131 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
132 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi-Murias
133 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
134 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
135 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      02:50
136 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   03:15
137 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   03:54
138 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               05:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: