MŚ Innsbruck 2018. Alejandro Valverde: „wszystko dziś zagrało”

Alejandro Valverde ze złotem mistrzostw świata

Alejandro Valverde to kolarz legenda. Ponad setka profesjonalnych zwycięstw w najważniejszych wyścigach, nie dawała mu jednak pełnej satysfakcji, gdyż w kolekcji brakowało złota mistrzostw świata.

Hiszpan sportowe marzenie ścigał przez 15 lat. W 2003 roku w kanadyjskim Hamilton został wicemistrzem świata, później było drugie srebro i cztery medale brązowe. Wszystko po jego myśli ułożyło się dopiero w Innsbrucku, gdzie na finiszu ograł Romaina Bardeta i Michaela Woodsa.

Valverde został mistrzem świata w wieku 38 lat i 158 dni. Starszy w tym zestawieniu o 115 dni jest tylko Holender Joop Zoetemelk.

Mistrzostwa Świata i Tour de France to wyścigi, o których marzyłem. Z Tourem nie wyszło, ale w końcu jestem mistrzem świata. To nie pierwszy raz, kiedy płakałem po wygranym wyścigu, ale z tym zwycięstwem wiąże się najwięcej emocji, ponieważ żyłem z obawą, że nigdy nie zdobędę tęczowej koszulki

 - powiedział Valverde na konferencji prasowej po wyścigu.

Pogoda, zespół, wyścig... wszystko dziś zagrało na to, by moje marzenie spełniło się. Fantastyczny tłum w Tyrolu był również czynnikiem motywującym. Jazda przed tyloma entuzjastycznymi widzami była czymś wielkim. Wolałbym rozpocząć sprint z drugiego lub trzeciego miejsca, ale musiałem wziąć na siebie odpowiedzialność. Kiedy dojechał do nas Tom Dumoulin, pomyślałem, że jeden z nas pozostanie bez medalu.

Nie wiedziałem, że jestem drugim najstarszym mistrzem świata, ale z tego wynika, że starzy kolarze mogą wygrywać. Przypuszczam, że Il Lombardia będzie moim pierwszym wyścigiem w tęczowej koszulce.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Gregor Lakota

    1 października 2018, 07:21 o 07:21

    Brawo EMERYCI! Wstyd dla młodziaków

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: