Szwajcaria i Flandria gospodarzami mistrzostw świata 2020-21

cień kolarza na odcinku brukowym

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) przyznała prawa do organizacji mistrzostw świata w kolarstwie szosowym szwajcarskim kantonom Vaud i Valais (2020) oraz belgijskiej Flandrii (2021).

Unia w komunikacie prasowym podała organizatorów imprez mistrzowskich na kolejne sezony. W 2020 roku najlepsi kolarze i kolarki globu o tytuły mistrzowskie w kolarstwie szosowym rywalizowali będą na szosach południowo-zachodniej Szwajcarii, w rejonach Lozanny i Sionu.

W 2021 roku mistrzostwa na szosie zorganizuje Belgia, a kolarze posmakują naszpikowanej brukami trasy we Flandrii. Start wspólny poprowadzi z Antwerpii do Leuven, czasówka odwiedzi Knokke i Brugię.

W 2024 roku niemieckojęzyczna część Szwajcarii przygotuje trasy nie tylko mistrzostw świata w kolarstwie szosowym, ale i w parakolarstwie. W 2025 prawdopodobnie po raz pierwszy w historii przyjdzie wybrać się na czempionat do Afryki.

Nazwy konkretnych miast nie zostały jeszcze podane, podobnie jak miejsce i data organizacji mistrzostw świata w 2023 roku. Impreza ta ma skupić w jednym zmagania wszystkich kolarskich dyscyplin - szosy, MTB, toru, BMX-ów, para-kolarstwa na szosie i torze, gran fondo i kolarstwa halowego.

W 2021 roku mistrzostwa świata w kolarstwie torowym zawitają do miasta Achgabat w Turkmenistanie, natomiast mistrzostwa świata w kolarstwie górskim do włoskiego Val di Sole. Najlepsi kolarze i kolarki górskie o tytuły powalczą też w Les Gets (2022) oraz Vallnord Pal Arinsal w Andorze (2024).

Światowy czempionat w tym roku rozgrywany jest w austriackim Innsbrucku, a za rok kolarzy w walce o tęczowe koszulki podejmie brytyjskie Yorkshire. Póki co cicho jest o 2022 roku, acz prawdopodobnym kandydatem wydaje się Australia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: