Quintana powróci na Tour de France, Valverde celuje w Giro d'Italia

kolarze Movistar napędzający peleton

Role na sezon 2019 w Movistar Team zostały już częściowo rozdzielone.

Nairo Quintana podejmie kolejną próbę zawojowania Tour de France, natomiast Alejandro Valverde łypie na Giro d'Italia i Vuelta a Espana.

Przyjadę na Tour. Jak i z kim dowiemy się pod koniec roku

 - powiedział Quintana na mecie Vuelta a Espana.

Movistar ma za sobą sezon rozczarowań, zakończony bez miejsca na podium w Wielkim Tourze. Nie tylko potencjał Quintany nie został wyzwolony, ale również zawiódł Mikel Landa, który przejechał bezbarwnie Tour de France, kończąc wyścig na 7. miejscu.

Rok 2019 pokaże czy kolumbijski wspinacz rzeczywiście znalazł się w schyłkowej części swojej kariery, a od wiekowego Valverde trudno wymagać ponad obecny stan. Eusebio Unzue pozostaje nadal niespełniony i wiecznie nieszczęśliwy Landa oraz młodzi Marc Soler i Richard Carapaz, na których przychodzi czas.

24-letni Hiszpan wiosną wygrał Paryż-Nicea, o rok starszy Ekwadorczyk zdobył etap Giro d'Italia, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 4. miejscu. Carapaz na razie nie ma jednak potwierdzonego kontraktu, dlatego możemy go zobaczyć w innym zespole.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: