MŚ Innsbruck 2018. Richie Porte pokibicuje z domu

Richie Porte

Richie Porte zrezygnował z przyjazdu na mistrzostwa świata w Innsbrucku. Na przeszkodzie kolarzowi z Australii stanęły kłopoty zdrowotne.

Porte w ostatnich tygodniach przygotowywał się do mistrzostw na trasie Vuelta a España. Pod koniec wyścigu rozchorował się, przez co musiał sięgnąć po antybiotyk i przerwać treningi.

Jestem naprawdę rozczarowany. Wyścig ze startu wspólnego stanowił dla mnie duży cel na koniec sezonu, przygotowywałem się z myślą o tym wydarzeniu. Choroba sprawiła, że tprzygotowania były dalekie od ideału, szczególnie do wyścigu o przewyższeniu 4600 metrów. Mając to na uwadze postanowiliśmy w ekipie Australii oddać to miejsce komuś innemu

 - poinformował Porte.

Sezon 2018 nie ułożył się po myśli 33-letniego „Diabła z Tasmanii”. Najjaśniejszym punktem było zwycięstwo w Tour de Suisse, ale później zawalił Tour de France, wycofując się już w pierwszym tygodniu, po upadku na początku etapu do Roubaix.

Porte z końcem roku opuści ekipę BMC Racing, przenosząc się na dwa lata do Trek-Segafredo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Chińczyk

    23 września 2018, 13:08 o 13:08

    Szkoda mi go trochę.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: