Wiadomości

MŚ Innsbruck 2018. Niewiadoma i Jasińska w składzie elity kobiet

Katarzyna Niewiadoma i Małgorzata Jasińska poprowadzą kadrę Polski kobiet podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w Innsbrucku (23-30 września).

Na górskiej trasie w austriackim Tyrolu zawodniczki grup Canyon-SRAM i Movistar stanowiły będą trzon sześcioosobowego zespołu, który 29 września walczył będzie w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet.

Niewiadoma mimo młodego wieku dwukrotnie meldowała się w czołówkach wyścigów mistrzowskich, w 2014 roku zajmując 11., w 2015. 7., a przed rokiem 5. miejsce. Zawodniczka grupy Canyon-SRAM w Austrii skupi się tylko na wyścigu ze startu wspólnego, nie wystartuje zatem w wyścigach jazdy na czas.

Niewiadoma przed mistrzostwami wygrała siedmiodniowy wyścig Tour de l’Ardeche, natomiast Jasińska zajęła 7. miejsce w GP de Plouay, 8. w Lotto Belgium Tour i aktywnie jechała na trasie Madrid Challenge.

Dwójkę ma trasie wesprą Anna Plichta (Boels Dolmans), Katarzyna Wilkos, Aurela Nerlo oraz Marta Lach (MAT Atom Deweloper).

Redakcja rowery.org

Recent Posts

Gianetti potwierdza, Pogacar jedzie po dublet | Życiowy sukces Thibaua Nysa

Szef UAE Team Emirates potwierdza cele Tadeja Pogacara. Lund znowu najlepszy w Turcji. Wiadomości i wyniki z 25 kwietnia.

25 kwietnia 2024, 20:50

Tour de Romandie 2024: etap 2. Thibau Nys triumfuje w Les Marécottes

Belg Thibau Nys (Lidl-Trek) zdobył po podjeździe do Les Marécottes drugi etap Tour de Romandie i objął prowadzenie w wyścigu.

25 kwietnia 2024, 17:20

Wyścig olimpijski i Tour de France Femmes celami Katarzyny Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…

25 kwietnia 2024, 08:41

Liege-Bastogne-Liege Femmes 2024. Jak Grace Brown ograła faworytki?

Grace Brown sięgnęła po największy triumf kariery, ogrywając największe faworytki podczas niedzielnego Liege-Bastogne-Liege Femmes.

25 kwietnia 2024, 08:09

Tour de Romandie 2024: etap 1. Dorian Godon wygrywa, dublet Decathlonu

Dorian Godon sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Romandie i został nowym liderem wyścigu.

24 kwietnia 2024, 17:29

Majka i Aniołkowski na liście do Giro d’Italia | Zaproszenie na Downhill City Tour

Dzień Tobiasa Lunda Andresena w Tour of Türkiye. Jai Hindlej pozostanie w Bora-hansgrohe. Wyniki i wiadomości ze środy, 24 kwietnia.

24 kwietnia 2024, 16:09