Wiadomości

MŚ Innsbruck 2018. Niewiadoma i Jasińska w składzie elity kobiet

Katarzyna Niewiadoma i Małgorzata Jasińska poprowadzą kadrę Polski kobiet podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w Innsbrucku (23-30 września).

Na górskiej trasie w austriackim Tyrolu zawodniczki grup Canyon-SRAM i Movistar stanowiły będą trzon sześcioosobowego zespołu, który 29 września walczył będzie w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet.

Niewiadoma mimo młodego wieku dwukrotnie meldowała się w czołówkach wyścigów mistrzowskich, w 2014 roku zajmując 11., w 2015. 7., a przed rokiem 5. miejsce. Zawodniczka grupy Canyon-SRAM w Austrii skupi się tylko na wyścigu ze startu wspólnego, nie wystartuje zatem w wyścigach jazdy na czas.

Niewiadoma przed mistrzostwami wygrała siedmiodniowy wyścig Tour de l’Ardeche, natomiast Jasińska zajęła 7. miejsce w GP de Plouay, 8. w Lotto Belgium Tour i aktywnie jechała na trasie Madrid Challenge.

Dwójkę ma trasie wesprą Anna Plichta (Boels Dolmans), Katarzyna Wilkos, Aurela Nerlo oraz Marta Lach (MAT Atom Deweloper).

Redakcja rowery.org

Red Bull oficjalnie sponsorem Bora-hansgrohe | Vollering poczuła ulgę

Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…

2 maja 2024, 21:07

Zapowiedź Giro d’Italia 2024

Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.

2 maja 2024, 19:30

La Vuelta Femenina 2024: etap 5. Zabójcze tempo Demi Vollering

Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…

2 maja 2024, 17:41

Plan i szczęście Faulkner | Włodarczyk wraca do ścigania | Buchmann rozczarowany

Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.

1 maja 2024, 20:27

La Vuelta Femenina 2024: etap 4. Kristen Faulkner po dniu na rantach

Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.

1 maja 2024, 17:32

Eschborn-Frankfurt 2024. Maxim van Gils wyczuł moment

Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.

1 maja 2024, 17:10