Vuelta a Espana 2018: etap 21. Elia Viviani po raz trzeci

Elia Viviani

26-letni Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott) został zwycięzcą 73. Vuelta a Espana. Ostatni etap wyścigu na ulicach Madrytu wygrał mistrz Włoch Elia Viviani.

Kolarz Quick-Step Floors pokonał po finiszu z peletonu mistrza świata Petera Sagana (Bora-hansgrohe) i Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo).

Trzynaste miejsce w „generalce” zajął Rafał Majka (Bora-hansgrohe). Trzydniowy lider wyścigu Michał Kwiatkowski (Team Sky) ukończył rywalizację na 43. miejscu.

Finałowy etap przyjaźni liczył 100 kilometrów i prowadził spod madryckiego Alcorcón na rundy w stolicy Hiszpanii.

Pierwsze kółko samotnie na czele przejechał Igor Anton (Dimension Data), żegnający się z czynną karierą sportowca. Później zawiązała się ucieczka w składzie Diego Rubio (Burgos-BH), Joey Rosskopf (BMC Racing), Nikita Stalnov (Astana) i Garikoitz Bravo (Euskadi-Murias).

Stalnova zatrzymał defekt, natomiast trójka, utrzymując małą przewagę, broniła się do 7 kilometra przed metą. Na ostatniej prostej popis dał Viviani, który na ostatnich 200 metrach ruszył zza pleców innych sprinterów, przemknął z ich lewej strony i wygrał o długość roweru.

Wyniki 21. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Alcorcón – Madryt (100,9 km):

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                  2:21:28
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  4 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
  5 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
  6 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi-Murias
  7 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  8 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
  9 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 10 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 11 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 12 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 13 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi-Murias
 14 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 15 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 16 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
 17 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 18 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
 19 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 20 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 21 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi-Murias
 22 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
 23 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 24 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 25 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 26 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 27 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 28 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 29 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 30 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 32 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 33 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 34 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 35 Benjamin King (USA) Dimension Data
 36 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
 37 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 38 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 39 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 40 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 41 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 42 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 43 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
 44 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 45 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
 46 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 47 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 48 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 49 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 50 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 51 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 52 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 53 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 54 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 55 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 56 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 57 Sergio Henao (Col) Team Sky
 58 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 59 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 60 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 62 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 63 José Mendes (Por) Burgos BH
 64 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 65 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 66 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
 67 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 68 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 69 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 70 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 71 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
 72 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 73 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 74 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
 75 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 76 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 77 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 78 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi-Murias
 79 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 80 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 81 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 82 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 83 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
 84 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi-Murias
 85 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 86 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 87 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 88 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 89 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 90 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 91 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi-Murias
 92 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 93 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 94 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
 95 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
 96 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                       00:19
 97 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 98 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 99 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
100 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
101 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
102 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
103 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
104 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
105 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         00:24
106 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                  00:28
107 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
108 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
109 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
110 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
111 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                         00:30
112 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
113 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
114 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                  00:36
115 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                     00:37
116 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
117 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
118 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  00:40
119 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
120 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi-Murias
121 Pablo Torres Muino (Spa) Burgos BH
122 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
123 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
124 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
125 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
126 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
127 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
128 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
129 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
130 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
131 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
132 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
133 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
134 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
135 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
136 Igor Anton (Spa) Dimension Data
137 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                      00:49
138 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                      00:54
139 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
140 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
141 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                     00:58
142 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
143 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                       01:04
144 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
145 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
146 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                    01:06
147 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi-Murias
148 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                   01:10
149 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:12
150 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
151 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
152 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                     01:30
153 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                     01:32
154 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                      02:06
155 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
156 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                   02:24
157 Loic Chetout (Fra) Cofidis                              04:08
158 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac         04:10

Punkty

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       25 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           20
  3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       16
  4 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       14
  5 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                            12
  6 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi-Murias                  10
  7 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                     9
  8 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                       8
  9 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac            7
 10 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                           6
 11 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                             5
 12 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                       4
 13 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi-Murias                3
 14 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                          2
 15 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                           1

Lotna premia - 41.9 km

  1 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                        4 pkt
  2 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                              2
  3 Jose Herrada (Spa) Cofidis                                  1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Euskadi Basque Country                                7:04:24
  2 Mitchelton-Scott
  3 Caja Rural
  4 Quick-Step Floors
  5 Bahrain-Merida
  6 Katusha-Alpecin
  7 Groupama-FDJ
  8 Team Sunweb
  9 Astana Pro Team
 10 Bora-Hansgrohe
 11 Trek-Segafredo
 12 Burgos-BH
 13 LottoNl-Jumbo
 14 EF Education First-Drapac
 15 Lotto Soudal
 16 UAE Team Emirates
 17 Dimension Data
 18 Movistar Team
 19 BMC Racing Team
 20 AG2R La Mondiale
 21 Team Sky
 22 Cofidis

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                   82:05:58
  2 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       01:46
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                02:04
  4 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   02:54
  5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  04:28
  6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                        05:57
  7 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          06:07
  8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      06:51
  9 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       11:09
 10 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       11:11
 11 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    12:10
 12 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   14:06
 13 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        17:57
 14 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                          25:40
 15 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         28:02
 16 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 30:00
 17 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi-Murias           35:46
 18 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     39:53
 19 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                        45:32
 20 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     51:36
 21 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                             57:15
 22 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     57:29
 23 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                    01:03:07
 24 Benjamin King (USA) Dimension Data                   01:03:40
 25 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural           01:06:26
 26 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                 01:11:04
 27 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                   01:12:49
 28 Sergio Henao (Col) Team Sky                          01:13:07
 29 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                  01:14:48
 30 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                   01:17:39
 31 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                   01:19:54
 32 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                        01:21:38
 33 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                    01:22:46
 34 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac        01:23:13
 35 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                   01:24:17
 36 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                  01:28:52
 37 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data         01:30:43
 38 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac        01:32:59
 39 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                01:34:57
 40 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                  01:36:40
 41 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                   01:42:58
 42 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                    01:43:23
 43 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                    01:43:49
 44 Igor Anton (Spa) Dimension Data                      01:52:53
 45 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                    01:54:33
 46 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         01:55:01
 47 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural            01:56:06
 48 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                01:57:26
 49 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural              01:57:41
 50 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               01:58:18
 51 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi-Murias    01:58:53
 52 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                   02:01:13
 53 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                02:01:36
 54 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                      02:01:43
 55 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin               02:04:03
 56 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac       02:04:34
 57 Jose Herrada (Spa) Cofidis                           02:05:41
 58 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                  02:06:00
 59 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 02:08:54
 60 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                02:09:59
 61 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                   02:11:02
 62 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                    02:13:56
 63 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                    02:14:33
 64 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                  02:18:54
 65 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                        02:20:11
 66 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team               02:21:43
 67 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                   02:22:10
 68 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi-Murias          02:24:10
 69 Winner Anacona (Col) Movistar Team                   02:25:25
 70 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                 02:29:16
 71 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                  02:30:07
 72 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                   02:30:11
 73 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      02:30:18
 74 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                       02:35:49
 75 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                    02:39:38
 76 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team           02:40:14
 77 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                       02:43:29
 78 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi-Murias         02:45:48
 79 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                  02:48:38
 80 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                    02:49:31
 81 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                  02:51:48
 82 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                    02:55:03
 83 José Mendes (Por) Burgos BH                          02:57:10
 84 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                   02:57:17
 85 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi-Murias              02:57:30
 86 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                   02:58:27
 87 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac     02:59:30
 88 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                 03:00:05
 89 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                  03:03:35
 90 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale              03:04:42
 91 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                    03:05:02
 92 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                    03:10:45
 93 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                    03:10:46
 94 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors               03:14:01
 95 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      03:14:12
 96 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                      03:15:09
 97 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                 03:21:54
 98 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                 03:27:49
 99 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                     03:28:51
100 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                  03:30:00
101 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                            03:35:55
102 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                03:43:36
103 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi-Murias          03:45:05
104 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                 03:46:29
105 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin              03:47:21
106 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis               03:55:56
107 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates         03:56:34
108 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                  03:57:33
109 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                     03:58:38
110 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                     04:00:26
111 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team              04:02:14
112 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                    04:02:45
113 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates            04:06:25
114 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                04:08:34
115 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                04:11:01
116 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi-Murias        04:12:25
117 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                     04:12:32
118 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott              04:15:40
119 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     04:16:05
120 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                04:18:48
121 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                   04:22:41
122 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                  04:22:54
123 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural            04:26:51
124 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                04:27:54
125 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                04:28:10
126 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                    04:28:13
127 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                  04:29:30
128 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac  04:31:50
129 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                   04:34:43
130 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                   04:37:11
131 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                      04:38:36
132 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                 04:38:47
133 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                  04:45:32
134 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors               04:48:07
135 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                    04:49:50
136 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                04:52:40
137 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                      04:53:07
138 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                04:53:48
139 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                    04:53:56
140 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                 04:54:29
141 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                   04:55:25
142 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                   04:56:19
143 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                     04:56:42
144 Loic Chetout (Fra) Cofidis                           05:00:35
145 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 05:01:37
146 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi-Murias            05:01:45
147 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates              05:02:02
148 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors               05:07:42
149 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                05:09:59
150 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe             05:10:42
151 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac      05:13:26
152 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors               05:13:46
153 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                        05:19:07
154 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural         05:20:28
155 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                05:24:24
156 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                      05:25:57
157 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  05:42:01
158 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                05:53:31

Klasyfikacja punktowa

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    131 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          119
  3 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                      105
  4 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        104
  5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                  103
  6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           95
  7 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          93
  8 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                      80
  9 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       80
 10 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       76
 11 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                          75
 12 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac             74
 13 Benjamin King (USA) Dimension Data                         69
 14 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 67
 15 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          66
 16 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                          60
 17 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                          60
 18 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         55
 19 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                       53
 20 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           52

Klasyfikacja górska

  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         95 pkt
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         83
  3 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     64
  4 Benjamin King (USA) Dimension Data                         56
  5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   45
  6 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         38
  7 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           36
  8 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             31
  9 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac              21
 10 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          20
 11 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                          18
 12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     17
 13 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          16
 14 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           15
 15 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi-Murias          12
 16 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                                10
 17 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                       8
 18 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                         7
 19 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                         7
 20 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  6

Klasyfikacja kombinowana

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         11 pkt
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   13
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     18
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           19
  5 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                          24
  6 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                      29
  7 Benjamin King (USA) Dimension Data                         41
  8 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac             45
  9 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         47
 10 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           47
 11 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         53
 12 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          53
 13 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          68
 14 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac              76
 15 David De La Cruz (Spa) Team Sky                            80
 16 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                      81
 17 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                                88
 18 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi-Murias         100
 19 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac              103
 20 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                       105

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                       246:50:04
  2 Bahrain-Merida                                          45:36
  3 Bora-Hansgrohe                                          47:57
  4 Astana Pro Team                                         48:10
  5 EF Education First-Drapac                               58:49
  6 Mitchelton-Scott                                     01:27:43
  7 Dimension Data                                       01:31:01
  8 AG2R La Mondiale                                     01:37:13
  9 Team Sky                                             01:47:43
 10 Euskadi Basque Country                               01:47:50
 11 LottoNl-Jumbo                                        01:55:38
 12 Groupama-FDJ                                         02:24:42
 13 Team Sunweb                                          02:29:58
 14 Caja Rural                                           02:48:18
 15 BMC Racing Team                                      02:51:13
 16 Trek-Segafredo                                       03:05:31
 17 Quick-Step Floors                                    03:08:09
 18 Lotto Soudal                                         03:14:06
 19 UAE Team Emirates                                    03:16:11
 20 Cofidis                                              03:30:27
 21 Katusha-Alpecin                                      03:35:30
 22 Burgos-BH                                            04:50:13

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: