Igor Anton zakończył karierę

Igor Anton

Ostatni etap Vuelta a Espana był ostatnim wyścigiem w karierze Igora Antona.

35-letni kolarz rozpoczął zawodowe życie w Euskaltel-Euskadi, którą reprezentował w latach 2005-2013. To był najlepszy sportowo okres Baska, zajął w tym czasie 8. miejsce w Vuelta a Espana (2007) i wygrał cztery etapy tej imprezy (2006, 2010, 2011). Odniósł również triumf na etapie Giro d'Italia na Monte Zoncolan (2011). Ponadto ma na swoim koncie 3. miejsce w Tour de Suisse i jeden etap szwajcarskiej etapówki (2008) oraz dwa odcinki Tour de Romandie (2007, 2010).

Po upadku baskijskiego zespołu trafił do Movistar, gdzie pracował na Alejandro Valverde i Nairo Quintanę, a przez ostatnie trzy sezony zakładał koszulkę Dimension Data, nie odnosząc znaczących sukcesów. Na początku sierpnia br. dobrze pojechał w Vuelta a Burgos, który ukończył na 4. miejscu.

Mówię ‘wielkie dzięki’ wszystkim tym, których spotkałem w moich trzech zespołach, Euskaltel-Euskadi, Movistar Team i Dimension Data. Od pierwszego dnia mojej kariery do ostatniej chwili miałem wsparcie ze strony tych niesamowitych drużyn. W Dimension Data spędziłem 3 wyjątkowe lata, za mną wspaniałe doświadczenie z tym znakomitym projektem, moja kariera stała się tu o wiele bardziej interesująca.

Na pożegnanie pragnę przypomnieć moją matkę Mary Jose, której bardzo mi brakuje. Poświęciła dla mnie wiele i włożyła wielki wysiłek, aby pomóc mi zrealizować moje marzenie. Ojciec pozwolił mi kontynuować tę karierę. Moja żona cierpiała ze mną przez wszystkie złe chwile, trwała przy mnie i gotowa była do pomocy. I jeszcze moja kochająca córka Udane, która jest teraz moim silnikiem.

Ostatnie podziękowania ślę dla całej reszty mojej rodziny, przyjaciół i wielu ludzi, którzy pomagali mi i wspierali mnie od początku mojej kariery

 - napisał Igor Anton na pożegnanie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: