Tour de l'Ardeche 2018: etap 3. Ruth Winder przed Katarzyną Niewiadomą

Amerykanka Ruth Winder wygrała po finiszu w Villeneuve-en-Berg trzeci etap wyścigu Tour de l'Ardeche.

25-latka na niewielkim wzniesieniu pokonała na finiszu z czteroosobowej grupki Katarzynę Niewiadomą (Canyon-SRAM) oraz Hiszpankę Margaritę Garcię.

Winder objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej i przed dwoma górskimi etapami ma ten sam czas co druga w tabeli Niewiadoma.

Zawodniczki mierzyły się z trzema kategoryzowanymi podjazdami - dwoma zlokalizowanymi na pierwszy 34 kilometrach - Mezilhac (7,5 km, 6%) oraz Col di Montivernoux (5,6 km, 4%), a po 75 kilometrach z Col de la Croix de Millet (6,5 km, 5%). W finale czekała za to 2-kilometrowa wspinaczka na metę o średnim nachyleniu 5%.

Winder i Niewiadoma znalazły się w czteroosobowej grupce, która do Villeneuve-en-Berg wjechała z niewielką przewagą nad peletonem. Amerykanka okazała się najlepsza na finiszu, a spóźnioną o 15 sekund grupkę przyprowadziła jej drużynowa koleżanka Katie Hall.

Wyniki 3. etapu Tour de l'Ardeche 2018 (2.1), Saint-Sauveur-de-Montagut - Villeneuve-de-Berg (129,6 km):

1. Ruth Winder (Reprezentacja USA)                              3:41:52
2. Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM)
3. Margarita Garcia (Reprezentacja Hiszpanii)
4. Tayler Wiles (Reprezentacja USA)                               00:07
5. Katherine Hall (Reprezentacja USA)                             00:15
6. Arlenis Sierra (Astana Women's Team)
7. Sara Poidevin (Rally Cycling)
8. Olga Shekel (Reprezentacja Ukrainy)
9. Shara Gillow (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope)
10. Kathrin Hammes (reprezentacja Niemiec)

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1. Ruth Winder (Reprezentacja USA)                              6:33:18                   
2. Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM)                         
3. Margarita Garcia (Reprezentacja Hiszpanii)
4. Tayler Wiles (Reprezentacja USA)                               00:14
5. Arlenis Sierra (Astana Women's Team)                           00:15
6. Olga Shekel (Reprezentacja Ukrainy)
7. Shara Gillow (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope)
8. Sofie De Vuyst (Reprezentacja Belgii)                          00:22
9. Hanna Nilsson (BTC City Ljubljana)
10. Kathrin Hammes (Reprezentacja Niemiec)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: