Tour de Slovaquie 2018: etap 2. Rüdiger Selig ograł watahę

Rüdiger Selig

Rüdiger Selig (Bora-hansgrohe) wygrał w położonej na Wagiem Dubnicy drugi etap Wyścigu dookoła Słowacji.

Niemiec w samej końcówce ograł kolarzy Quick-Step Floors, Yvesa Lampaerta i Zdenka Stybara.

Liderem pozostał Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors).

Wyniki 2. etapu Tour de Slovaquie 2018 (2.1), Ruzomberok - Dubnica nad Vahom (194,8 km):

  1 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                   4:32:32
  2 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
  3 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
  4 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  00:02
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
  6 Ben Hermans (Bel) Belgium                              00:10
  7 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
  8 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
  9 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 10 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 11 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed
 12 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
 13 Philipp Walsleben (Ger) Germany
 14 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 15 Josef Cerny (Cze) Elkov - Author
 16 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 17 Tobias S. Foss (Nor) Uno-x Norwegian
 18 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 19 Pieter Weening (Ned) Roompot
 20 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-x Norwegian
 21 Jonas Rutsch (Ger) Germany
 22 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 23 Steff Cras (Bel) Belgium
 24 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 25 Jakub Otruba (Cze) Elkov - Author
 26 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 27 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 28 Jesper Asselman (Ned) Roompot
 29 Andreas Leknessund (Nor) Uno-x Norwegian
 30 Viktor Verschaeve (Bel) Belgium
 31 Ziga Groselj (Slo) Adria Mobil
 32 Nicolae Tanovitchii (Mda) Team Novak
 33 Josip Rumac (Cro) Adria Mobil
 34 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 35 Etienne van Empel (Ned) Roompot
 36 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Credits
 37 Oleksandr Prevar (Ukr) Team Novak
 38 Yehor Dementyev (Ukr) Team Novak
 39 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
 40 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 41 Alberto Marengo (Ita) Kobanya Cycling Team
 42 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 43 Márton Dina (Hun) Pannon Cycling Team
 44 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 45 Jan Barta (Cze) Elkov - Author
 46 Kevin Inkelaar (Ned) Roompot
 47 Johannes Schinnagel (Ger) Bora-Hansgrohe
 48 Aljaz Jarc (Slo) Adria Mobil
 49 Michael Kukrle (Cze) Elkov - Author                    00:22
 50 Piotr Konwa (Pol) Elkov - Author                       00:23
 51 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credit     00:26
 52 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    00:30
 53 Matus Stocek (Svk) Slovakia
 54 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 55 Hans-Jörg Leopold (Aut) WSA Pushbikers
 56 Christian Maximilian Koch (Ger) Germany
 57 András Szatmáry (Hun) Pannon Cycling Team
 58 Attila Valter (Hun) Pannon Cycling Team
 59 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:42
 60 Kamil Zieliński (Pol) Team Hurom                       00:44
 61 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot
 62 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom                          00:53
 63 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               00:58
 64 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom
 65 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 66 Maxim Van Gils (Bel) Belgium
 67 Jonas Aaen (Den) Riwal Ceramicspeed
 68 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      01:05
 69 Jan Hugger (Ger) Germany
 70 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 71 Jakub Kaczmarek (Pol) Team Hurom                       01:41
 72 Kristian Kulset (Nor) Uno-x Norwegian                  02:03
 73 Elmar Reinders (Ned) Roompot
 74 Florian Stork (Ger) Germany
 75 Torstein Traen (Nor) Uno-x Norwegian
 76 Stefan Pöll (Aut) WSA Pushbikers
 77 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica
 78 Idar Andersen (Nor) Uno-x Norwegian
 79 Serge Pauwels (Bel) Belgium
 80 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
 81 Brent Van Moer (Bel) Belgium
 82 Andrii Bratashchuk (Ukr) Team Novak
 83 Vojtech Hacecky (Cze) Elkov - Author                   02:35
 84 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits        00:10
 85 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits       04:05
 86 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis, Solutions Credits      05:22
 87 Tobias March Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed         10:02
 88 Juraj Karas (Svk) Slovakia
 89 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica
 90 Stefan Nota (Svk) Slovakia                             10:07
 91 Rostyslav Zhukovskyi (Ukr) Kobanya Cycling Team
 92 Samuele Oliveto (Ita) Kobanya Cycling Team
 93 Juraj Lajcha (Svk) Slovakia
 94 Robert Malik (Svk) Slovakia
 95 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Apple Team
 96 Matej Zahalka (Cze) Elkov - Author
 97 Stefan Kolb (Aut) WSA Pushbikers
 98 Adrian Babic (Svk) Slovakia
 99 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed
100 Jesper Morkov (Den) Riwal Ceramicspeed
101 Paul Taebling (Ger) Germany
102 Victor Lafay (Fra) Cofidis, Solutions Credits
103 Felix Ritzinger (Aut) WSA Pushbikers
104 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits
105 Juraj Michalicka (Svk) Slovakia
106 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil
107 Mateusz Manowski (Pol) Team Hurom
108 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF
109 Patrik Tybor (Svk) Dukla Banska Bystrica
110 Botond Holló (Hun) Pannon Cycling Team
111 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica
112 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica
113 Sebastian Lander (Den) Riwal Ceramicspeed
114 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
115 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil
116 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
117 Anton Lavrentyev (Kaz) Apple Team
118 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
119 Miklos Szabo (Svk) Pannon Cycling Team                 10:16
120 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
121 Oleg Zemlyakov (Kaz) Apple Team
122 Julian Mertens (Bel) Belgium
123 Martin Mortensen (Den) Riwal Ceramicspeed
124 Paul Rudys (Ger) Germany                               10:30
125 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    10:31
126 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 10:43
127 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica               10:16
128 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica              10:43
129 Nurgali Turebekov (Kaz) Apple Team                     10:55
130 Jodok Salzmann (Aut) WSA Pushbikers                    10:57
131 Dániel Móricz (Hun) Kobanya Cycling Team               10:16
132 Dániel Dina (Hun) Pannon Cycling Team                  14:14
133 Péter Simon (Hun) Pannon Cycling Team                  10:16
134 Ahmed Amine Galdoune (Mar) Kobanya Cycling Team        21:37
DSQ Sultan Khalel (Kaz) Apple Team
DNS Torjus Sleen (Nor) Uno-x Norwegian
DNF Stanisław Aniolkowski (Pol) Team Hurom
DNF Vadim Galeyev (Kaz) Apple Team

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors          08:49:04
  2 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                00:16
  3 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  00:22
  4 Ben Hermans (Bel) Belgium                              00:26
  5 Josef Cerny (Cze) Elkov - Author                       00:28
  6 Tobias S. Foss (Nor) Uno-x Norwegian                   00:31
  7 Steff Cras (Bel) Belgium
  8 Pieter Weening (Ned) Roompot
  9 Nick van der Lijke (Ned) Roompot                       00:34
 10 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   00:35
 11 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              00:36
 12 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 13 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        00:39
 14 Attila Valter (Hun) Pannon Cycling Team                00:46
 15 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 16 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    00:51
 17 Andreas Leknessund (Nor) Uno-x Norwegian               00:54
 18 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Cred     01:02
 19 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    01:03
 20 Hans-Jörg Leopold (Aut) WSA Pushbikers
 21 Viktor Verschaeve (Bel) Belgium                        01:04
 22 Kevin Inkelaar (Ned) Roompot                           01:07
 23 Ziga Groselj (Slo) Adria Mobil                         01:09
 24 Jan Barta (Cze) Elkov - Author                         01:13
 25 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 01:17
 26 Márton Dina (Hun) Pannon Cycling Team                  01:19
 27 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 28 Philipp Walsleben (Ger) Germany                        01:51
 29 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-x Norwegian                 01:53
 30 Piotr Konwa (Pol) Elkov - Author                       02:00
 31 Josip Rumac (Cro) Adria Mobil                          02:13
 32 Jonas Rutsch (Ger) Germany                             02:21
 33 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  02:23
 34 Johannes Schinnagel (Ger) Bora-Hansgrohe               02:43
 35 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   02:50
 36 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot                          02:52
 37 Michael Kukrle (Cze) Elkov - Author                    03:02
 38 Matus Stocek (Svk) Slovakia                            03:08
 39 Serge Pauwels (Bel) Belgium                            03:27
 40 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  04:31
 41 Stefan Pöll (Aut) WSA Pushbikers                       04:50
 42 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  05:16
 43 Maxim Van Gils (Bel) Belgium                           05:27
 44 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil                     05:31
 45 Aljaz Jarc (Slo) Adria Mobil                           05:36
 46 Yehor Dementyev (Ukr) Team Novak                       05:43
 47 András Szatmáry (Hun) Pannon Cycling Team              05:51
 48 Kamil Zieliński (Pol) Team Hurom                       06:12
 49 Brent Van Moer (Bel) Belgium                           07:28
 50 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                      07:33
 51 Torstein Traen (Nor) Uno-x Norwegian                   07:34
 52 Kristian Kulset (Nor) Uno-x Norwegian                  07:36
 53 Etienne van Empel (Ned) Roompot                        07:39
 54 Jakub Kaczmarek (Pol) Team Hurom                       08:08
 55 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 08:10
 56 Nicolae Tanovitchii (Mda) Team Novak                   08:11
 57 Alberto Marengo (Ita) Kobanya Cycling Team             08:20
 58 Florian Stork (Ger) Germany                            08:29
 59 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits        08:39
 60 Jakub Otruba (Cze) Elkov - Author                      08:46
 61 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom                          08:54
 62 Jonas Aaen (Den) Riwal Ceramicspeed                    09:04
 63 Idar Andersen (Nor) Uno-x Norwegian                    09:05
 64 Andrii Bratashchuk (Ukr) Team Novak                    10:11
 65 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credit     11:15
 66 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo                    11:17
 67 Jesper Asselman (Ned) Roompot                          11:24
 68 Oleksandr Prevar (Ukr) Team Novak                      11:25
 69 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               11:40
 70 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                11:41
 71 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               11:47
 72 Christian Maximilian Koch (Ger) Germany
 73 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              11:52
 74 Jan Hugger (Ger) Germany                               12:19
 75 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      12:20
 76 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       12:45
 77 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       12:49
 78 Elmar Reinders (Ned) Roompot                           13:15
 79 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     13:18
 80 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed               13:36
 81 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom                      14:22
 82 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits       15:14
 83 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil                           15:37
 84 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   15:43
 85 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF                   15:47
 86 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis, Solutions Credits      16:38
 87 Patrik Tybor (Svk) Dukla Banska Bystrica               17:33
 88 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica              17:34
 89 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica               18:09
 90 Matej Zahalka (Cze) Elkov - Author                     18:12
 91 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica
 92 Vojtech Hacecky (Cze) Elkov - Author                   18:13
 93 Sebastian Lander (Den) Riwal Ceramicspeed              18:15
 94 Julian Mertens (Bel) Belgium                           18:18
 95 Victor Lafay (Fra) Cofidis, Solutions Credits          21:04
 96 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credit     21:16
 97 Juraj Karas (Svk) Slovakia                             21:56
 98 Juraj Michalicka (Svk) Slovakia                        22:00
 99 Rostyslav Zhukovskyi (Ukr) Kobanya Cycling Team        22:19
100 Oleg Zemlyakov (Kaz) Apple Team                        22:22
101 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil                        23:30
102 Adrian Babic (Svk) Slovakia                            23:35
103 Felix Ritzinger (Aut) WSA Pushbikers                   23:37
104 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica
105 Anton Lavrentyev (Kaz) Apple Team                      23:38
106 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        23:39
107 Martin Mortensen (Den) Riwal Ceramicspeed              23:44
108 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Apple Team
109 Paul Taebling (Ger) Germany                            24:23
110 Jodok Salzmann (Aut) WSA Pushbikers                    24:25
111 Paul Rudys (Ger) Germany                               24:57
112 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice              25:38
113 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
114 Tobias March Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed         25:40
115 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF                      25:43
116 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica                25:44
117 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed               25:45
118 Stefan Kolb (Aut) WSA Pushbikers
119 Robert Malik (Svk) Slovakia                            25:46
120 Stefan Nota (Svk) Slovakia                             25:48
121 Botond Holló (Hun) Pannon Cycling Team
122 Juraj Lajcha (Svk) Slovakia                            25:50
123 Jesper Morkov (Den) Riwal Ceramicspeed                 25:51
124 Samuele Oliveto (Ita) Kobanya Cycling Team
125 Miklos Szabo (Svk) Pannon Cycling Team                 25:57
126 Péter Simon (Hun) Pannon Cycling Team
127 Dániel Móricz (Hun) Kobanya Cycling Team               25:58
128 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    26:02
129 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 26:12
130 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica              26:19
131 Nurgali Turebekov (Kaz) Apple Team                     26:37
132 Dániel Dina (Hun) Pannon Cycling Team                  29:53
133 Mateusz Manowski (Pol) Team Hurom                      31:52
134 Ahmed Amine Galdoune (Mar) Kobanya Cycling Team        41:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Wlada

    15 września 2018, 08:52 o 08:52

    Ludzie, litości, ja skończyłam podstawówkę w 1974 i mimo zaawansowanej sklerozy jeszcze pamiętam, jak się pisze wataha. Może redaktorzy Rowerów są jeszcze starsi ode mnie? A może to nie chodzi o watahę, tylko o "watachę" którą trzeba dorżnąć?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: