Grand Prix de Wallonie 2018. Jasper Stuyven zdobywcą Namur

Jasper Stuyven

Jasper Stuyven (Trek-Segafred) triumfował w 59. edycji Grand Prix de Wallonie.

Belg na finiszu przy cytadeli w Namur (3,1 km; 3,8%) wyprzedził Dimitria Claeysa (Cofidis) i Warrena Barguila (Fortuneo-Samsic).

Polscy kolarze nie startowali.

Wyniki Grand Prix de Wallonie 2018 (1.1), Blegny - Citadelle de Namur (205,9 km):

  1 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                  5:14:28
  2 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
  3 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
  4 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
  5 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
  6 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan              00:05
  7 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   00:07
  8 Jeremy Cabot (Fra) Roubaix Lille Metropole
  9 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club
 10 Sean Bennett (USA) Hagens Berman Axeon                 00:08
 11 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole        00:12
 12 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 13 Jo?o Almeida (Por) Hagens Berman Axeon                 00:14
 14 Robbert de Greef (Ned) Roompot                         00:16
 15 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert         00:23
 16 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                   00:26
 17 Rui Oliveira (Por) Hagens Berman Axeon                 00:27
 18 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      00:47
 19 Taco van der Hoorn (Ned) Roompot
 20 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic                    00:51
 21 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ                 00:54
 22 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          00:59
 23 Patrick Müller (Swi) Vital Concept Club
 24 Julien Simon (Fra) Cofidis
 25 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        01:03
 26 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     01:28
 27 Anthony Perez (Fra) Cofidis                            01:34
 28 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty-Groupe Gobert              01:37
 29 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 30 Adam Lewis (GBr) T.Palm-Pôle Continental Wallon
 31 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 32 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan
 33 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 34 Tanguy Turgis (Fra) Vital Concept Club
 35 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix Lille Metropole
 36 Martijn Budding (Ned) Roompot
 37 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 38 Rob Ruijgh (Ned) Tarteletto-Isorex
 39 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 41 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 42 Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic
 43 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ
 44 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot
 45 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                     01:43
 46 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
 47 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    02:07
 48 Abram Stockman (Bel) Tarteletto-Isorex                 02:24
 49 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis                             02:28
 50 Michiel Stockman (Bel) Tarteletto-Isorex
 51 Tom Van Vuchelen (Bel) AGO-Aqua Service
 52 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     02:32
 53 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     02:34
 54 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 55 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 56 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           02:39
 57 Yann Pestiaux (Bel) AGO-Aqua Service                   02:42
 58 Floris Gerts (Ned) Roompot
 59 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic                 02:59
 60 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Club             03:06
 61 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic          03:13
 62 Sylvain Moniquet (Bel) AGO-Aqua Service                03:16
 63 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       03:19
 64 Tom Wirtgen (Lux) AGO-Aqua Service                     03:21
 65 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           03:26
 66 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 67 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                 03:33
 68 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   04:27
 69 Ylber Sefa (Alb) Tarteletto-Isorex                     07:13
 70 Antoine Warnier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     07:16
 71 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 72 Jerome Mainard (Fra) Roubaix Lille Metropole
 73 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy
 74 Ruben Scheire (Bel) Tarteletto-Isorex
 75 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 76 Arthur Pagnaer (Bel) T.Palm-Pôle Continental Wallon
 77 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 78 Yorick Slagmulders (Bel) T.Palm-Pôle Continental Wallon
 79 Félix Dopchie (Bel) AGO-Aqua Service
 80 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis
 81 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 82 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 83 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 84 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
 85 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                     07:21
 86 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan
 87 Thomas Joly (Fra) Roubaix Lille Metropole              07:39
 88 Brian van Goethem (Ned) Roompot                        07:48
 89 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club               09:56
 90 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    12:01
 91 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 92 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 93 David Boucher (Bel) Tarteletto-Isorex
 94 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 95 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
 96 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 97 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club
 98 Andrew Leigh (GBr) Tarteletto-Isorex
 99 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
100 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
101 Jeroen Meijers (Ned) Roompot
102 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
103 Tomas Petit (Bel) T.Palm-Pôle Continental Wallon
104 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale