Tour de Slovaquie 2018: prolog. Bob Jungels o mrugnięcie okiem

Bob Jungels w ataku

Mistrz Luksemburga Bob Jungels (Quick-Step Floors) wygrał prolog wyścigu dookoła Słowacji.

Jungels na całkowicie płaskiej, z czterema zakrętami trasie, o długości niespełna 2 kilometrów pokonał kolegę z ekipy Yvesa Lampaera oraz Christophe’a Laporte’a (Cofidis).

Szóste miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca prologu i całego wyścigu Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki prologu Tour de Slovaquie / Okolo Slovenska 2018 (2.1), Poprad (1,9 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    02:02
  2 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  
  3 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credit    
  4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:01
  5 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 00:02
  6 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice               
  7 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               00:03
  8 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                
  9 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil                     
 10 Johannes Schinnagel (Ger) Bora-Hansgrohe            
 11 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil                  
 12 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice             
 13 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice          
 14 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        00:04
 15 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice           
 16 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                  
 17 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 18 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice            
 19 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors              
 20 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    00:05
 21 Josef Cerny (Cze) Elkov - Author                     
 22 Jan Barta (Cze) Elkov - Author                   
 23 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits        00:06
 24 Tobias S. Foss (Nor) Uno-x                           
 25 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom–Rusvelo            
 26 Torjus Sleen (Nor) Uno-x                           
 27 Patrik Tybor (Svk) Dukla Banska Bystrica               
 28 Steff Cras (Bel) Belgium                          
 29 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits  
 30 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits       
 31 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica               
 32 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed            
 33 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  00:07
 34 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe          
 35 Brent Van Moer (Bel) Belgium                        
 36 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                
 37 Jonas Rutsch (Ger) Germany                        
 38 Idar Andersen (Nor) Uno-x                              00:08
 39 Josip Rumac (Cro) Adria Mobil                         
 40 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo           
 41 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 42 Martin Mortensen (Den) Riwal Ceramicspeed             
 43 Jodok Salzmann (Aut) WSA Pushbikers                   
 44 Adrian Babic (Svk) Slovakia                          
 45 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom                         
 46 Aljaz Jarc (Slo) Adria Mobil                           
 47 Victor Lafay (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 48 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Credits
 49 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                    
 50 Nicolae Tanovitchii (Mda) Team Novak           
 51 Ziga Groselj (Slo) Adria Mobil                         00:09
 52 Elmar Reinders (Ned) Roompot                    
 53 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice              
 54 Matus Stocek (Svk) Slovakia                        
 55 Julian Mertens (Bel) Belgium                          
 56 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                      
 57 Piotr Konwa (Pol) Elkov - Author                      
 58 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot                         
 59 Pieter Weening (Ned) Roompot                        
 60 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo    
 61 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica              00:10
 62 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF                      
 63 Michael Kukrle (Cze) Elkov - Author                   
 64 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-x                         
 65 Kamil Zieliński (Pol) Team Hurom                      
 66 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica                
 67 Attila Valter (Hun) Pannon Cycling Team                
 68 Maxim Van Gils (Bel) Belgium                           
 69 Viktor Verschaeve (Bel) Belgium                       
 70 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom                      
 71 Felix Ritzinger (Aut) WSA Pushbikers                
 72 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 
 73 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF                  
 74 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   00:11
 75 Vojtech Hacecky (Cze) Elkov - Author                  
 76 Márton Dina (Hun) Pannon Cycling Team                 
 77 Anton Lavrentyev (Kaz) Apple Team
 78 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed               
 79 Stefan Kolb (Aut) WSA Pushbikers                       
 80 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    
 81 Serge Pauwels (Bel) Belgium                       
 82 Jan Hugger (Ger) Germany                               
 83 Nick van der Lijke (Ned) Roompot                       
 84 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                      
 85 Hans-Jörg Leopold (Aut) WSA Pushbikers                
 86 Tobias March Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed         00:12
 87 Jesper Asselman (Ned) Roompot
 88 Andreas Leknessund (Nor) Uno-x                         00:12
 89 Florian Stork (Ger) Germany                            00:12
 90 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil                           00:12
 91 Matej Zahalka (Cze) Elkov - Author                     00:12
 92 Dániel Dina (Hun) Pannon Cycling Team                  00:12
 93 Jakub Otruba (Cze) Elkov - Author                      00:12
 94 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                      00:12
 95 Robert Malik (Svk) Slovakia                            00:12
 96 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica           00:12
 97 Oleksandr Prevar (Ukr) Team Novak                      00:12
 98 Juraj Michalicka (Svk) Slovakia                        00:12
 99 Ben Hermans (Bel) Belgium                              00:13
100 Philipp Walsleben (Ger) Germany                        00:13
101 Juraj Karas (Svk) Slovakia                             00:13
102 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      00:13
103 Jakub Kaczmarek (Pol) Team Hurom                       00:13
104 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica              00:13
105 Jonas Aaen (Den) Riwal Ceramicspeed                    00:13
106 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis, Solutions Credits      00:13
107 Torstein Troen (Nor) Uno-x                             00:14
108 Etienne van Empel (Ned) Roompot                        00:14
109 Stefan Nota (Svk) Slovakia                             00:14
110 András Szatmáry (Hun) Pannon Cycling Team              00:14
111 Christian Maximilian Koch (Ger) Germany                00:14
112 Botond Holló (Hun) Pannon Cycling Team                 00:14
113 Miklos Szabo (Svk) Pannon Cycling Team                 00:14
114 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        00:14
115 Péter Simon (Hun) Pannon Cycling Team                  00:14
116 Kevin Inkelaar (Ned) Roompot                           00:15
117 Vadim Galeyev (Kaz) Apple Team                         00:15
118 Dániel Móricz (Hun) Kobanya Cycling Team               00:15
119 Kristian Kulset (Nor) Uno-x                            00:15
120 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica              00:15
121 Nurgali Turebekov (Kaz) Apple Team                     00:16
122 Sebastian Lander (Den) Riwal Ceramicspeed              00:16
123 Yehor Dementyev (Ukr) Team Novak                       00:16
124 Andrii Bratashchuk (Ukr) Team Novak                    00:16
125 Juraj Lajcha (Svk) Slovakia                            00:16
126 Stanisław Aniolkowski (Pol) Team Hurom                 00:16
127 Zsolt Istlstekker (Hun) Kobanya Cycling Team           00:17
128 Jesper Morkov (Den) Riwal Ceramicspeed                 00:17
129 Samuele Oliveto (Ita) Kobanya Cycling Team             00:17
130 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Apple Team                     00:17
131 Stefan Pöll (Aut) WSA Pushbikers                       00:17
132 Alberto Marengo (Ita) Kobanya Cycling Team             00:18
133 Paul Taebling (Ger) Germany                            00:18
134 Maxat Ayazbayev (Kaz) Apple Team                       00:18
135 Lorant Balazsi (Rom) Team Novak                        00:18
136 Ahmed Amine Galdoune (Mar) Kobanya Cycling Team        00:18
137 Mateusz Manowski (Pol) Team Hurom                      00:18
138 Péter Laszlo (Rom) Team Novak                          00:19
139 Sultan Khalel (Kaz) Apple Team                         00:21
140 Oleg Zemlyakov (Kaz) Apple Team                        00:21
141 Rostyslav Zhukovskyi (Ukr) Kobanya Cycling Team        00:28
142 Paul Rudys (Ger) Germany                               00:29

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: