CCC głównym sponsorem ekipy Marianny Vos

Nie tylko męski zespół WorldTour i drużyna kontynentalna, pod flagą CCC od sezonu 2019 pojedzie również jedna z czołowych ekip kobiecych.

Firma CCC trzyletnią umową, z opcją na kolejne dwa sezony, związała się z drużyną WaowDeals, której liderką jest Marianna Vos. Kobiety będą się ścigać pod tą samą nazwą, w tych samych koszulkach i na tym samym sprzęcie firmy Giant, co ich koledzy z WorldTouru. CCC Team zostanie ósmą formacją posiadają odział kobiecy, obok Astany, FDJ, Lotto Soudal, Mitchelton-Scott, Movistaru, Team Sunweb i Trek-Segafredo.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonanego kroku, który pozwoli nam wzmocnić nasz profesjonalizm i spełniać wielkie sportowe ambicje. Dostaniemy polskiego sponsora, ale zachowujemy naszą tożsamość i strukturę. Podczas, gdy korzenie zespołu pozostają na żyznej, holenderskiej glebie, zespół zyska międzynarodowy charakter

 - stwierdził w wydanym komunikacie menadżer zespołu, Eric van den Boom.

WaowDeals to następca ekipy Rabobank i WM3 ProCycling. Do zeszłego sezonu w jej koszulce startowała Katarzyna Niewiadoma. O zmianach w składzie na razie jest cisza.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

 1. Mar

  7 września 2018, 10:52 o 10:52

  Pan Dariusz idzie grubo.

  • Karol

   7 września 2018, 11:03 o 11:03

   Żeby tylko za rok się nie okazało, że jednak się przeliczył, bo kasy poszło sporo a wyników brak.

 2. reko

  7 września 2018, 12:42 o 12:42

  no szacun Panie Miłek. Jakoś tak w ostatnich latach drażnił mnie ten projekt CCC Sprandi. Dominowali na krajowej scenie niczym SKY na gran tourach a na arenie międzynarodowej cienizna poza sukcesami Patery. Oczywiście Pan Miłek ma prawo dysponować swoimi środkami jak mu się żywnie podoba, ale my kibice mamy prawo oceniać. Teraz to się zmienia i chwała mu za to bo dzięki temu jest realna szansa na rozwój polskich kolarzy i kolarek oraz prawdziwą promocję marki CCC.

 3. Wlada

  7 września 2018, 15:38 o 15:38

  Z tym rozwojem polskich kolarzy to bym jeszcze poczekała, na razie w CCC raczej stawiają na zagranicznych średniaków, a GvAvermet prawdopodobnie najlepsze sezony ma już za sobą.

  • reko

   7 września 2018, 19:02 o 19:02

   tu chodzi o to, że nasi "średniacy" z obecnego CCC rozejdą się po innych teamach, a w nowym CCC Development czy jak to się tam będzie zwało, znajdzie się miejsce dla młodych polaków (wg zapowiedzi ) w cyklu kontynentalnym...i tu widzę rozwój. A co do CCC z cyklu WT to w pełni podzielam Twoje zdanie.

 4. Pingback: Agnieszka Skalniak i Marta Lach w CCC Team – News

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: