Vuelta a Espana 2018: etap 10. Elia Viviani po raz drugi

Elia Viviani

Mistrz Włoch Elia Viviani zwyciężył na mecie dziesiątego etapu wyścigu Vuelta a Espana.

Kolarz grupy Quick-Step Floors na finiszu z peletonu pokonał mistrza świata Petera Sagana (Bora-hansgrohe) i Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo).

W klasyfikacji generalnej bez zmian, prowadzenie utrzymał Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Po dniu przerwy peleton Vuelty przejechał niemal w całości płaską drogą w regionie Kastylia i León (177 km). Ucieczkę postanowili zawiązać Tiago Machado (Katusha-Alpecin) i Jesus Ezquerra (Burgos-BH). Przewaga dwójki sięgnęła 4 minut.

Peleton prowadziły na zmianę ekipy Quick-Step Floors, Trek-Segrafedo i Cofidis, zbliżając się na półtorej minuty, gdy do mety pozostało 67 kilometrów.

Monotonię etapu przerwała górska premia na Alto de Fermoselle (147,9 km; kat. 3; 4,9 km; 5,3%). Wysokie tempo narzucili w tym miejscu kolarze Bora-hansgrohe. Grupa rozciągnęła się, ale sprinterzy przetrwali. Po drodze wchłonięto ucieczkę.

22 kilometry przed metą oderwał się Diego Rubio, lecz akcja reprezentanta Burgos-BH skazana była na porażkę. Zgodnie z prognozami dzień zakończył finisz z peletonu. Robotę kolarzy Quick-Step Floors długim finiszem spróbował popsuć Lukas Pöstlberger (Bora-hansgrohe), jednak plan mistrz Austrii spalił na panewce. Rozprowadzony Viviani, jak powiedział, wykonał jeden z lepszych sprintów w sezonie, sięgając po swój drugi etap Vuelty i siedemnaste zwycięstwo w tym roku.

Wyniki 10. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Salamanca – Fermoselle (177 km):

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                  4:08:08
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  4 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
  5 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
  6 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
  7 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
  8 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
  9 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
 10 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
 11 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 12 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 13 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
 14 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 15 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 16 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 17 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 18 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 19 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 20 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
 21 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 22 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
 23 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 24 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 25 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
 26 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 27 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 28 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
 29 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 30 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
 32 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 33 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 34 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 35 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 37 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 38 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 39 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 40 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 41 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 42 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
 43 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 44 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 45 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 46 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 47 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 48 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 49 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 50 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
 51 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 52 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 53 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 54 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 55 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 56 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 57 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 58 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 59 Sergio Henao (Col) Team Sky
 60 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
 61 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 62 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 63 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 64 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 65 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 66 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
 67 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 68 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 69 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 70 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 71 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 72 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 73 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 74 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 75 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
 76 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 77 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 78 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 79 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 80 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 81 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 82 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 83 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 84 José Mendes (Por) Burgos BH
 85 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 86 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 87 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 88 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 89 Benjamin King (USA) Dimension Data
 90 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 91 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 92 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 93 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 94 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
 95 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
 96 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 97 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 98 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 99 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
100 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
101 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
102 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
103 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
104 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
105 Jose Herrada (Spa) Cofidis
106 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
107 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
108 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
109 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
110 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
111 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
112 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
113 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
114 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
115 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
116 Loic Chetout (Fra) Cofidis
117 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
118 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                        00:22
119 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
120 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
121 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
122 Winner Anacona (Col) Movistar Team
123 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
124 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
125 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
126 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
127 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
128 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
129 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
130 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
131 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
132 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
133 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
134 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
135 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
136 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
137 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
138 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
139 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
140 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
141 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
142 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
143 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
144 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
145 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country
146 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
147 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
148 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
149 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
150 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
151 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
152 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
153 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                  00:32
154 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                      00:52
155 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
156 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
157 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
158 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                    00:55
159 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                      01:01
160 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
161 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                 01:10
162 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
163 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
164 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates               01:40
165 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                  01:42
166 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  01:45
167 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                           01:51
168 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac          02:22
169 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates            02:57
170 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                        08:47
171 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
172 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                   13:18
173 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
DNS Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
DNF Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates

Punkty

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       25 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           20
  3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       16
  4 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural               14
  5 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                            12
  6 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       10
  7 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                            9
  8 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country           8
  9 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                     7
 10 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                       6
 11 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac            5
 12 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                       4
 13 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                                3
 14 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural                   2
 15 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                           1

Lotna premia - Trabanca, 135.3 km
  1 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                        4 pkt
  2 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                         2
  3 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                          1

Górska premia - Alto de Fermoselle, km. 147.9
  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      3 pkt
  2 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                        2
  3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                          1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Caja Rural                                           12:24:24
  2 Quick-Step Floors
  3 Euskadi Basque Country
  4 Bora-Hansgrohe
  5 Burgos-BH
  6 Movistar Team
  7 Bahrain-Merida
  8 LottoNl-Jumbo
  9 UAE Team Emirates
 10 Trek-Segafredo
 11 Mitchelton-Scott
 12 EF Education First-Drapac
 13 Groupama-FDJ
 14 Team Sunweb
 15 Team Sky
 16 AG2R La Mondiale
 17 Lotto Soudal
 18 Dimension Data
 19 Katusha-Alpecin
 20 Astana Pro Team
 21 Cofidis
 22 BMC Racing Team                                         00:22

Klasyfikacja generalna po 10. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                   41:03:00
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  00:01
  3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      00:14
  4 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   00:16
  5 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       00:17
  6 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    00:24
  7 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                00:27
  8 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          00:32
  9 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   00:43
 10 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      00:47
 11 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       01:08
 12 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       01:15
 13 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         01:26
 14 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       01:50
 15 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                       02:10
 16 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                        02:33
 17 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                          02:43
 18 Benjamin King (USA) Dimension Data                      03:01
 19 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                 03:17
 20 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                        04:29
 21 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                             05:04
 22 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                     05:27
 23 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        05:44
 24 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                06:01
 25 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 09:08
 26 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     09:28
 27 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      10:12
 28 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              10:45
 29 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     11:35
 30 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     11:50
 31 Sergio Henao (Col) Team Sky                             12:03
 32 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac           12:37
 33 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    12:49
 34 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     13:26
 35 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     13:57
 36 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      14:01
 37 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural               15:11
 38 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                           15:12
 39 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count     15:51
 40 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                   15:55
 41 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                   16:53
 42 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                     21:38
 43 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data            22:14
 44 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           22:30
 45 Jose Herrada (Spa) Cofidis                              22:36
 46 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      22:47
 47 Igor Anton (Spa) Dimension Data                         26:01
 48 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                      26:42
 49 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                           26:44
 50 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            28:16
 51 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       29:00
 52 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                 29:46
 53 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 54 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  30:42
 55 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                   31:22
 56 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                  31:32
 57 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country     32:37
 58 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                         32:45
 59 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                         32:48
 60 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       33:10
 61 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                   34:31
 62 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                       34:51
 63 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                       35:09
 64 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                          36:14
 65 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                      36:57
 66 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    37:12
 67 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                  37:34
 68 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      39:27
 69 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                    39:51
 70 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C     40:38
 71 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr     41:35
 72 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                       41:37
 73 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                     41:49
 74 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                    42:24
 75 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                       43:10
 76 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country     43:32
 77 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac        43:39
 78 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                     44:44
 79 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                      44:47
 80 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac          45:41
 81 José Mendes (Por) Burgos BH                             45:44
 82 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     46:28
 83 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      46:30
 84 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                         46:35
 85 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                     47:16
 86 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                         47:58
 87 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              48:17
 88 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                       48:21
 89 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                       50:20
 90 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                       52:40
 91 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                    54:14
 92 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                      55:06
 93 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                  56:47
 94 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                       58:26
 95 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates               59:32
 96 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                        59:55
 97 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale              01:02:06
 98 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                  01:02:20
 99 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                   01:02:37
100 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                       01:02:42
101 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates         01:02:58
102 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                    01:03:10
103 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team              01:03:38
104 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                   01:04:54
105 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                01:04:57
106 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                01:05:14
107 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH               01:06:15
108 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                            01:07:33
109 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                    01:07:37
110 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                         01:07:57
111 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                 01:08:13
112 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                     01:08:35
113 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     01:08:50
114 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                  01:09:27
115 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis               01:10:45
116 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                 01:10:48
117 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                    01:10:51
118 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      01:10:54
119 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott              01:11:06
120 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural            01:11:49
121 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                   01:12:26
122 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin              01:12:40
123 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                      01:13:22
124 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                   01:13:32
125 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                01:14:52
126 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                  01:15:10
127 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                 01:16:06
128 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                    01:16:26
129 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates              01:16:54
130 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                  01:17:09
131 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                     01:17:26
132 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                    01:17:48
133 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                01:18:08
134 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale               01:18:26
135 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                      01:18:50
136 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                 01:19:15
137 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 01:19:16
138 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                   01:19:31
139 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
140 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count  01:19:55
141 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe               01:20:00
142 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                     01:20:04
143 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors               01:20:56
144 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                01:21:04
145 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                         01:21:09
146 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                    01:22:10
147 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country      01:22:53
148 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                01:23:07
149 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                  01:23:25
150 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
151 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                    01:23:35
152 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country    01:24:03
153 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                     01:24:12
154 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                01:24:56
155 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors               01:27:59
156 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac      01:28:12
157 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac  01:29:22
158 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                      01:30:55
159 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                      01:31:03
160 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                   01:31:08
161 Loic Chetout (Fra) Cofidis                           01:32:04
162 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors               01:33:39
163 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                   01:35:00
164 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe             01:38:05
165 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                01:38:14
166 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                01:40:26
167 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                  01:41:53
168 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                      01:42:52
169 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural         01:44:11
170 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                        01:46:01
171 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                01:57:11
172 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  02:01:58
173 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                02:07:39

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           83 pkt
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     81
  3 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       66
  4 Benjamin King (USA) Dimension Data                         58
  5 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       56
  6 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       53
  7 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          50
  8 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         40
  9 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                          39
 10 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                       37
 11 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                          37
 12 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                    33
 13 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac             32
 14 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   31
 15 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               30
 16 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 28
 17 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                           28
 18 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                               27
 19 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          26
 20 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                      26

Klasyfikacja górska

  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     60 pkt
  2 Benjamin King (USA) Dimension Data                         33
  3 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         24
  4 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             20
  5 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         10
  6 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                         7
  7 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      6
  8 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                           6
  9 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                        6
 10 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country             4
 11 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                    4
 12 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac                4
 13 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                          4
 14 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                         4
 15 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                          4
 16 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                            3
 17 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                          3
 18 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                             3
 19 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                          3
 20 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  3

Klasyfikacja kombinowana

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     11 pkt
  2 Benjamin King (USA) Dimension Data                         24
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   32
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         38
  5 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         45
  6 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         45
  7 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          45
  8 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    75
  9 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               77
 10 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          78
 11 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                        88
 12 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                           99
 13 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                        104
 14 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac            111
 15 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                123
 16 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural                 125
 17 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                      125
 18 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                    144
 19 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                       164
 20 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                           170

Klasyfikacja drużynowa

  1 LottoNl-Jumbo                                       123:09:16
  2 Movistar Team                                           01:36
  3 Astana Pro Team                                         04:08
  4 Dimension Data                                          07:03
  5 Bahrain-Merida                                          07:46
  6 Bora-Hansgrohe                                          11:23
  7 Team Sky                                                14:34
  8 EF Education First-Drapac                               17:24
  9 UAE Team Emirates                                       26:33
 10 Groupama-FDJ                                            30:04
 11 AG2R La Mondiale                                        31:33
 12 Euskadi Basque Country                                  35:19
 13 Mitchelton-Scott                                        37:57
 14 Caja Rural                                              40:03
 15 Cofidis                                                 41:56
 16 Katusha-Alpecin                                         46:20
 17 BMC Racing Team                                         46:43
 18 Trek-Segafredo                                          50:50
 19 Quick-Step Floors                                       52:37
 20 Lotto Soudal                                            56:46
 21 Team Sunweb                                             57:07
 22 Burgos-BH                                            01:12:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: