Vuelta a Espana 2018: etap 6. Niespodziewanie Nacer Bouhanni

Nacer Bouhanni

Francuz Nacer Bouhanni wygrał w miejscowości Saint Javier szósty etap wyścigu Vuelta a Espana.

Zawodnik zespołu Cofidis pokonał na finiszu z głównej grupy Danny’ego van Poppela (LottoNL-Jumbo) i Elie Vivianiego (Quick-Step Floors).

Liderem zmagań pozostał Francuz Rudy Molard (Groupama-FDJ). Wiceliderem jest Michał Kwiatkowski (Team Sky), natomiast po defekcie Rafał Majka (Bora-hansgrohe) stracił 3:05 i spadł na 23. pozycję.

Ostatni etap przed zwrotem na północ, prowadził wzdłuż śródziemnomorskiego wybrzeża do Saint Javier, niedaleko Murcji. Na krótkiej trasie (156 km) umieszczono dwie małe górskie premie.

Bez zbędnych ceregieli zawiązała się po starcie akcja w składzie Richie Porte (BMC Racing), Luis Angel Mate (Cofidis) i Jorge Cubero (Burgos BH). W peletonie do pracy przystąpili kolarze Quick-Step Floors, wspierani przez Groupama-FDJ i Trek-Segrafedo, utrzymując stratę poniżej 4 minut.

Akcja zakończyła się 29 kilometrów przed metą. Peleton gwałtownie przyspieszy, ponieważ powiało z boku. Grupę najpierw podzieliła kraksa, a następnie wiatr. Wyłoniła się około 50-osobowa czołówka, z której po defekcie odpadł Rafał Majka.

Na ostatnich metrach gdzieś się zagubił Viviani, finiszując mocno spóźniony. Okoliczność tę wykorzystał Bouhanni, który ku wielkiemu szczęściu przełamał swoją złą passę.

Wyniki 6. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Huercal-Overa - Saint Javier (155,7 km):

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                          3:58:35
  2 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
  3 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
  4 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  5 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
  6 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
  7 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
  8 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
  9 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 10 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 11 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 12 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 13 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
 14 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 15 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 16 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 17 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 18 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 19 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 20 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 21 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 22 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 23 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 24 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 25 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 26 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 27 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
 28 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 29 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 30 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 31 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 32 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 33 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 34 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 35 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 37 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 38 Sergio Henao (Col) Team Sky
 39 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
 40 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
 41 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 42 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 43 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 44 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 45 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 46 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 47 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 48 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
 49 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 50 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
 51 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                   00:23
 52 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
 53 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 54 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac         00:38
 55 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 00:42
 56 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                  01:31
 57 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 58 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                       01:44
 59 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 60 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 61 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 62 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 63 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 64 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
 65 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
 66 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 67 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 68 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 69 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 70 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 71 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
 72 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 73 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 74 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 75 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
 76 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 77 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 78 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 79 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 80 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 81 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 82 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 84 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 85 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors
 86 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 87 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 88 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 89 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 90 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country
 91 Loic Chetout (Fra) Cofidis                              01:54
 92 Igor Anton (Spa) Dimension Data                         01:56
 93 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                       01:58
 94 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                         02:01
 95 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 96 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                    02:04
 97 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 98 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                     02:11
 99 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                        02:13
100 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                       02:47
101 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        03:05
102 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
103 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
104 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
105 José Mendes (Por) Burgos BH
106 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
107 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
108 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
109 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
110 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
111 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
112 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
113 Benjamin King (USA) Dimension Data
114 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
115 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
116 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
117 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
118 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
119 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
120 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
121 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
122 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
123 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
124 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
125 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
126 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
127 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
128 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
129 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                         03:16
130 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                         03:22
131 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                      03:33
132 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                          04:30
133 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
134 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
135 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      04:46
136 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
137 Winner Anacona (Col) Movistar Team
138 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
139 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
140 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
141 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
142 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
143 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
144 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
145 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
146 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                    05:36
147 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
148 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
149 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
150 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
151 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
152 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
153 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
154 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
155 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
156 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
157 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
158 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
159 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
160 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
161 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
162 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
163 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
164 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
165 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
166 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
167 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
168 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                   07:57
169 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
170 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
171 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
172 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
173 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
174 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
175 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                       08:02
176 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal

Punkty

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                               25 pkt
  2 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       20
  3 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       16
  4 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                    14
  5 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                      12
  6 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                           10
  7 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                           9
  8 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                    8
  9 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                            7
 10 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                      6
 11 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                        5
 12 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac            4
 13 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country           3
 14 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                           2
 15 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                       1

Lotna premia - Cartagena, 118 km

  1 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                         4 pkt
  2 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                      2
  3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                          1

Premie górskie

Alto del Garrobillo, 57.3 km
  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                      3 pkt
  2 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                          2
  3 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                         1

Alto del Cedacero, 103 km
  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                      3 pkt
  2 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                          2
  3 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                         1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Quick-Step Floors                                    11:55:45
  2 Astana Pro Team
  3 Mitchelton-Scott
  4 UAE Team Emirates
  5 Bora-Hansgrohe
  6 Bahrain-Merida
  7 LottoNl-Jumbo
  8 EF Education First-Drapac
  9 Movistar Team
 10 Team Sky
 11 Cofidis                                                 01:44
 12 Euskadi Basque Country
 13 AG2R La Mondiale
 14 Trek-Segafredo                                          02:26
 15 Groupama-FDJ                                            03:28
 16 Lotto Soudal                                            03:45
 17 Dimension Data                                          05:12
 18 Team Sunweb
 19 Katusha-Alpecin
 20 BMC Racing Team                                         05:29
 21 Caja Rural                                              06:33
 22 Burgos-BH

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                       22:26:15
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                       00:41
  3 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   00:48
  4 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      00:51
  5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  00:53
  6 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       01:11
  7 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    01:14
  8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
  9 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:18
 10 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       01:23
 11 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      01:26
 12 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                01:27
 13 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       01:28
 14 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          01:29
 15 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         01:34
 16 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                 01:46
 17 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       02:50
 18 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                        03:08
 19 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                        03:25
 20 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     03:31
 21 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     03:59
 22 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                             04:25
 23 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        04:28
 24 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                04:45
 25 Benjamin King (USA) Dimension Data                      04:51
 26 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     05:07
 27 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                     05:35
 28 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                   05:38
 29 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                     05:55
 30 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                   06:14
 31 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            06:24
 32 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                      07:17
 33 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      07:34
 34 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              07:37
 35 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data            07:48
 36 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 07:55
 37 Sergio Henao (Col) Team Sky                             08:14
 38 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    08:23
 39 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           08:25
 40 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac           08:35
 41 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                   09:03
 42 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     10:13
 43 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      10:27
 44 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                  10:37
 45 Jose Herrada (Spa) Cofidis                              10:43
 46 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     10:46
 47 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      10:50
 48 Igor Anton (Spa) Dimension Data                         11:03
 49 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count     11:23
 50 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                  11:29
 51 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural               13:08
 52 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    13:14
 53 Winner Anacona (Col) Movistar Team                      13:37
 54 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac          13:54
 55 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                       13:59
 56 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country     14:21
 57 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 58 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                   14:39
 59 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                           14:48
 60 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin                15:30
 61 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                 16:04
 62 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      16:10
 63 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                     16:22
 64 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                       16:34
 65 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                         16:51
 66 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                           17:06
 67 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  17:17
 68 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       17:22
 69 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                       18:17
 70 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                       18:34
 71 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                       18:52
 72 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                      19:14
 73 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
 74 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                         19:45
 75 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                       20:11
 76 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                     20:12
 77 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                   20:36
 78 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac        21:02
 79 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                     21:08
 80 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C     21:51
 81 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                  22:25
 82 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                          22:48
 83 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr     23:00
 84 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                         23:31
 85 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                    23:35
 86 José Mendes (Por) Burgos BH                             24:07
 87 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country     24:20
 88 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates            24:46
 89 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                      25:31
 90 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                      25:35
 91 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       26:58
 92 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                     27:46
 93 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                  27:54
 94 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                       28:25
 95 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                      29:16
 96 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                        29:19
 97 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     29:23
 98 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
 99 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                    29:26
100 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                        29:34
101 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                    29:44
102 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                 29:50
103 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      30:27
104 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              30:57
105 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                      32:03
106 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates               32:14
107 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                        32:27
108 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                       32:47
109 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                               32:51
110 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                         33:01
111 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                       33:52
112 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                 34:06
113 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                        35:13
114 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                         35:17
115 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                       35:51
116 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                    36:01
117 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                 36:33
118 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                   37:18
119 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       37:26
120 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                     37:53
121 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                        37:58
122 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural               38:53
123 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                  39:25
124 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                       39:48
125 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                     40:22
126 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                   40:27
127 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                   40:48
128 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count     40:54
129 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                      41:04
130 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                      41:10
131 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                     41:17
132 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                            42:03
133 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                   42:05
134 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                    42:10
135 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac         42:14
136 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                  42:32
137 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                        42:35
138 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                       43:28
139 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                            43:35
140 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country       43:39
141 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                          44:19
142 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                    44:26
143 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                    44:39
144 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac     44:45
145 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                 44:53
146 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                       44:54
147 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                  44:56
148 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                   45:02
149 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                    45:04
150 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                   45:08
151 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                         45:11
152 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                      45:43
153 Loic Chetout (Fra) Cofidis                              45:49
154 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country         45:59
155 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                  46:16
156 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                      46:39
157 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                      46:49
158 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                         47:13
159 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                   47:32
160 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                  48:15
161 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                     48:46
162 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                  49:41
163 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                   50:10
164 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                  50:53
165 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                         53:06
166 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                     53:49
167 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                   56:28
168 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                       56:40
169 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                      57:01
170 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe                58:05
171 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                         58:54
172 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                   58:57
173 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural            59:34
174 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                01:02:45
175 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                        01:05:48
176 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  01:29:08

Klasyfikacja punktowa

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          48 pkt
  2 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       41
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     33
  4 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               30
  5 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       30
  6 Benjamin King (USA) Dimension Data                         29
  7 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 28
  8 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                    26
  9 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                         25
 10 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       25
 11 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                               24
 12 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           23
 13 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                          20
 14 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         20
 15 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                       20
 16 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                      20
 17 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             19
 18 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     19
 19 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                      16
 20 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    16

Klasyfikacja górska

  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     42 pkt
  2 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             20
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                         12
  4 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                         7
  5 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                          6
  6 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                        6
  7 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                          5
  8 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                          4
  9 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                          4
 10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      3
 11 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                             3
 12 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac                3
 13 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  3
 14 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                      3
 15 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                           2
 16 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                         2
 17 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                     1
 18 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country             1
 19 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                      1
 20 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                               1

Klasyfikacja kombinowana

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          18 pkt
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     18
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                         34
  4 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               47
  5 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    53
  6 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                        60
  7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         62
  8 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             73
  9 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                      106
 10 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                124
 11 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                    142
 12 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                       150
 13 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                           151
 14 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    219
 15 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                        236

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                      67:17:18
  2 LottoNl-Jumbo                                           03:04
  3 Movistar Team                                           03:23
  4 EF Education First-Drapac                               04:35
  5 Bora-Hansgrohe                                          06:50
  6 Bahrain-Merida                                          08:03
  7 Dimension Data                                          10:19
  8 Team Sky                                                11:07
  9 UAE Team Emirates                                       12:10
 10 AG2R La Mondiale                                        13:47
 11 Cofidis                                                 15:05
 12 Euskadi Basque Country                                  19:34
 13 Mitchelton-Scott                                        19:54
 14 Groupama-FDJ                                            20:16
 15 Quick-Step Floors                                       27:30
 16 BMC Racing Team                                         28:01
 17 Trek-Segafredo                                          29:34
 18 Lotto Soudal                                            29:47
 19 Katusha-Alpecin                                         31:50
 20 Caja Rural                                              34:50
 21 Team Sunweb                                             36:18
 22 Burgos-BH                                               38:09

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

  1. choou

    30 sierpnia 2018, 18:56 o 18:56

    Nie chcę się wyzłośliwiać ale to pokazuje, że decyzja o jechaniu na Buchmanna jest słuszna a Majka jest w dużym regresie formy.

    • Kilimandżaro

      30 sierpnia 2018, 19:41 o 19:41

      Rafał miał defekt i nikt z Bory nie został żeby minimalizować straty więc odpuścił.

      • Karol

        30 sierpnia 2018, 19:48 o 19:48

        To proste, jadą na Buchmanna w generalce, a Majce strata byla na reke i dzięki temu mógł powalczyć o etap w górach, dlatego mu nie pomagali. Możliwe, że jeszcze trochę jutro dołoży straty.

        • reko

          30 sierpnia 2018, 22:31 o 22:31

          dobrze prawisz

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: