Vuelta a Espana 2018: etap 5. Clarke zwycięzcą, Kwiatkowski oddał koszulkę

Simon Clarke

Simon Clarke (EF-Drapac) wygrał po ucieczce piąty odcinek hiszpańskiego Grand Touru - Vuelta a Espana.

Australijczyk w nadmorskim miasteczku Roquetas del Mar wyprzedził Baukę Mollemę (Trek-Segafredo) i Alessandro De Marchiego (BMC Racing).

Szósty na mecie Francuz Rudy Molard (Groupama-FDJ) odebrał Michałowi Kwiatkowskiemu (Team Sky) pozycję lidera wyścigu.

Etap prowadził z położonej u stóp masywu Sierra Nevada Granady na południe i kończył się w położonej nad Morzem Śródziemnym Roquetas del Mar (189 km). Na pagórkowatym odcinku tylko dwa wzniesienia oznaczone były jako premie górskie - na 55 kilometrze kończyła się krótka wspinaczka na Alto de Orgiva, a po 150 kilometrach rozpoczynał się 12-kilometrowy podjazd na Alto de Marchal, z którego do mety pozostawało 27 kilometrów, w tym 10 w terenie płaskim.

W tak sprzyjających harcownikom okolicznościach ucieczkę chciało zawiązać pół peletonu. Batalia o zabranie się w akcję była zażarta i zakończyła się dopiero za Alto de Orgiva (55 km; kat. 3; 4 km; 7%). Czołową grupę utworzyło 25 zawodników: Valerio Conti (UAE Team Emirates), Stephane Rossetto (Cofidis), Floris De Tier, Sepp Kuss (LottoNL-Jumbo), Alessandro De Marchi, Brent Bookwalter (BMC Racing), Lukas Pöstlberger (Bora-hansgrohe), Maxime Monfort (Lotto-Soudal), Rudy Molard (Groupama-FDJ), Alexandre Geniez (AG2R-La Mondiale), Andrey Amador (Movistar), Jonathan Lastra (Caja Rural), Bauke Mollema, Gianluca Brambilla (Trek-Segafredo), Davide Villella (Astana), Hermann Pernsteiner, Franco Pellizotti (Bahrain-Merida), Mikel Iturria (Euskadi-Murias), Matteo Trentin (Mitchelton-Scott), Jai Hindley (Team Sunweb), José Mendes (Burgos-BH), Simon Clarke (EF-Drapac), Merhawi Kudus (Dimension Data), Maurits Lammertink i Pavel Kochetkov (Katusha-Alpecin).

Molard i Pernsteiner byli najwyżej sklasyfikowanymi kolarzami w ucieczce, tracili do Kwiatkowskiego niespełna 4 minuty. W połowie drogi do Roquetas del Mar różnica między odjazdem, a peletonem wynosiła 3 minuty, a na 100 kilometrze pękły 4 minuty.

W pagórkowatym terenie czołówka rwała się i mieszała. U podnóża Alto el Marchal (162 km ; kat. 2; 10,8 km; 4,1%) jako pierwsi pojawili się Clarke, Mollema i De Marchi. Druga grupa, w składzie z Molardem, traciła 1:45, natomiast prowadzony przez Team Sky peleton 5:50.

Podjazd nie zmienił układu na trasie. Prowadząca trójka utrzymała 45 sekund zapasu nad Molardem, De Tierem i Villellą. Spokojnie jadąca grupa zasadnicza tylko nieznacznie powiększyła swoją stratę, która wynosiła równe 6 minut.

Po zjeździe ostatnie 10 kilometrów prowadziło w płaskim terenie. Na czele atakował Mollema, ale Holender nie potrafił zgubić dwójki rywali do etapowego zwycięstwa. W drugiej grupie Molard rzucił resztkę sił do obrony ponad minutowego zapasu, który gwarantował mu koszulkę lidera. Francuz o tyle był w dobrej sytuacji, że Team Sky nie forsował tempa.

Na finiszu szansę wykorzystał Simon Clarke, odnosząc dla swojej drużyny pierwsze w sezonie zwycięstwo w wyścigu WorldTour. Molard również osiągnął to po co dziś uciekał.

Wyniki 5. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Granada - Roquetas del Mar (188,7 km):

  1 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac          4:36:07
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
  3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
  4 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                   00:08
  5 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
  6 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
  7 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       01:58
  8 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural               02:00
  9 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 10 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 11 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 12 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 13 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 14 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 15 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
 16 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                  03:52
 17 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 18 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
 19 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 20 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                         04:55
 21 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 22 Sergio Henao (Col) Team Sky
 23 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 24 Benjamin King (USA) Dimension Data
 25 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 26 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 27 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 28 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 29 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 30 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
 31 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 32 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 33 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
 34 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 35 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 36 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 37 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 38 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 39 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 40 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 41 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 42 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 43 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 44 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 45 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 46 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 47 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 49 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 50 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 51 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 52 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 53 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 54 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 55 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
 56 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 57 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
 58 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 59 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 60 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 61 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 62 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 63 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 64 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
 65 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 66 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 67 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 68 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 69 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 70 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 71 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
 72 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 73 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
 74 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 75 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 76 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
 77 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
 78 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 79 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 80 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 81 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 82 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 83 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 84 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 85 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 86 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 87 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 88 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 89 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 90 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 91 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 92 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 93 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 94 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
 95 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 96 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
 97 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 98 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 99 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
100 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
101 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
102 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
103 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
104 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
105 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
106 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
107 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
108 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
109 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
110 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
111 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
112 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
113 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
114 José Mendes (Por) Burgos BH                             06:11
115 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                       07:20
116 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C     11:11
117 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
118 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
119 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
120 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                               13:25
121 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                         13:29
122 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr     14:40
123 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                        17:16
124 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
125 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
126 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
127 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
128 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
129 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                  17:24
130 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
131 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
132 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
133 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
134 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors
135 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
136 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
137 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
138 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
139 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
140 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
141 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
142 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
143 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
144 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
145 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
146 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
147 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
148 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
149 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
150 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
151 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
152 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
153 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
154 Loic Chetout (Fra) Cofidis
155 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
156 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
157 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
158 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
159 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
160 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
161 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
162 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
163 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
164 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
165 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
166 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
167 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
168 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
169 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
170 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
171 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
172 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
173 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
174 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
175 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
176 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                            25:26

Punkty

  1 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               25 pkt
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         20
  3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 16
  4 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                      14
  5 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                         12
  6 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                             10
  7 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                           9
  8 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural                   8
  9 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                      7
 10 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                          6
 11 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                           5
 12 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                       4
 13 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                       3
 14 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                    2
 15 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country         1

Lotna premia - Laujar de Andarax, 117.5 km

  1 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                             4 pkt
  2 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  2
  3 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                       1

Premie górskie

Alto de Órgiva, 55 km
  1 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                             3 pkt
  2 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  2
  3 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                          1

Alto El Marchal, 162 km
  1 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                          5 pkt
  2 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac                3
  3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  1

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                      13:57:08
  2 Trek-Segafredo
  3 Bahrain-Merida                                          00:08
  4 Team LottoNl-Jumbo
  5 EF Education First-Drapac                               01:03
  6 Astana Pro Team                                         01:11
  7 GROUPAMA - FDJ
  8 Lotto Soudal                                            03:01
  9 Movistar Team                                           03:03
 10 Dimension Data
 11 Katusha-Alpecin
 12 UAE Team Emirates
 13 Caja Rural
 14 Euskadi Basque Country, Murias
 15 Team Sunweb                                             04:55
 16 Team Sky                                                05:58
 17 Bora-Hansgrohe
 18 Mitchelton-Scott
 19 AG2R La Mondiale
 20 Cofidis
 21 Burgos-BH                                               07:14

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

  1 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                       18:27:20
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                       01:01
  3 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   01:08
  4 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      01:11
  5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  01:13
  6 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       01:26
  7 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       01:31
  8 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    01:34
  9 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 10 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:38
 11 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       01:43
 12 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 13 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                        01:44
 14 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      01:46
 15 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                01:47
 16 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       01:48
 17 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          01:49
 18 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         01:54
 19 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                02:00
 20 Benjamin King (USA) Dimension Data                      02:06
 21 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 22 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                             03:01
 23 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                   03:29
 24 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     03:43
 25 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                        03:45
 26 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     03:51
 27 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                     04:11
 28 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                   04:14
 29 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     04:19
 30 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                     04:31
 31 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                      04:32
 32 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      05:11
 33 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      06:10
 34 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              06:13
 35 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data            06:24
 36 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 37 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            06:44
 38 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    06:59
 39 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     07:28
 40 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 07:33
 41 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                   07:39
 42 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     08:01
 43 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           08:22
 44 Sergio Henao (Col) Team Sky                             08:34
 45 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac           08:55
 46 Winner Anacona (Col) Movistar Team                      09:11
 47 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                  09:13
 48 Jose Herrada (Spa) Cofidis                              09:19
 49 Igor Anton (Spa) Dimension Data                         09:27
 50 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac          09:28
 51 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                  09:48
 52 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count     09:59
 53 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      10:54
 54 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural               11:44
 55 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                   11:54
 56 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  12:01
 57 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                           12:03
 58 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                       12:48
 59 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country     12:57
 60 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 61 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                 13:19
 62 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                     13:34
 63 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 64 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                         13:55
 65 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                      13:58
 66 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin                14:06
 67 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                         14:29
 68 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                    14:48
 69 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                     14:58
 70 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                       15:10
 71 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                       15:32
 72 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       15:38
 73 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                           15:42
 74 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                       17:10
 75 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                   17:51
 76 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                     18:21
 77 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                          18:38
 78 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country     19:04
 79 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                         19:05
 80 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                       19:12
 81 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C     20:27
 82 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                       20:31
 83 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                    20:50
 84 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                  21:01
 85 José Mendes (Por) Burgos BH                             21:22
 86 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 87 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates            22:01
 88 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                      22:22
 89 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                      22:46
 90 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                       22:49
 91 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              23:20
 92 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
 93 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                    24:10
 94 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     24:57
 95 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       25:34
 96 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                      26:31
 97 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                 26:38
 98 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                 27:05
 99 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      27:42
100 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                        27:55
101 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                     28:06
102 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                        28:10
103 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                  28:14
104 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                    28:20
105 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                         28:35
106 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                   29:41
107 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                        29:42
108 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                               30:06
109 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                       30:20
110 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                      30:39
111 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                 31:17
112 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                  31:50
113 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates               32:34
114 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                 32:42
115 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                     33:27
116 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
117 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                         33:36
118 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural               33:37
119 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                       34:12
120 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                       34:32
121 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       34:41
122 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                        35:33
123 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                      35:54
124 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                            35:58
125 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                        36:05
126 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                       36:11
127 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                    36:21
128 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                   36:22
129 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                     37:07
130 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                   37:20
131 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count     38:09
132 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                       38:12
133 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                          39:03
134 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                   39:52
135 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                     40:42
136 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                   40:47
137 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                  41:21
138 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country         41:33
139 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                      41:34
140 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac         41:56
141 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                            42:23
142 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                   42:25
143 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                    42:36
144 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                  42:39
145 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                         42:47
146 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                    42:55
147 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
148 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                       43:16
149 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                     43:30
150 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                  43:31
151 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                      43:54
152 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country       43:59
153 Loic Chetout (Fra) Cofidis                              44:15
154 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac     44:42
155 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                   44:47
156 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                    44:50
157 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                 45:13
158 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                  45:16
159 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                    45:24
160 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                         45:31
161 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                      46:03
162 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                         47:50
163 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                  48:17
164 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                   48:46
165 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                       48:58
166 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                     49:39
167 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe                50:28
168 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                  51:13
169 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                   53:41
170 Pablo Torres Muino (Spa) Burgos BH                      54:16
171 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural            54:18
172 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                         55:52
173 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                   56:25
174 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                   57:29
175 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                        01:06:08
176 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  01:29:28

Klasyfikacja punktowa

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          46 pkt
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     33
  3 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               30
  4 Benjamin King (USA) Dimension Data                         29
  5 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 28
  6 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                         25
  7 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       25
  8 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                          20
  9 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         20
 10 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                       20
 11 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       20
 12 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             19
 13 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     17
 14 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                      16
 15 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    16
 16 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                      16
 17 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           16
 18 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                      14
 19 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                        14
 20 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                         12

Klasyfikacja górska

  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     36 pkt
  2 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             20
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                         12
  4 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                         7
  5 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                          6
  6 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                        6
  7 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                          5
  8 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                          4
  9 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      3
 10 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                             3
 11 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac                3
 12 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  3
 13 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                      3
 14 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                           2
 15 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                     1
 16 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country             1
 17 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                      1
 18 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                               1

Klasyfikacja kombinowana

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     16 pkt
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          17
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                         27
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         46
  5 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    51
  6 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               51
  7 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                        55
  8 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             64
  9 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                       99
 10 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                108
 11 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                    126
 12 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                           141
 13 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    195

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                      55:21:33
  2 Team LottoNl-Jumbo                                      03:04
  3 Movistar Team                                           03:23
  4 EF Education First - Drapac                             04:35
  5 Dimension Data                                          05:07
  6 Bora-Hansgrohe                                          06:50
  7 Bahrain-Merida                                          08:03
  8 Team Sky                                                11:07
  9 AG2R La Mondiale                                        12:03
 10 UAE Team Emirates                                       12:10
 11 Cofidis                                                 13:21
 12 GROUPAMA - FDJ                                          16:48
 13 Euskadi Basque Country, Murias                          17:50
 14 Mitchelton-Scott                                        19:54
 15 BMC Racing Team                                         22:32
 16 Lotto Soudal                                            26:02
 17 Katusha-Alpecin                                         26:38
 18 Trek-Segafredo                                          27:08
 19 Quick-Step Floors                                       27:30
 20 Caja Rural                                              28:17
 21 Team Sunweb                                             31:06
 22 Burgos-BH                                               31:36

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Xedron

    29 sierpnia 2018, 22:13 o 22:13

    "Rudy Molard, Alexandre Geniez (Groupama-FDJ)"

    Drobny błąd, przez który nie mogłem ustalić trzeciej drużyny bez zawodnika w odjeździe. Skończyło się na Team Sky i Quick-Step Floors bez reprezentanta w ucieczce.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: