Vuelta a Espana 2018. etap 3. Elia Viviani po raz pierwszy

Elia Viviani

Mistrz Włoch Elia Viviani wygrał w andaluzyjskim Alhaurin de la Torre trzeci etap wyścigu Vuelta a Espana.

Kolarz grupy Quick-Step Floors pokonał po sprincie z peletonu Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo) i Petera Sagana (Bora-hansgrohe).

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu pozostał Michał Kwiatkowski (Team Sky). 14. miejsce zajmuje Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Kolejny upalny dzień wyścigu (178 km) przebiegał przez dwie górskie premie, umieszczone w pierwszej części dystansu. Kolarze po starcie z Mijas początkowo jechali wzdłuż morskiego wybrzeża, by następnie odbić w trudniejszy teren, ku Puerto del Madroño (45,6 km; kat. 1; 20,1 km; 4,9%).

Już pierwsza akcja zaczepna zakończyła się odjazdem. Ucieczkę zawiązała grupa w składzie Nans Peters (AG2R La Mondiale), Pierre Rolland (Education First-Drapac), Jordi Simon (Burgos-BH), Antonio Molina (Caja Rural-Seguros RGA), Luis Angel Mate (Cofidis) i Hector Saez (Euskadi-Murias).

Szóstka wspinaczkę na Madroño rozpoczęła z przewagą ponad 3 minut. Pochyłość nie załamała harcowników, gdyż różnica nadal rosła, przebijając 4 minuty.

Peleton, początkowo napędzany przez zawodników Team Sky, wzięli pod kontrolę kolarze Quick-Step Floors. Efekt tego był natychmiastowy, 60 kilometrów przed metą pościg zbliżył się na nieco ponad minutę.

Okoliczność tą wykorzystali Victor Campenaerts (Lotto Soudal). Lukas Postlberger (Bora-hansgrohe) i Alexis Gougeard (AG2R-La Mondiale). Trójka przeskoczyła do czołówki, dużo wcześniej opuszczonej przez Rollanda.

Campenaerts, po upadku na zakręcie, wyeliminował się sam, pozostałych uciekinierów peleton, jednego po drugim, wchłaniał. Ostatni, Postlberger, uległ na 7 kilometrów przed metą.

Na finiszu całodniowy wysiłek kolegów wynagrodził Viviani, który wyraźnie pokonał Nizzolo.

Wyniki 3. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Mijas - Alhaurin de la Torre (178,2 km):

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                  4:48:12
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  4 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  6 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
  7 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
  8 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
  9 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 10 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 11 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 13 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 14 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 15 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 16 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 17 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 18 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 19 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
 20 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 21 Sergio Henao (Col) Team Sky
 22 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 23 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 25 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 26 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 27 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 28 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 29 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 30 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 31 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 32 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 33 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 34 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 35 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 36 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 37 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 38 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
 39 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
 40 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 41 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 42 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 43 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 44 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 45 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
 46 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 47 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 48 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 49 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 50 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 51 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 52 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 53 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 54 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 55 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 56 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 57 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 58 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 59 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 60 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 61 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 62 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 63 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 64 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 65 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 66 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 67 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 68 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 69 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 70 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 71 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 72 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 73 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 74 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 75 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
 77 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 78 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 79 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 80 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 81 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 82 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 83 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 84 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 85 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 86 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 87 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 88 Benjamin King (USA) Dimension Data
 89 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 90 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 91 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 92 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
 93 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 94 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 95 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country
 96 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 97 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 98 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 99 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
100 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
101 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
102 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
103 José Mendes (Por) Burgos BH
104 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
105 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
106 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
107 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
108 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
109 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
110 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
111 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
112 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
113 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                 00:31
114 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                       00:34
115 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
116 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                 01:04
117 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
118 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       01:12
119 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:20
120 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
121 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac         02:21
122 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      02:24
123 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
124 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
125 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  02:35
126 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
127 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
128 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
129 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
130 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                    03:33
131 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
132 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                  03:48
133 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                   04:09
134 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
135 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
136 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
137 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
138 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
139 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr     05:01
140 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
141 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
142 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
143 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              05:50
144 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
145 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
146 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
147 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
148 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
149 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
150 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
151 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
152 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
153 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                  06:30
154 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                   08:55
155 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
156 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
157 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
158 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
159 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
160 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
161 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
162 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
163 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
164 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
165 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
166 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
167 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
168 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
169 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
170 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                     10:42
171 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
172 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                    12:41
173 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
174 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
175 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
176 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                     24:18

Punkty

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       25 pkt
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       20
  3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           16
  4 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits            14
  5 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                    12
  6 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       10
  7 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                      9
  8 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                       8
  9 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                           7
 10 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac            6
 11 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac                5
 12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      4
 13 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                           3
 14 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                            2
 15 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                             1

Lotna premia - Mijas 152km
  1 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                      4 pkt
  2 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions C         2
  3 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                       1

Premie górskie

Puerto del Madro?o 45.6km
  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     10 pkt
  2 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac              6
  3 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                          4
  4 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                      2
  5 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country             1

Puerto de Viento 85km
  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions C         3 pkt
  2 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac              2
  3 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                      1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bora-Hansgrohe                                       14:24:36
  2 Quick-Step Floors
  3 UAE Team Emirates
  4 Team EF Education First - Drapac
  5 Mitchelton-Scott
  6 Team Sky
  7 Trek-Segafredo
  8 Team LottoNl-Jumbo
  9 Groupama-FDJ
 10 Movistar Team
 11 Bahrain-Merida
 12 Dimension Data
 13 Team Sunweb
 14 Euskadi Basque Country- Murias
 15 Katusha-Alpecin
 16 Cofidis, Solutions Credits
 17 Astana Pro Team
 18 Lotto Soudal
 19 Caja Rural
 20 AG2R La Mondiale
 21 BMC Racing Team
 22 Burgos-BH                                               02:24

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                     9:10:52
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  00:14
  3 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       00:25
  4 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                 00:28
  5 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       00:30
  6 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
  7 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   00:32
  8 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    00:33
  9 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 10 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      00:35
 11 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   00:37
 12 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 13 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       00:42
 14 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 15 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                  00:43
 16 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 17 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      00:45
 18 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       00:47
 19 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          00:48
 20 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 21 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      00:49
 22 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     00:50
 23 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 24 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         00:53
 25 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                00:54
 26 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 27 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 28 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     00:56
 29 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                         00:58
 30 Sergio Henao (Col) Team Sky                             00:59
 31 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 01:01
 32 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 33 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           01:07
 34 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                     01:16
 35 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      01:30
 36 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     01:31
 37 Winner Anacona (Col) Movistar Team                      01:36
 38 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                      01:37
 39 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac           01:40
 40 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits      01:44
 41 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                       01:50
 42 Igor Anton (Spa) Dimension Data                         01:52
 43 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                    01:54
 44 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country     01:59
 45 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                02:00
 46 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                  02:01
 47 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                       02:07
 48 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                       02:14
 49 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              02:16
 50 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                 02:21
 51 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C     02:22
 52 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     02:36
 53 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data            02:51
 54 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural               02:54
 55 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                         02:55
 56 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                  02:57
 57 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    03:00
 58 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac        03:05
 59 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin                03:08
 60 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                               03:19
 61 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                       03:21
 62 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                     03:30
 63 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                         03:31
 64 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates            03:44
 65 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      03:47
 66 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                 04:00
 67 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 68 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                      04:05
 69 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits           04:13
 70 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            04:14
 71 Benjamin King (USA) Dimension Data                      04:33
 72 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                       04:34
 73 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                   04:37
 74 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                  04:40
 75 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                      04:42
 76 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                     04:44
 77 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 78 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                         04:46
 79 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                        04:55
 80 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                           04:56
 81 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     05:06
 82 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 83 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count     05:20
 84 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits         05:38
 85 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                   06:02
 86 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                       06:12
 87 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                   06:34
 88 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                       07:16
 89 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       07:17
 90 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                       07:26
 91 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       07:37
 92 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                          07:40
 93 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  07:41
 94 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                    07:49
 95 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                   08:07
 96 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                 08:46
 97 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                   09:06
 98 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                        09:53
 99 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                     10:00
100 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                      10:10
101 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                  10:35
102 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                         10:37
103 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                    10:47
104 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                    11:01
105 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac         11:10
106 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                            11:25
107 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits     11:27
108 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                           11:28
109 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac          11:34
110 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                       11:38
111 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                   11:43
112 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                      11:48
113 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                         12:01
114 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                    12:04
115 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                       12:30
116 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr     12:42
117 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                     12:44
118 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                      13:08
119 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits           13:29
120 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                    13:50
121 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac     13:56
122 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     13:59
123 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
124 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                   14:01
125 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                    14:04
126 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                    14:05
127 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
128 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates               14:17
129 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                        14:20
130 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                 14:27
131 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                  14:30
132 José Mendes (Por) Burgos BH                             14:35
133 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                    14:38
134 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                  14:41
135 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count     14:42
136 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits      14:45
137 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                 14:56
138 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country       15:09
139 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                     15:10
140 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                 15:16
141 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                       15:55
142 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                   16:06
143 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                     16:17
144 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country     16:28
145 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              16:32
146 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                          16:37
147 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                  16:42
148 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      16:44
149 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                         17:04
150 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                      17:13
151 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                  17:31
152 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural               18:15
153 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                   18:19
154 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       18:20
155 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe                19:42
156 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                   20:04
157 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                       20:08
158 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions C     20:27
159 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                  20:31
160 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                      20:48
161 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                     20:49
162 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                      22:26
163 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                       22:43
164 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                   22:55
165 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                         23:08
166 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country         23:16
167 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                      23:17
168 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural            23:32
169 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                   23:33
170 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                      23:38
171 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                   23:41
172 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                        23:55
173 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                     25:18
174 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                   26:43
175 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                           48:35
176 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  01:00:38

Klasyfikacja punktowa

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          43 pkt
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     29
  3 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       25
  4 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                         25
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                          20
  6 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       20
  7 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    16
  8 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                      16
  9 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           16
 10 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                        14
 11 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits            14
 12 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                         12
 13 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                    12
 14 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                            12
 15 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                       10
 16 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       10
 17 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 10
 18 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                       9
 19 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                         9
 20 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                      9

Klasyfikacja górska

  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     24 pkt
  2 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             12
  3 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                          5
  4 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                          4
  5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      3
  6 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                      3
  7 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                           2
  8 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                     1
  9 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                      1
 10 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country             1

Klasyfikacja kombinowana

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                           9 pkt
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      9
  3 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    19
  4 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac            152
  5 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    177
  6 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions C       196

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                             27:33:39
  2 Bora-Hansgrohe                                          00:48
  3 Quick-Step Floors                                       00:50
  4 Trek-Segafredo                                          00:56
  5 Movistar Team                                           01:05
  6 Astana Pro Team                                         01:41
  7 Team EF Education First - Drapac                        01:45
  8 Mitchelton-Scott                                        02:01
  9 Dimension Data                                          02:18
 10 UAE Team Emirates                                       02:31
 11 Team LottoNl-Jumbo                                      03:44
 12 Groupama-FDJ                                            04:07
 13 BMC Racing Team                                         04:19
 14 Team Sunweb                                             04:52
 15 Katusha-Alpecin                                         05:11
 16 Bahrain-Merida                                          05:32
 17 Cofidis, Solutions Credits                              05:44
 18 Caja Rural                                              05:57
 19 AG2R La Mondiale                                        06:08
 20 Lotto Soudal                                            06:46
 21 Euskadi Basque Country - Murias                         08:12
 22 Burgos-BH                                               14:19

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: