Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski 2018. Olejniczak i Ośko triumfują

W Walimiu rozpoczęły się dziś Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Pierwsze medale rozdano w kategoriach juniorek i juniorów młodszych.

W tym roku Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski powróciły na Dolny Śląsk. Rywalizacja o medale toczy się nieopodal Wałbrzycha. Start i meta wyścigów wyznaczona została w Walimiu, a sama trasa wiedzie po liczącej nieco ponad 15 kilometrów rundzie.

W piątek rozegrane zostały dwa pierwsze wyścigi. W szranki stanęły najpierw juniorki młodsze, które do pokonania miały niespełna 31 kilometrów (1 runda + dojazd). Startujący po nich juniorzy młodsi walczyli na dystansie nieznacznie przekraczającym 61 kilometrów (3 rundy + dojazd).

PEŁNE WYNIKI JUNIOREK MŁODSZYCH

Po zwycięstwo śród juniorek sięgnęła Zuzanna Olejniczak z KKS Gostyń, która na mecie zameldowała się na 2 sekundy przed Natalią Krześlak z LSKK Bełchatów. Miejsca na podium dopełniła spóźniona o 24 sekundy Olga Wankiewicz (UKS Copernicus – SMS Toruń).

PEŁNE WYNIKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

W rywalizacji juniorów młodszych najlepszy okazał się tym razem Miłosz Ośko z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. 12 sekund po nim na mecie zameldował się Kacper Majewski z KKS Gostyń, a trzecie miejsce w wyścigu zajął Kacper Krawiec z WLKS Krakus – BBC Czaja.