Tour de l'Avenir 2018: etap 5. Matthew Gibson przed Szymonem Sajnokiem

Matthew Gibson

Brytyjczyk Matthew Gibson zwyciężył w piątym dniu młodzieżowego wyścigu Tour de l'Avenir.

Na płaskim etapie, zakończonym finiszem w Levroux, Gibson pokonał Szymona Sajnoka i Luksemburczyka Colina Heiderscheida.

W klasyfikacji łącznej, po groźnym upadku Hakona Aalrusta (Norwegia), na prowadzenie wyszedł Alan Riou (Francja).

Na trasie uciekali Filip Maciejuk i Słoweniec Ziga Horvat. Dwójka na 42 kilometrze zdobyła 5:30 przewagi. 23 kilometry przed metą peleton zbliżył się na 2:20, likwidując ostatecznie odjazd 5 kilometrów przed kreską.

Wyniki 5. etapu Tour de l'Avenir 2018 (2.Ncup), Beaugency - Levroux (130,4 km):

  1 Matthew Gibson (Wielka Brytania)                           3:10:59
  2 Szymon Sajnok (Polska)
  3 Colin Heiderscheid (Luksemburg)
  4 Andreas Nielsen (Dania)
  5 Ziga Jerman (Słowenia)
  6 Damien Touze (Francja)
  7 Rui Oliveira (Portugalia)
  8 Gerben Thijssen (Belgia)
  9 Joris Vincent (Francja) Pays De La Loire
 10 Simon Guglielmi (Francja)
 11 Robert Stannard (Australia)
 12 Mark Downey (Irlandia)
 13 Joab Schneiter (Szwajcaria)
 14 Luc Wirtgen (Luksemburg)
 15 Kakeru Omae (Japonia)
 16 Theo Menant (Francja) Pays De La Loire
 17 Darragh O'Mahony (Irlandia)
 18 Masaki Yamamoto (Japonia)
 19 Rémy Rochas (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 20 Antonijo Barac (Chorwacja) Centre Mondial Du Cyclisme
 21 Pit Leyder (Luksemburg)
 22 Tobias S. Foss (Norwegia)
 23 Alejandro Osorio Carvajal (Kolumbia)
 24 Samuel Jenner (Australia)
 25 Gotzon Martin Sanz (Hiszpania)
 26 Felix Gall (Austria)
 27 Dylan Sunderland (Australia)
 28 Marceli Bogusławski (Polska)
 29 Barnabas Peak (Węgry) Centre Mondial Du Cyclisme
 30 Tadej Pogacar (Słowenia)
 31 Kévin Geniets (Luksemburg)
 32 Mikkel Bjerg (Dania)
 33 Marc Hirschi (Szwajcaria)
 34 Samuele Battistella (Włochy)
 35 Franklin Archibold (Panama) Centre Mondial Du Cyclisme
 36 Ziga Horvat (Słowenia)
 37 Thomas Vereecken (Belgia)
 38 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)
 39 Emilien Jeanniere (Francja) Pays De La Loire
 40 Mark Donovan (Wielka Brytania)
 41 Stephen Williams (Wielka Brytania)
 42 Jens Van Den Dool (Holandia)
 43 Szymon Tracz (Polska)
 44 Michael O'Loughlin (Irlandia)
 45 Nikolai Cherkasov (Rosja)
 46 Brent Van Moer (Belgia)
 47 Mikkel Frolich Honoré (Dania)
 48 Jake Stewart (Wielka Brytania)
 49 Georg Zimmermann (Niemcy)
 50 Ivo Oliveira (Portugalia)
 51 Kaden Groves (Australia)
 52 Johannes Schinnagel (Niemcy)
 53 Piotr Pękala (Polska)
 54 Harm Vanhoucke (Belgia)
 55 Joao Almeida (Portugalia)
 56 Tegshbayar Bastsaikhan (Mongolia) Centre Mondial Du Cyclisme
 57 Sven Burger (Holandia)
 58 Viktor Verschaeve (Belgia)
 59 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)
 60 Ian Garrison (USA)
 61 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Hiszpania)
 62 Callum Scotson (Australia)
 63 Jonas Vingegaard (Dania)
 64 Edoardo Affini (Włochy)
 65 Javier Ignacio Montoya Montoya (Kolumbia)
 66 Filip Maciejuk (Polska)
 67 Denis Nekrasov (Rosja)                                       00:11
 68 Aleksandr Vlasov (Rosja)
 69 Stepan Kuriyanov (Rosja)                                     00:14
 70 Zeke Mostov (USA)
 71 Santiago Montenegro (Ekwador)
 72 Izidor Penko (Słowenia)
 73 Marcelo Salvador (Portugalia)
 74 Daire Feeley (Irlandia)
 75 Dimitri Bussard (Szwajcaria)
 76 Thomas Denis (Francja) Pays De La Loire
 77 David Villareal (Ekwador)
 78 Wilson Haro (Ekwador)
 79 Gordian Banzer (Szwajcaria)
 80 Jaka Primozic (Słowenia)
 81 Gino Mäder (Szwajcaria)
 82 Daniel Munoz Giraldo (Kolumbia)
 83 Harold Alfonso Tejada Canacue (Kolumbia)
 84 Jefferson Cepeda (Ekwador)
 85 Julian Mertens (Belgia)
 86 Brandon McNulty (USA)
 87 Michel Ries (Luksemburg)
 88 Andrea Bagioli (Włochy)
 89 Benjamin Brkic (Austria)
 90 Fernando Barcelo Aragon (Hiszpania)
 91 Jaime Castrillo Zapater (Hiszpania)
 92 Cristian Camilo Munoz Lancheros (Kolumbia)
 93 Juan Pedro Lopez Perez (Hiszpania)
 94 Thymen Arensman (Holandia)
 95 Alan Riou (Francja)
 96 Tiago Antunes (Portugalia)
 97 Magnus Bak Klaris (Dania)
 98 Markus Wildauer (Austria)
 99 Ide Schelling (Holandia)
100 Andreas Leknessund (Norwegia)                                00:23
101 Hafetab Weldu (Etiopia) Centre Mondial Du Cyclisme           00:35
102 Shoi Matsuda (Japonia)
103 Zahiri Abderrahim (Maroko) Centre Mondial Du Cyclisme
104 Marcel Neuhauser (Austria)                                   00:39
105 Joseph Areruya (Rwanda)
106 Emile Brenans (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
107 Alessandro Monaco (Włochy)
108 Florian Stork (Niemcy)
109 Léo Boileau (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
110 Kevin Inkelaar (Holandia)
111 Antoine Debons (Szwajcaria)
112 Matthew Teggart (Irlandia)
113 Max Kanter (Niemcy)
114 Dmitrii Markov (Rosja)
115 Florian Kierner (Austria)
116 Clement Champoussin (Francja)
117 Samuel Mugisha (Rwanda)
118 André Ramalho (Portugalia)                                   00:55
119 Alberto Dainese (Włochy)                                     00:58
120 Torjus Sleen (Norwegia)
121 Alessandro Covi (Włochy)
122 Marlon Gaillard (Francja)                                    01:36
123 Thomas Champion (Francja) Pays De La Loire
124 Edward Dunbar (Irlandia)
125 Valentin Bricaud (Francja) Pays De La Loire                  02:11
126 Cameron Beard (USA)                                          02:51
127 Alexis Quinteros (Ekwador)
128 Clément Didier (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
129 Romain Guillot (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes              04:08
130 Ayumu Watanabe (Japonia)
131 Conor Schunk (USA)
132 Anton Popov (Rosja)
133 Lars Saugstad (Norwegia)
134 Adam Hartley (Wielka Brytania)
135 Christian Maximilian Koch (Niemcy)
136 Pierre Idjouadiene (Francja)
137 Tyler Stites (USA)                                           04:15
138 Nik Cemazar (Słowenia)                                       05:57
139 Jan Petelin (Luksemburg)
140 Jarno Mobach (Holandia)                                      06:29
141 Jordan Cardenas Villavicencio (Ekwador)                      07:54
142 Jonas Rutsch (Niemcy)
143 Florian Dufour (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes              11:17
144 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)
145 Hakon Lunder Aalrust (Norwegia)                              14:56
146 David Gonzalez Lopez (Hiszpania)                             15:44

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

  1 Alan Riou (Francja)                                       13:40:04
  2 Andreas Nielsen (Dania)                                      01:29
  3 Mikkel Bjerg (Dania)
  4 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)                                01:34
  5 Mikkel Frolich Honoré (Dania)
  6 Edoardo Affini (Włochy)                                      01:44
  7 Harm Vanhoucke (Belgia)                                      01:47
  8 Damien Touze (Francja)                                       01:50
  9 Tobias S. Foss (Norwegia)
 10 Torjus Sleen (Norwegia)
 11 Jens Van Den Dool (Holandia)                                 01:53
 12 Sven Burger (Holandia)
 13 Samuele Battistella (Włochy)                                 01:56
 14 Julian Mertens (Belgia)
 15 Alessandro Covi (Włochy)
 16 Thymen Arensman (Holandia)                                   02:00
 17 Simon Guglielmi (Francja)                                    02:02
 18 Tadej Pogacar (Słowenia)                                     02:06
 19 Johannes Schinnagel (Niemcy)                                 02:07
 20 Georg Zimmermann (Niemcy)
 21 Andrea Bagioli (Włochy)                                      02:10
 22 Nikolai Cherkasov (Rosja) 
 23 Marc Hirschi (Szwajcaria)                                    02:12
 24 Michael O'Loughlin (Irlandia)
 25 Brandon McNulty (USA)                                        02:13
 26 Andreas Leknessund (Norwegia)
 27 Jonas Vingegaard (Dania)
 28 Mark Downey (Irlandia)                                       02:14
 29 Robert Stannard (Australia)                                  02:15
 30 Brent Van Moer (Belgia)
 31 Barnabas Peak (Węgry) Centre Mondial Du Cyclisme             02:16
 32 Antonijo Barac (Chorwacja) Centre Mondial Du Cyclisme
 33 Franklin Archibold (Panama) Centre Mondial Du Cyclisme
 34 Edward Dunbar (Irlandia)                                     02:19
 35 Dylan Sunderland (Australia)                                 02:20
 36 Samuel Jenner (Australia)
 37 Callum Scotson (Australia)
 38 Aleksandr Vlasov (Rosja)                                     02:21
 39 Denis Nekrasov (Rosja)
 40 Felix Gall (Austria)                                         02:25
 41 Gino Mäder (Szwajcaria)                                      02:31
 42 Gordian Banzer (Szwajcaria)
 43 Dimitri Bussard (Szwajcaria)
 44 Rui Oliveira (Portugalia)                                    02:32
 45 Kevin Inkelaar (Holandia)
 46 Daire Feeley (Irlandia)                                      02:33
 47 Jake Stewart (Wielka Brytania)                               02:34
 48 Mark Donovan (Wielka Brytania)
 49 Stephen Williams (Wielka Brytania)
 50 Alessandro Monaco (Włochy)                                   02:35
 51 Pit Leyder (Luksemburg)                                      02:36
 52 Gerben Thijssen (Belgia)
 53 Joao Almeida (Portugalia)                                    02:37
 54 Benjamin Brkic (Austria)                                     02:39
 55 Markus Wildauer (Austria)
 56 Jaka Primozic (Słowenia)                                     02:40
 57 Kévin Geniets (Luksemburg)                                   02:41
 58 Max Kanter (Niemcy)
 59 Clement Champoussin (Francja)
 60 Luc Wirtgen (Luksemburg)
 61 Piotr Pękala (Polska)                                        02:42
 62 Szymon Tracz (Polska)
 63 Filip Maciejuk (Polska)
 64 Florian Stork (Niemcy)                                       02:46
 65 Ide Schelling (Holandia) 
 66 Tiago Antunes (Portugalia)                                   02:51
 67 Zahiri Abderrahim (Maroko) Centre Mondial Du Cyclisme
 68 Hafetab Weldu (Etiopia) Centre Mondial Du Cyclisme
 69 Ian Garrison (USA)                                           02:52
 70 Stepan Kuriyanov (Rosja)
 71 Matthew Teggart (Irlandia)                                   02:53
 72 Emilien Jeanniere (Francja) Pays De La Loire                 02:55
 73 Michel Ries (Luksemburg)
 74 Florian Kierner (Austria)                                    03:04
 75 Marcel Neuhauser (Austria)
 76 Magnus Bak Klaris (Dania)                                    03:08
 77 Gotzon Martin Sanz (Hiszpania)                               03:10
 78 Joab Schneiter (Szwajcaria)
 79 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Hiszpania)
 80 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)                           03:13
 81 Alejandro Osorio Carvajal (Kolumbia) 
 82 Javier Ignacio Montoya Montoya (Kolumbia)
 83 Rémy Rochas (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                 03:20
 84 Ivo Oliveira (Portugalia)                                    03:22
 85 Fernando Barcelo Aragon (Hiszpania)                          03:24
 86 Jaime Castrillo Zapater (Hiszpania)
 87 Daniel Munoz Giraldo (Kolumbia)                              03:27
 88 Cristian Camilo Munoz Lancheros (Kolumbia)
 89 Matthew Gibson (Wielka Brytania)                             03:34
 90 André Ramalho (Portugalia)                                   03:43
 91 Theo Menant (Francja) Pays De La Loire                       03:46
 92 Wilson Haro (Ekwador)                                        03:48
 93 Marcelo Salvador (Portugalia)                                03:59
 94 Santiago Montenegro (Ekwador)                                04:02
 95 Jefferson Cepeda (Ekwador)                                   04:03
 96 Antoine Debons (Szwajcaria)                                  04:17
 97 Izidor Penko (Słowenia)                                      04:39
 98 Marlon Gaillard (Francja)                                    04:40
 99 Kakeru Omae (Japonia)                                        04:46
100 Thomas Champion (Francja) Pays De La Loire                   04:51
101 Léo Boileau (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                 05:00
102 Ziga Jerman (Słowenia)                                       05:04
103 Cameron Beard (USA)                                          05:12
104 Juan Pedro Lopez Perez (Hiszpania)                           05:24
105 Alberto Dainese (Włochy)                                     05:35
106 Joseph Areruya (Rwanda)                                      05:55
107 Valentin Bricaud (Francja) Pays De La Loire                  06:15
108 Zeke Mostov (USA)                                            06:32
109 Adam Hartley (Wielka Brytania)                               06:42
110 Pierre Idjouadiene (Francja)                                 06:44
111 Alexis Quinteros (Ekwador)                                   06:49
112 Tegshbayar Bastsaikhan (Mongolia) Centre Mondial Du Cyclisme 07:23
113 Romain Guillot (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes              07:28
114 Conor Schunk (USA)                                           07:33
115 Thomas Vereecken (Belgia)                                    07:43
116 Ziga Horvat (Słowenia)                                       08:11
117 Jarno Mobach (Holandia)                                      08:22
118 Szymon Sajnok (Polska)                                       08:37
119 Masaki Yamamoto (Japonia)                                    08:41
120 Harold Alfonso Tejada Canacue (Kolumbia)                     09:22
121 Emile Brenans (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes               09:24
122 Jonas Rutsch (Niemcy)                                        10:01
123 Tyler Stites (USA)                                           11:18
124 Kaden Groves (Australia)                                     11:24
125 David Villareal (Ekwador)                                    12:20
126 Viktor Verschaeve (Belgia)                                   12:38
127 Ayumu Watanabe (Japonia)                                     13:08
128 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)                              13:46
129 Hakon Lunder Aalrust (Norwegia)                              14:31
130 Shoi Matsuda (Japonia)                                       15:14
131 Florian Dufour (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes              15:38
132 Clément Didier (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes              15:43
133 Lars Saugstad (Norwegia)                                     15:53
134 Anton Popov (Rosja)                                          15:59
135 Darragh O'Mahony (Irlandia)                                  16:17
136 Thomas Denis (Francja) Pays De La Loire                      18:43
137 David Gonzalez Lopez (Hiszpania)                             20:25
138 Dmitrii Markov (Rosja)                                       20:39
139 Marceli Bogusławski (Polska)                                 21:43
140 Jan Petelin (Luksemburg)                                     23:14
141 Samuel Mugisha (Rwanda)                                      25:11
142 Joris Vincent (Francja) Pays De La Loire                     26:48
143 Nik Cemazar (Słowenia)                                       29:08
144 Jordan Cardenas Villavicencio (Ekwador)                      34:34
145 Colin Heiderscheid (Luksemburg)                              39:32
146 Christian Maximilian Koch (Niemcy)                           45:25

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: